anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro nalicza prowizję za przedmioty sprzedane na WOŚP

Niemirra
#7 Wielbiciel#

Witam,

Wystawiłam na Allegro przedmiot, który sprzedałam w ramach WOŚP. Nie dostałam z tego żadnych pieniędzy dla siebie. Teraz Allegro naliczyło mi sutą prowizję od sprzedaży - dlaczego? 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

A wyróżnień nie było?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Niemirra Opłaty zostały naliczone za włączony pakiet promowania. Wszystkie szczegóły znajdziesz w tej zakładce

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Niemirra
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Nie rozumiem tylko jak to działa - zapłaciłam za to, że oferta była promowana wystawiając przedmiot, teraz dodatkowo prawie 30% od wartości sprzedaży na WOŚP zostało mi dodatkowo naliczone... 

Czy to jest fair?

Z góry bardzo dziękuję.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Niemirra Za oferty WOŚP nie jest naliczana prowizja, ale w przypadku ofert promowanych już tak. Taki jest mechanizm - opłata za promowanie i opłata za sprzedaż promowanego towaru. Wszystko znajduje się w naszym cenniku. Jeśli nie zgadzasz się z naliczoną opłatą, możesz złożyć reklamację, korzystając z tego formularza

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Niemirra
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Dlaczego Allegro nalicza opłatę za sprzedaż na aukcji charytatywnej WOŚP? Dlaczego trzeba zapłacić za promowanie oferty i dodatkowo prowizję od sprzedaży na aukcji charytatywnej? Rozumiem, że taki jest cennik ale nie rozumiem dlaczego naliczana jest prowizja wiedząc, że sprzedający nic nie zarobił i wystawiał przedmiot, żeby pomóc w akcji...

Czy Allegro podzieli się informacją ile zarobiło na prowizji z transakcji WOŚP?

Z góry dziękuję.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Allegro zrobiło na tym i tym podobnych biznes życia.

Niby licytacja w szczytnym celu, ale zróbmy pułapkę, może ktoś się naciagnie, oczywiście wszystko zgodne z regulaminem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający także chcieli poprawić komentarze, z pewnością część z nich.😁

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

A to dadzą bezpłatne dostawy i zwroty w Smart, za które trzeba jednak zapłacić za rok 59zl. a resztę opłat doliczając sprzedającym w dopłatach do smarta przy sprzedaży przedmiotu, a jeśli klient towar zwróci to opłaty sprzedającemu nie zwracają. 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Niemirra Prowizja za sprzedaż w ofercie promowanej to opłata dodatkowa, która jest naliczana - jak sama nazwa wskazuje - w przypadku sprzedaży w ofercie w wykupioną opcją dodatkową np. Wyróżnieniem.

Prowizja od sprzedaży to opłata, której nie naliczamy w przypadku ofert charytatywnych WOŚP. 

Sprzedający sam podejmuje decyzję czy chce odpłatnie promować swoją ofertę charytatywną.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Niemirra
#7 Wielbiciel#

Tak - była to opcja dobrowolna, płatna w momencie wystawiania przedmiotu. Nie rozumiem dlaczego muszę płacić drugi raz... Teraz też myślę o tych wszystkich przedmiotach, które wylicytowałam jako kupujący, grubo powyżej ich wartości, żeby dać więcej na WOŚP... No i jak dużą cenę zapłacili za to ludzie dobrej woli, którzy poświęcili swój czas, talent i środki finansowe na stworzenie przedmiotu na aukcję... Bardzo to przykre...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Niemirra Wszystkie pieniądze uzyskane z promocji Twojej oferty trafiają bezpośrednio do Wirtualnej Puszki Sztabu Allegro i trafiają na konto zbiórki WOŚP.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Niemirra
#7 Wielbiciel#

Witam, rozumiem. To może, miejmy nadzieję, ostatnie pytania - gdzie trafią pieniądze z prowizji od sprzedaży? Czy Allegro podzieli się informacją jaka jest prowizja ze sprzedaży na WOŚP? Drugie pytanie - czy nie można poinformować użytkowników o tym, że przy promowaniu dodatkowo po sprzedaży będzie naliczona prowizja? Na WOŚP wystawiają często przedmioty ludzie nie zajmujący się sprzedażą na Allegro. Rozumiem, że jest bardzo długi regulamin ale spójrzmy prawdzie w oczy - użytkownicy tego nie czytają... Jeśli Allegro nie chce wykorzystywać użytkowników i otwarcie się komunikować to czemu nie dać takiej informacji? Z tego co widzę obecnie na WOŚP jest jeszcze 100 stron przedmiotów z czego 50 jest promowanych, a większość dużych akcji już się skończyła. Skala musi być ogromna...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Niemirra Prowizja od sprzedaży i prowizja od sprzedaży w ofercie promowanej to dwie różne opłaty. Prowizji od sprzedaży nie naliczamy w ofertach charytatywnych WOŚP. Prowizję od sprzedaży w ofercie promowanej naliczamy (tylko jeśli dojdzie do sprzedaży) tak samo jak opłatę za promowanie i trafia ona do WOŚP.

Informacja na ten temat nie jest przez nas ukrywana. Znajdziesz ją zarówno w Regulaminie jak i w Pomocy:

Czy za sprzedaż w ramach Allegro dla WOŚP pobierane są opłaty - Pomoc

Piszemy o niej również otwarcie np. tutaj, na tym forum.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów