anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak udowodnić że tylko ja mam dostęp do konta allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

Witam jak można udowodnić allegro że sam mam dostęp do swojego konta? Allegro zablokowało mi konto ponieważ niby ktoś inny ma do niego dostęp. Gdzie nie mam możliwości udowodnienia że tak nie jest. Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
80 ODPOWIEDZI 80
xyz96
#21 Demiurg#

@Waszek7145 Ty nie musisz tego udowadniać. Allegro powinno udowodnić Tobie, że ktoś inny ma dostęp do Twojego konta. Oczywiście tego nie udowodni, nie ma takiej możliwości.

oznacz moderatorów
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

Ale jak to zrobić żeby konto odblokowali. Dopiero co założyłem działalność gospodarczą i nie mam lokalu użytkowego aby sprzedaż prowadzić stacjonarnie. Więc myślałem że allegro to super rozwiązanie.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Kupiłeś telefon, którego adres MAC został powiązany z adresem IP użytkownika.
Jedyne co możesz zrobić, to nie logować się do allegro z tego fona, albo zmienić mu MAC w serwisie 🙂

oznacz moderatorów
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

No ale napisali mi na czacie że to nie jest powód do blokady konta allegro. Bo weryfikację przechodzi się poprzez przelew bankowy weryfikacyjny. Tak zrobiłem. Wszystko się zgadza a allegro oczywiście dzisiaj że konto jest zablokowane ponieważ ktoś inny ma do niego dostęp. Osoba która miała konto zawieszone i na tej podstawie nie zostanie mi konto odblokowane. 

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Waszek7145 Zapytaj więc, czy możesz otworzyć całkiem nowe konto i powiedz, że kartę z loginem i hasłem połkniesz.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

Ale nie mam już możliwości założenia ponownie konta. Tak mi napisali w mailu.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Waszek7145, no to zastanów się dobrze, kto zna login i hasło. Allegro wyłapuje powiązania, ponieważ wielu sprzedających z zablokowanym kontem, próbuje działać za pośrednictwem podstawionych ludzi. Jeżeli jesteś słupem, to nie masz szans na odblokowanie. Jeżeli nie, to pozostaje ci tylko sąd, inaczej nie poznasz wszystkich powodów blokady.🙂

oznacz moderatorów
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

Żadnym słupem nie jestem. Sąd? Nie lepiej poinformować rzecznika praw czy kogokolwiek wyżej ustawionego od allegro? 

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Patryk0701napisał: "Jedyne co możesz zrobić, to nie logować się do allegro z tego fona, albo zmienić mu MAC w serwisie"

"Przebicie" numeru MAC/IMEI czy jakich tam jeszcze innych się używa, żeby zabezpieczyć telefon przed kradzieżą na pewno pomoże w odblokowaniu konta na Allegro. 😉

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

Telefon użytkuje tylko ja i syn czasem. Zero wyjaśnień od allegro na jakiej zasadzie twierdzą że konto użytkuje osoba trzecia. Tak właśnie dbają o uczciwych ludzi. Jedynie trzeba chyba poinformować jakiegoś rzecznika praw czy kogoś kto jest wyżej niż allegro

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Waszek7145 napisał: "Telefon użytkuje tylko ja i syn czasem."

Syn ma (lub miał, ale mu zablokowali?) konto na Allegro?

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

Nie, konto miała osoba od której kupiłem telefon. Ta osoba mi wspomniała o tym że miała tu konto i zostało zablokowane ponieważ napisałem w ogłoszeniu że szukam telefonu do założenia allegro i korzystania z niego. Pi zapytaniu na czacie zostałem poinformowany że nie ma to w ogóle znaczenia i nie stanowi podstawy do zablokowania dostępu do konta allegro i mogę spokojnie założyć konto allegro. Jednak to było wprowadzenie w błąd. Syn jedynie gra i ogląda sobie bajki na telefonie. Nic więcej.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Waszek7145 napisał: "Nie, konto miała osoba od której kupiłem telefon. Ta osoba mi wspomniała o tym że miała tu konto i zostało zablokowane ponieważ napisałem w ogłoszeniu że szukam telefonu do założenia allegro i korzystania z niego. Pi zapytaniu na czacie zostałem poinformowany że nie ma to w ogóle znaczenia i nie stanowi podstawy do zablokowania dostępu do konta allegro i mogę spokojnie założyć konto allegro. Jednak to było wprowadzenie w błąd."

Czy ja dobrze rozumiem, że kupiłeś telefon od jakiegoś typa specjalnie po to, żeby używać go do handlowania na Allegro? Podasz adres tej giełdy i czatu, żebym mógł rzucić okiem na ogłoszenia? Trzeba instalować TOR-a, żeby je zobaczyć?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

@Client:79179573 

Której giełdy? OLX? Czy na FB?

Kupiłem telefon od typa którego nie znam, po drugie na czacie allegro pisałem i otrzymałem taką odpowiedź. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Waszek7145 Nie tłumacz się tutaj, nie odpowiadaj na kolejne pytania, bo tylko stwarzasz pożywkę do amatorskich "orzeczeń", domysłów i bicia piany. Napisz w tej sprawie do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=28111aef-fc3d-4ee0-a94e-d1d7ac01fa65&subjectId=fed698b4-f... wyjaśnij wszystko i zapytaj, co masz zrobić w celu odblokowania konta. Jeżeli to nie przyniesie rezultatu, daruj sobie opisywanie sprawy na forum, to nie ma sensu i nie pomoże Ci w zdjęciu blokady.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Co Ty ciągle z tym adresem MAC?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Waszek7145 jesteś w lepszej sytuacji niż my - możesz dowolnie opisać swoją sprawę, a my mamy ograniczone możliwości prostowania czy wyjaśniania, bo w tym celu musielibyśmy ujawnić poufne dane, które Ciebie dotyczą, a tego robić na forum nie możemy. Ograniczę się więc do stwierdzenia, że Twoja historia ma wiele luk i niedopowiedzeń (chociażby zdanie o wakacjach w Lądku-Zdroju - nie spotkałem się wcześniej z sytuacją, żeby przedsiębiorca rejestrował firmę będąc na wakacjach, w dodatku pod wakacyjnym adresem) - jedyną metodą jej rozwiązania jest kontakt z nami przez formularz. Oczekiwanie, że sprawa wyjaśni się na forum, nie ma sensu.

Przy okazji: takich sytuacji jest wiele na Gadane. Ludzie przychodzą tu wyjaśniać swoje blokady, często bardzo jednostronnie przedstawiając ich okoliczności, licząc zapewne na to, że presja społeczna spowoduje lub przyspieszy odblokowanie. My - moderatorzy, pracownicy Allegro - zazwyczaj widzimy czarno na białym, że te historie obiektywnie wyglądają zupełnie inaczej, ale nie wolno nam tego zbyt szczegółowo wyjaśniać publicznie. Powstaje przez to wrażenie, że Allegro blokuje konta za nic. To nieprawda. W ciągu ostatnich 15 lat przeczytałem wiele tego rodzaju wątków i takie, w których blokada - nazwijmy ją - prewencyjna była efektem naszej pomyłki było może kilka, wobec pewnie setek czy tysięcy blokad głęboko uzasadnionych. Te blokady mają wyłącznie jeden cel: ochronę kupujących przed potencjalnymi kłopotami zakupowymi. Spotykamy się zresztą regularnie z zarzutami przeciwnymi: że pozwalamy działać oszustom, że nie blokujemy ewidentnych wałków. Pewnie zdarza się, że jedna na tysiąc prób przekrętu przechodzi przez nasze sita (wtedy działa POK). Jednak te 999 pozostałych ucinamy w zarodku, a efektem są m.in. wątki na Gadane pt. "zablokowano mi konto"...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

@msniezek

Nie mam podanego miejsca wykonywania działalności w CEIDG. Po drugie na wakacjach w Lądku Zdroju jestem co roku i adres który mam podany jest to adres mojego wujka który udostępnia mi lokal na zasadzie wynajmu wakacyjnego. Ja opłacam lokal za ten czas co tu jestem i tak jest co roku od jakichś 10 lat. Nie znam mieszkańców miasta poza wujkiem i wspólnej rodziny. Chciałem aby konto allegro zostało odblokowane. Nie dano mi możliwości obrony tzn. brak możliwości udowodnienia że sam korzystam ze swojego konta allegro. Że nie jestem tak zwanym słupem jak tu ktoś wskazał w komentarzach. Jak mam udowodnić że tylko ja jestem jedynym użytkownikiem konta?

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Waszek7145 jak już mówiłem, kwestię konta wyjaśnij przez formularz, nikt tutaj nie zdecyduje o Twojej przyszłości na Allegro.

Mógłbyś co najwyżej dla dobra dyskusji ujawnić tu trochę więcej informacji na swój temat - np. podać adres Twojej firmy podany w CEIDG, ten w Lądku-Zdroju, żeby każdy mógł sobie sprawdzić, jak wygląda kamienica, w której od 10 lat spędzasz wakacje i którą wskazałeś jako miejsce prowadzenia działalności. Albo podać nazwę i opis przedmiotu, za sprzedaż którego otrzymałeś swój jedyny jak do tej pory komentarz pozytywny. I jak szybko od momentu zakupu go otrzymałeś. I tak dalej...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Waszek7145
#8 Zapaleniec#

@msniezek

Jak już wspomniałem. Nie mam adresu przypisanego w CEIDG jako stałego miejsca wykonywania działalności. Można to sprawdzić.

oznacz moderatorów