anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kampania Ads

Suvenir76
#9 Pomysłodawca#

Witam! We wszystkich kampaniach reklamowych ustawiłem minimalną stawkę na 0,35 złotego. Przy tym średni CPC wynosił u mnie 0,5 złotego i więcej, czasami dochodził do 2 złotych. Może czegoś nie rozumiem, jak oblicza się stawkę? Proszę wyjaśnij, dlaczego tyle pieniędzy zostało pobranych za reklamę.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Suvenir76
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Suvenir76 stawka cpc zależy od tego w którym miejscu było kliknięcie oglądającego, jeżeli zaznaczyłeś żeby twoje oferty wyświetlały się w google, fb i serwisach partnerskich to płacisz za to wyższe stawki. Kliknięcia na allegro też mają różne stawki w zależności od miejsca wyświetlenia.

oznacz moderatorów

Suvenir76
#9 Pomysłodawca#

Teoretycznie nie mogę zapłacić więcej niż ustalona stawka, ale okazuje się, że zapłaciłem kilkakrotnie więcej. Jak to możliwe?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Suvenir76 przeczytaj uważnie regulamin, nie możesz zapłacić więcej niż ustalony przez ciebie budżet dzienny, ale to jest liczone w skali okresu rozliczeniowego kampanii, jeżeli jednego dnia przekroczysz budżet to innego będzie mniejszy, a cpc może być różne i zależy od miejsca wyświetlenia oferty

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Suvenir76 Konsultuję to z odpowiednim zespołem Wrócę tutaj z odpowiedzią. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Suvenir76 

Stawkę określasz wyłącznie dla reklamowania na platformie Allegro.
 
Jeśli korzystasz z emisji w miejscach dodatkowych poza Allegro - serwisów partnerskich, czy Google Ads stawka, jaką zapłacisz jest narzucana przez dany serwis (informujemy o tym przy ustawianiu reklamy).
Wystarczy, że ograniczysz wyświetlanie reklam do Allegro, a koszta nie przekroczą ustawionej stawki CPC. 
 
Możesz to sprawdzić w zakładce statystyki. Pod wykresem znajdziesz "wymiary", tam możesz zobaczyć dane uwzględniające "Miejsca emisji".
 
w_kiwi_4-1701764103786.pngw_kiwi_5-1701764113322.png

 

w_kiwi_6-1701764125460.png
Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów