anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO) - Poczta Polska

funfunny
#9 Pomysłodawca#
Dziś zobaczyłem w Rozliczenia z Allegro taka pozycję:
Poczta Polska - opłaty dodatkowe", a dokładniej "Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO)", koszt 4,99 zł.
Chodzi o allegro przesyłka polecona. Co zrobiłem źle? I czy też to macie? Koszt przekracza wartość towaru 😱 Zgłosiłem do allegro w celu wyjaśnienia
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

@funfunny a jak nadajesz ? nie zaznaczyłeś przy nadaniu potwierdzenia ?

W EN widać że wymagają umowy 🙂

Zrzut ekranu 2023-11-24 094110.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

funfunny
#9 Pomysłodawca#

Nigdy nic nie zaznaczałem, ale kto wiem o co chodzi. Sprawdziłem inne przesyłki w trackingu poczty, bo jest to wyszczególnione jako: "Usługi komplementarne/dodatkowe: EPOR - Elektroniczne potwierdzenie odbioru - rozszerzon" i zaczęło się to pojawiać od listopada.

PS. Po co mi Elektroniczne potwierdzenie odbioru, kiedy wszystko jest w systemie? Plus nigdy żadnej wiadomości czy od poczty czy od allegro dla tych przesyłek nie dostałem.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@funfunny jak nadajesz przez EN czy WzA czy zewnętrzny ERP

________
Κώστας
oznacz moderatorów

funfunny
#9 Pomysłodawca#

Wiesz gdzie się dodaje umowy własne? Nie mogę teraz tego znaleźć

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Jak to EPOR to coś jest nie tak. To usługa dla podmiotów administracji publiczej (urzędy, sądy, komornicy itp). Pozostałe firmy 

oznacz moderatorów

funfunny
#9 Pomysłodawca#

Przez allegro. Sprawdziłem EN i też nie mam tej opcji do wyboru, chociaż mam umowę z PP. Chyba, że na allegro mam jakoś podpiętą umowę i te koszty są dodakowymi do tej umowy...

oznacz moderatorów

funfunny
#9 Pomysłodawca#

To jest chyba to, mam w Umowy własne - Wysyłam z Allegro, umowę z pocztą. Potrzebował tego do wysłania przesyłki za pobraniem i ta opłata jest naliczana prawdopodobnie wg. tej umowy

oznacz moderatorów

funfunny
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  mógłbym prosić o sprawdzenie? zgłoszenie  "37831801"

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@funfunny Zaczekaj proszę na odpowiedź we wskazanym wątku. Dublowanie sprawy tylko wydłuży proces weryfikacji. 🙂

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@funfunny jeśli w WzA zaznaczyłeś EPO to Cię skasowali 🙂

Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO) (2)
PP_N8_EPO
4,99 zł
________
Κώστας
oznacz moderatorów

funfunny
#9 Pomysłodawca#

Nie robiłem tego 🙂 Sprawdziłem. jak próbuję nadać jeszcze jedną przesyłkę dla tego zamówienia, to ta opcja nie jest zaznaczona. Sam z siebie jej nie zaznaczyłem 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@funfunny poczekajmy na dziewczyny sprawdzą a Ty podaj numer zamówienia którego dotyczy ta opłata 🙂

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

________
Κώστας
oznacz moderatorów