anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dac7 - brak danych

megatapety
#9 Pomysłodawca#

Witam, zgodnej z unijną … bla bla dac7, muszę uzupełnić dane bo jak tego nie zrobię to Allegro straszy że mnie zablokują. Nie mam zamiaru podawać danych, jak tego nie zrobię to nic nie wyślą?.

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

root666
#8 Zapaleniec#

Allegro - rozumiem, że potrzebujecie danych w zawiązku z DAC7, ale podawałem je już dwa razy. Wciąz atakujecie mnie komunikatami o podaniu tych danych i na zakładce "Środki i historia operacji" wciąz widnieje info, że już czas podać dane.

Ile razy jeszcze mam je podawać?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Raz i tyle, maja chaos widać.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@root666 Kliknij ten X w górnym prawym rogu komunikatu, i problem zniknie 😎

oznacz moderatorów

root666
#8 Zapaleniec#

Inspirujące, ale musisz wymyśłić coś innego 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter u mnie to nie działa mam cały czas ten komunikat mimo że podałem dane 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kostas11 @root666 Fakt, przy powtórnym otwarciu zakładki znów się to badziewie pojawia 🐷

oznacz moderatorów

root666
#8 Zapaleniec#

Jak to sie stało, że mój temat został podlinkowany pod jakiś inny, ogólny temat o DAC7?

oznacz moderatorów

root666
#8 Zapaleniec#

@TomBanknoter   No własnie o tym piszę. Dwa razy już podawałem a komunikat wciąż się pojawia.

Jeszcze inna kwestia mnie nurtuje. Prawnicy twierdzą, że US ma prawo sięgać wstecz do 2023 roku, bo de facto prawo się nie zmieniło i argument o "nie działaniu prawa wstecz" zostaje obalony. Co jeśli dana platforma nie zbierała tych danych w roku 2023, bo nie było ani jednego przepisu prawa, który nałożyłby i mógł wymusić zbieranie tego typu danych od prywatnego przedsiębiorcy? Wiadomo, wszyscy wiedzieli o istnieniu DAC7 i że prędzej czy później takie dane będą musieli zacząć raportować, ale niech mi ktoś powie, jakim cudem bez przepisu prawnego jakiś organ urzedowy mógłby zmusić np sklepy obuwnicze do raportowania numerów butów zmierzonych u klientów i to jeszcze za okres, kiedy taki przepis nie obowiązywał?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@root666 jest inna ustawa, która zmusza portale do posiadania transakcji dokumentacji do 5 lat wstecz do celów kontrolnych itp. więc mają wszystko tak czy tak i na wniosek US muszą to przesłać więc jak zrapotują 2023 r. to mogą poprosić i wcześniejsze, masz wszystko w polityce prywatności 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

megatapety
#9 Pomysłodawca#

Jedno jest pewne, Allegro straci pewnie miliony z prowizji bo ludzie ze strachu przed US uciekną na Ola.

oznacz moderatorów

root666
#8 Zapaleniec#

@megatapetyNo jak, przecież O.L.X zapytał o te same dane na tej samej podstawie.

oznacz moderatorów

megatapety
#9 Pomysłodawca#

na O.L.X możesz dogadać się "na żywo", a przy zamykaniu ogłoszenia zaznaczasz że nie sprzedałeś, chyba jest różnica ?.

oznacz moderatorów

root666
#8 Zapaleniec#

99% transakcji realizuję wysyłkowo. Masz jakiś sposób na przesyłki "za grosze"? 😉
Chętnie skorzystam.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@megatapety Obowiązek raportowania dotyczy wszystkich platform. Tyle że Allegro uruchomiło procedurę informowania i zbierania danych w sposób skrajnie uciążliwy i denerwujący dla użytkowników.

oznacz moderatorów

root666
#8 Zapaleniec#

@kostas11   Coś w tym jest.  BTW Ciekaw jestem ilu sprzedjących (tak jak i mnie) przed zarjestrowaniem działalności powstrzymuje jedynie ZUS kwotowy a nie procentowy? Już walić podatki, to jest do przezycia, ale ZUS płacony czy zarobisz coś czy nie jest męczący. Pomijając już fakt, że pełny płacę z pracodawcą do spółki na etacie.

oznacz moderatorów