anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile produktów w paczce

AstraDigital
#8 Zapaleniec#

Jestem początkującym sprzedawcą. Nie bardzo rozumiem jak ustalić w cenniku liczbę sztuk produktu do wysłania w jednej paczce. Przecież to zależy od produktu - mogę wysłać w paczce 1 szt  (przykładowo) drukarki, która jest duża, ale za to mogę w paczce wysłać 50 opakowań patyczków do uszu. Paczka gabarytowo jest ta sama, ale ilość produktów które w niej zmieszczę zależą od wielkości produktu. Czy dla każdego produktu mam ustalać oddzielny cennik i różnicować go według ilości sztuk które zmieszczę w paczce? To wydaje się absurdalne. Ustawiłam, że w 1 paczce 1 produkt, ale właśnie klient kupił 10 szt i zamówił dostawę kurierem i za każdą paczkę muszę zapłacić 15 zł! Czyli 150 zł bezsensownego kosztu, bo i tak całość została zapakowana w jedną przesyłkę... Jak to ogarnąć? Jak to ustawić?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

serwis-texas
#21 Demiurg#

@AstraDigital 

Czy dla każdego produktu mam ustalać oddzielny cennik?

Dokładnie tak. Uwzględniasz przy tym wielkość, możliwość wysłania do automatów, paczkomatów, odbioru w punktach, czy może to door. Uwzględniasz czy ma być SMART na 3 odbiory w punkcie (automaty) czy tylko może dwa kuriery, przykładowa drukarka.

https://help.allegro.com/sell/pl/a/cenniki-dostawy-tworzenie-edycja-i-podmiana-1nPyDZBbPtd

oznacz moderatorów

AstraDigital
#8 Zapaleniec#

Czyli warunkiem oferty smart jest ustawienie w cenniku dostaw 3 opcji odbioru w punckie LUB 2 opcji odbioru kurierem? Nie muszę mieć tego i tego by oferta była smart?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@AstraDigital 

Jeżeli jest ustawiony OwP to musisz mieć:

3 OwP i 2 kuriery

lub

2 kuriery i żadnego OwP. To taki system, jeżeli nie ma żadnego OWP to znaczy że się nie mieści i wtedy 2 kuriery załatwiają SMARTA. Nieoficjalnie, po wejściu delivery wystarczy tylko jeden kurier, bez OwP do SMARTA ale to chyba błąd Allegro 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AstraDigital Tyle ile chcesz wysłać i ile się mieści. W zasadzie tyle zgodnie z zamówieniem, jeżeli nie zmieści się w jednej możesz wygenerować następną etykietę. Inna sprawa to cennik. Klient kupił 10szt czyli nie masz ustawionej ilości w jednej paczce.

oznacz moderatorów

AstraDigital
#8 Zapaleniec#

Mam ustawione 1szt w 1 paczce, bo nie sądziłam, że każdy produkt, zależnie od swojej wielkości,  musi mieć swój cennik... Piszesz, że jeżeli nie zmieści się w jednej paczce, to mogę wygenerować kolejną etykietę - w jaki sposób mogę to zrobić i czy to będzie dodatkowo płatne?

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#12 Orędownik#

Mam ustawione 1szt w 1 paczce.

Nie rób tak bo odpychasz osoby nie mające smarta. Ktoś kto będzie chciał kupić:

Marker ogrodniczy permanentny czarny Edding300

w ilości 5 sztuk to wg twojego cennika za każdą kolejną sztukę markera będzie musiał zapłacić koszt wysyłki 9,99. Czyli wyjdzie że jak kupię 5 markerów to zapłacę 50zł za wysyłkę.

oznacz moderatorów

AstraDigital
#8 Zapaleniec#

No dokładnie! To absurd! Szukam sposobu jak to ustawić prawidłowo, ale wychodzi na to, że dla każdego produktu musze ustawić oddzielny cennik w którym określę, że tego produktu wejdzie do paczki 5szt, kolejny cennik że tamtego produktu wejdzie 50 szt, kolejny, że następnego produktu wejdzie 1 szt itd. To mi się wydawało absurdalne, ale wychodzi na to, że nie ma innej opcji...

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@AstraDigital "Czy dla każdego produktu mam ustalać oddzielny cennik?" - no może nie aż tak, ale jeśli towar masz zróżnicowany pod względem wagi i gabarytu, to podziel go na jakieś grupy (np. drobne, średnie, duże) i stwórz dla nich osobne cenniki. Nie ma chyba ograniczenia w ilości cenników, tylko ponazywaj je tak, żebyś wiedział który do czego 😎

oznacz moderatorów

AstraDigital
#8 Zapaleniec#

Tak, asortyment jest zróżnicowany. Jak mogę go podzielić na grupy? Jest jakaś opcja w allegro, która podzieli mi oferty według konkretnych grup? Jak to mogę zrobić? Jestem nowym Sprzedawcą i nie wiem jeszcze jak wykorzystać wszystkie funkcjonalności i z jakich rozwiązań skorzystać, żeby sobie to ułatwić. Możesz podpowiedzieć jak to mogę zrobić?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@AstraDigital W Allegro nie ma takich narzędzi, musisz sam się spokojnie zastanowić, ile potrzebujesz tych cenników. Na pewno osobny do każdego towaru to przesada. Przecież kłódek i kontaktów da radę wysłać mniej więcej tyle samo w jednej paczce, a głośnik pewnie tylko jeden.

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#12 Orędownik#

Sprzedajesz drobnicę więc ustaw "Maksymalna liczba sztuk" w jednej paczce to 25 sztuk. Większość paczek to i tak będzie paczkomat inpost. W przypadku kurierów dałbym mniejszą ilość np. 1 aby faworyzować tylko paczkomaty, a nie kurierów. Nie masz żadnego komentarza pozytywnego więc stąpasz po bardzo cienkim lodzie wystarczy jeden negatyw i już nie masz smarta wtedy spadek sprzedaży -99% 😀
Mówią że najlepiej sprzedawać doładowania do telefonów za pomocą jakiegoś automatu w celu szybkiego nabicia ilości komentarzy.

oznacz moderatorów

AstraDigital
#8 Zapaleniec#

Tak, zaczynamy, więc komentarzy nie ma co mnie martwi faktycznie...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AstraDigital Znajomi nie kupują u ciebie, tylko nie z tego samego IP.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@-PRORIDE- 

Nie strasz go tak bardzo 🙂

Jeden negatyw nie liczy się do statystyk 🙂

oznacz moderatorów

AstraDigital
#8 Zapaleniec#

Nie liczy się? Zasad i regulaminów allegro jest tyle do ogarnięcia, że nawet nie pamiętam, czy czytałam o warunkach utraty smarta i zasadach naliczeń punktów do statystyk... Uczę się na bieżąco, dzięki za wszystkie porady 🙂

oznacz moderatorów