anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dostawa kurierem

wojtylamol
#7 Wielbiciel#

dzień dobry dopiero co zacząłem sprzedawać i ktoś kupił odemnie grę, wybrał dostawe kurierem i teraz nie wiem do końca jak wysłać ponieważ w aplikacji jest napisane tylko aby wysłać paczkę czyli moge zrobić to u byle jakiej firmy czy jakieś konkretnej i jak to się robi?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To ty umożliwiasz wysyłkę kurierem i samemu w swoich ustawieniach ustawiasz cenniki dostaw a klient sobie wybiera jedną z form i taką mu najlepiej wysłać. Możesz go również podpytać .

oznacz moderatorów

wojtylamol
#7 Wielbiciel#

dobrze a jak dojdzie mu paczka to on jakoś zaznacza gdzieś w aplikacji że jest odebrana i mi przesyłają mi pieniądze czy jak to działa?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@wojtylamol musisz sobie wypłacić z allegro finanse. Masz zweryfikowane konto do wypłat?

oznacz moderatorów

wojtylamol
#7 Wielbiciel#

Tak ale jeszcze jedno czyli musze sam kupić kuriera za pieniądze za dostawe z allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wojtylamol Ty piszesz np; na czacie że wysłałeś i jak, a płaci kupujący tyle ile masz wystawione w ofercie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wojtylamol Na AL to ty wybierasz jak wyślesz, jakiego kuriera, możesz dogadać się z kupującym co mu pasuje i tobie, tam tylko masz paczkomat InPost i Allegro One Box z Allegro. 

oznacz moderatorów

wojtylamol
#7 Wielbiciel#

dobrze a jak dojdzie mu paczka to on jakoś zaznacza gdzieś w aplikacji że jest odebrana i przesyła mi przesyłają mi pieniądze czy jak to działa?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@wojtylamol  Teoretycznie to tak wygląda ale jeśli  zgodziłeś się na płatność pobranie przy odbiorze to wiele ryzykujesz.  Często kupujący zwyczajnie nie odbierają przesyłki i musisz zapłacić firmie kurierskiej również za zwrot.  A to może być drożej niż ta gra warta.

Przemyśl to, może zastanów się czy warto wysyłać w takiej opcji.  A prowizję Allegro zapłacić musisz więc i tak już jesteś stratny.

A to  jak to przebiega to wytłumaczą ci w punkcie nadania przesyłek  Należy tam popytać przed wysyłką bo jeszcze kwestia pakowania, musi być zgodna z wymaganiami firmy kurierskiej.

oznacz moderatorów