anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę wysłać paczkę z przedmiotem z akukcji dla WOŚP?

sancja17
#8 Zapaleniec#

Cześć, 

na co dzień nie sprzedaję na allegro, ale oststnio w ramach aukcji dla WOŚP wystawiłam książkę. Wczoraj aukcja się zakończyła, dostałam informację o wpłacie, i teraz muszę wysłać paczkę paczkomatem - i tu zaczynają się schody. 

W przeszłości korzystałam z innych portali sprzedażowych - tam po zawarciu transakcji dostawałam maila z kodem nadania/ etykietą i wysyłałam, a portal śledził paczkę w ramach obsługi konsumenta i sprawa była ogarnięta. 

 Tu nie dostałam maila tego typu, a instrukcje z działu pomocy odsyłają mnie tylko do zakładki "moje konto"  - jest tam co prawda odnośnik do aukcji, ale nie mogę znaleźć żadnego przycisku żeby wygenerować kod nadania/etykietę paczki.

Rozważałam wysłanie na własny koszt, poza allegro, ale boję się że jeśli sama sobie kupię etykietę, allegro uzna że książki nie wysłałam i sprzedaż nie dojdzie do skutku (a jednak chcę by pieniążki bezproblemowo trafiłu do WOŚP). Poza tym w danych kupującego, które dostałam w mailu, nie ma adresu email (jest tylko ten adres mailowy z allegro), więc nawet nie mam wszystkich danych żeby taką etykietę kupić... (No, chyba że kupię na allegrowy email - może to właśnie powinnam zrobić?)

Dodam jeszcze że nie korzystam z aplikacji allegro, tylko z wersji przeglądarkowej. 

Bardzo proszę o pomoc i poratowanie mnie instrukcjami jak na allegro wysyła się paczki. Ja wiem że moje pytanie jest z pozoru głupie, ale naprawdę sobie z tym nie mogę poradzić.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wejdź w "menager inpost " i zintegruj z allegro i wydrukuj etykietę . Konto do pobrania kwoty na wysyłkę musisz zasilić samemu.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sancja17 Jeśli kupujący opłacił aukcję przez Allegro Finanse, kwota za przedmiot trafiła do WOŚP, a Tobie przekazaliśmy kwotę odpowiadającą cenie dostawy. Czy w tej zakładce widzisz wpłatę z kosztami przesyłki?

Przesyłkę możesz nadać z tej zakładki lub logując się danymi z Allegro na stronie managera paczek InPost. Maskowany adres mailowy klienta, który od nas otrzymałaś, możesz wykorzystać przy nadaniu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

sancja17
#8 Zapaleniec#

Dziękuję

W pierwszym linku (tym, w którym ma być widoczna wpłata) wyświetla się komunikat "ups! coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie później.". W drugim wyświetla się tylko strona mojego konta na allegro z paskiem menu kupowania/sprzedawania. Ale udało mi się zalogować do managera paczek inpost i połączyć konta (To już coś, chociaż nie ma żadnych przesyłek do wysłania).

Załączam screeny i naprawdę przepraszam za zawracanie głowy, ale będę wdzięczna za dalsze wskazówki.

1000013470.jpg

wyświetlenia).

Załączam screeny

1000013466.jpg

1000013467.jpg

 

oznacz moderatorów

sancja17
#8 Zapaleniec#

Ok, chyba coś zaskoczyło, teraz wyświetlają mi się i zamówienia i opcje nadania paczki i wgl wszystko. Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów