anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inwigilacja wiadomości na allegro!

piotrek96p
#8 Zapaleniec#

Zaskoczony jestem tym, że allegro jako host kontroluje prywatne korespondencje bez zgody stron konwersacji (i jeszcze jawnie o tym informuje!), przy tym opóźniając wysłanie wiadomości.

Te wiadomości są równoznaczne z korespondencją mailową. Ktoś kto to sprawdza mógłby potencjalnie skorzystać z tych informacji.

 

Przechwytywanie.PNG

To jest naruszenie tajemnicy korespondencji, a za to grozi odpowiedzialność karna.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere Dobrze wiesz co miałem na myśli, ale widzę- że twój światopogląd jest najważniejszy /nie koniecznie idealny, jak ci się wydaje/

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Nic mi się nie wydaje, a już na pewno nie w kwestii, że coś jest idealne albo najważniejsze;]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

shopmw
#9 Pomysłodawca#

Najlepsze jak piszesz klientowi ofertę i wrzucasz linki ( a allegro oczywiśćie ) a system się namyśla czy wysłać i klient widzi niespójną konwersację w aplikacji.

oznacz moderatorów

TAD-MET
#7 Wielbiciel#

Dlaczego więc nie pozwiecie Allegro na drogę sądową? Skoro macie niezbite dowody, że jest to inwigilacja i takie rzeczy nie mogą mieć miejsca, to nie widzę powodu dlaczego nie wystąpić o odszkodowanie + ewentualną karę dla Allegro.

Czytam te wszystkie wpisy o tym jak Allegro jest złe i wszędzie widzę komentarze "w punkt", precz z Allegro, inwigilacja itd. Jednak jeśli przychodzi co do czego to nikt nic z tym nie robi.

Ok, może nie jest to uczciwe ze strony Allegro, ale u nas sprzedaż dobrze prosperuje, zysk z transakcji jest, a zwrotów praktycznie nie ma. Nie wiem czy te wszystkie wpisy które się tu pojawiają są wyolbrzymiane, ale my nie mamy problemów z kupującymi. Dodatkowo mamy tyle zamówień, że nie mamy nawet czasu odpowiadać na pytania kupujących i zaznaczać zamówienia jako "wysłane", ale może to głównie dlatego, że naszym Allegro zajmuje się jedna osoba (czyli ja).

Dziwię się też skoro wszyscy mówią jak tu źle na tym Allegro, to dlaczego nadal tu sprzedają? Odpowiedź jest prosta - po prostu się opłaca, a inne portale nie są w stanie obalić mitycznego giganta na glinianych nogach jakim jest Allegro.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

TAD-MET dobrze to wszystko ująłeś.Ale skoro nie masz czasu odpisywać klientom/tak stwierdziłeś/,bo taki masz nawał.To,,,,,,,,co tu robisz?-

oznacz moderatorów

TAD-MET
#7 Wielbiciel#

Akurat była awaria w serwisie Allegro (nie działały zakładki "moje oferty" oraz "zamówienia"), więc sprawdziłem informację czy to tylko u nas jest taki problem - okazało się, że więcej sprzedających ma ten problem.

Jako, że przez chwilę nie byłem w stanie porządkować Allegro to skorzystałem z okazji i sprawdziłem najnowsze wątki. Zauważyłem ten wątek więc postanowiłem dorzucić swoje 3 grosze. Nic wielkiego, jednak irytuje mnie powtarzanie w kółko tych samych tematów.

oznacz moderatorów

kupuje_eu
#7 Wielbiciel#

Tera się obudziłeś ? A niby dlaczego była ta zmiana w mailach ? Żeby wszystkie przechodziły przez ich serwery . Oficjalnie ma to na celu ukrócenie sprzedaży poza portalem . Nie oficialnie kij ich tam wie . Co do odpowiedzialności karnej nic im nie zrobisz . Mają dupochrony w regulaminie na które się zgodziłeś .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@piotrek96p z dobre dwa lata to filtrują i masz zapis w regulaminie, jak się na to nie zgadzasz usuń konto i tu nie zaglądaj, mają prawo bo to ich serwis a wyrażasz na to zgodę klikając zapoznałem się z regulaminem, a jak uważasz inaczej zgłoś to do prokuratury, sądu itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Jakim trzeba być specjalistą żeby poufną korespondencję przez Allegro prowadzić xD

A poza tym nie ma czegoś takiego jak prywatne korespondencje za pośrednictwem Allegro. To są biznesowe korespondencje.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@piotrek96p Raz, to co napisała @_HolaOla_, dwa https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zabezpieczamy-wasze-adresy-e-mail-Lvyj1Ed5muB oraz https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmiany-w-korespondencji-e-mail-prowadzonej-w-ramach-allegro-mGv... - czasem warto czytać mejle od allegro, żeby później nie być zbulwersowanym tym, że przyklepało się zmiany w regulaminie, których się nie czytało.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

hanyz
#8 Zapaleniec#

 

od 12 lipca:

 

Regulamin Allegro

8.12.

Allegro.pl ma dostęp do następujących kategorii danych Użytkownika: danych o Ofercie, w szczególności obejmujących treść Oferty; danych identyfikujących Kupującego w ramach Transakcji; danych o Transakcji -w szczególności metoda płatności, adres odbioru towaru, sposób dostawy, dodatkowe uwagi, a także może mieć dostęp do treści wiadomości przesyłanych pomiędzy Kupującym a Sprzedającym, w tym w ramach dyskusji i sporów. Allegro.pl dysponuje wyżejwymienionymi kategoriami danych w odniesieniu do wszystkich Ofert i Transakcji

 

 

oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

To już od dawna obowiązuje,jak tylko zaczęli kodować malie kupujących,wszystko przechodzi przez nich.To akurat dobrze bo przynajmniej masz wszystko czarno na białym jak kupujący kombinuje

oznacz moderatorów