anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę wysłać paczkę z przedmiotem z akukcji dla WOŚP?

sancja17
#8 Zapaleniec#

Cześć, 

na co dzień nie sprzedaję na allegro, ale oststnio w ramach aukcji dla WOŚP wystawiłam książkę. Wczoraj aukcja się zakończyła, dostałam informację o wpłacie, i teraz muszę wysłać paczkę paczkomatem - i tu zaczynają się schody. 

W przeszłości korzystałam z innych portali sprzedażowych - tam po zawarciu transakcji dostawałam maila z kodem nadania/ etykietą i wysyłałam, a portal śledził paczkę w ramach obsługi konsumenta i sprawa była ogarnięta. 

 Tu nie dostałam maila tego typu, a instrukcje z działu pomocy odsyłają mnie tylko do zakładki "moje konto"  - jest tam co prawda odnośnik do aukcji, ale nie mogę znaleźć żadnego przycisku żeby wygenerować kod nadania/etykietę paczki.

Rozważałam wysłanie na własny koszt, poza allegro, ale boję się że jeśli sama sobie kupię etykietę, allegro uzna że książki nie wysłałam i sprzedaż nie dojdzie do skutku (a jednak chcę by pieniążki bezproblemowo trafiłu do WOŚP). Poza tym w danych kupującego, które dostałam w mailu, nie ma adresu email (jest tylko ten adres mailowy z allegro), więc nawet nie mam wszystkich danych żeby taką etykietę kupić... (No, chyba że kupię na allegrowy email - może to właśnie powinnam zrobić?)

Dodam jeszcze że nie korzystam z aplikacji allegro, tylko z wersji przeglądarkowej. 

Bardzo proszę o pomoc i poratowanie mnie instrukcjami jak na allegro wysyła się paczki. Ja wiem że moje pytanie jest z pozoru głupie, ale naprawdę sobie z tym nie mogę poradzić.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wejdź w "menager inpost " i zintegruj z allegro i wydrukuj etykietę . Konto do pobrania kwoty na wysyłkę musisz zasilić samemu.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sancja17 Jeśli kupujący opłacił aukcję przez Allegro Finanse, kwota za przedmiot trafiła do WOŚP, a Tobie przekazaliśmy kwotę odpowiadającą cenie dostawy. Czy w tej zakładce widzisz wpłatę z kosztami przesyłki?

Przesyłkę możesz nadać z tej zakładki lub logując się danymi z Allegro na stronie managera paczek InPost. Maskowany adres mailowy klienta, który od nas otrzymałaś, możesz wykorzystać przy nadaniu.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

sancja17
#8 Zapaleniec#

Dziękuję

W pierwszym linku (tym, w którym ma być widoczna wpłata) wyświetla się komunikat "ups! coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie później.". W drugim wyświetla się tylko strona mojego konta na allegro z paskiem menu kupowania/sprzedawania. Ale udało mi się zalogować do managera paczek inpost i połączyć konta (To już coś, chociaż nie ma żadnych przesyłek do wysłania).

Załączam screeny i naprawdę przepraszam za zawracanie głowy, ale będę wdzięczna za dalsze wskazówki.

1000013470.jpg

wyświetlenia).

Załączam screeny

1000013466.jpg

1000013467.jpg

 

oznacz moderatorów

sancja17
#8 Zapaleniec#

Ok, chyba coś zaskoczyło, teraz wyświetlają mi się i zamówienia i opcje nadania paczki i wgl wszystko. Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów