anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient odebral zwrot z POK a nie oddal urzadzenia i nie chce oddac

SOSNOWIECokazje
#9 Pomysłodawca#

Witamy, czy ktos z Panstwa mial problem ze nieuczciwy klient odebral srodki z POK to czy slusznie czy nie zaakceptowany wniosek to temat rzeka bo pracownicy allegro akceptuja kazdego kto steka w dyskusji, jak wyzej odebral srodki w wysokosci 1800zł za kupione nowe urzadzenie, mial go nie uzywac tylko odeslac a uzywa juz ponad 4 miesiace i oddac nie chce. Sprawa na Policji, ALLEGRO tak nam pomaga ze delikatnie zapytalo nieuczciwego kupujacego kiedy odda urzadzenie w dyskusji ale kupujacy oszust ma i nas i allegro w nosie. Nam allegro grozi zablokowaniem konta kiedy nie odpiszemy w dyskusji w ciagu 24h a Klient nie odpisuje od tygodni i nic nie robia. Nawet jeden z pracownikow allegro stwierdzil ze po odebraniu srodkow z POK kupujacy nie ma obowiazku oddania urzdzenia...no rece nam opadly...

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro wypłaciło rekompensatę i w zasadzie towar należy do Allegro i to oni powinni teraz zdecydować co z nim ma się stać. Jeżeli jest to bez konsekwencji dla sprzedającego to niech sobie ma jak tak chce Allegro ale jeżeli sprzedający ma zapłacić kwotę POK to powinien oddać towar.

oznacz moderatorów

SOSNOWIECokazje
#9 Pomysłodawca#

Konsekwencja jest taka ze allegro zminusowalo nam saldo na te kwote zablokowalo konto i pisze ze mamy sie dogadac z kupujacym, ktory jest uzdolnionym oszustem-najpierw twierdzil ze zrobil cesje na urzadzenie, kiedy postraszylismy go policja zdecydowal ze odda jutro futro, ostatecznie sprawa na policji a kupujacy sie z nas smieje a my jestesmy lzejsi o dobre konto allegro i te kwote 1800zł, na koncie byly wlaczone promowane oferty na chwile ktorych sie nie dalo wylaczyc, szkoda sie nawet denerwowac zeby liczyc nasze straty

oznacz moderatorów

barbarkarzeszow
#9 Pomysłodawca#

ALLEGRO SPRZYJA OSZUSTOM. Wszystko dla kupującego. Zapominają jednak kto płaci prowizję i wystawia towar.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 i w zasadzie towar należy do Allegro - kiedyś był taki zapis ale znikł chyba w zeszłym roku z regulaminu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

Niestety takie są realia...



Potrzebujesz wiedzy z zakresu zwiększania sprzedaży na Allegro?
Zajrzyj na nasz kanał na YouTube!
https://bit.ly/vSprintYT

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@VSPRINT_PL Czy nie sądzisz, że twoje dopiski (trudno to nazwać udziałem w dyskusji) mogą działać przeciwnie to twoich zamiarów promowania się?

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Oczywiście nie znam całości przebiegu tej sprawy, ale z tego co czytam i słyszę od innych sprzedawców, to jest pewna ilość kupujących, która zrobiła sobie z POK niezłe źródło dochodu. 

Mają i towar, i kasę z POK - też bym tak chciał. Niestety, moja uczciwość na to mi nie pozwala.

oznacz moderatorów

SOSNOWIECokazje
#9 Pomysłodawca#

Jestemy na allegro od poczatku ale to co sie dzieje z nieuczciwymi kupujacymi obecnie to przechodzi ludzkie pojecie ale allegro przyklada do tego reke i umozliwia kupujacym oszukiwanie nas, brak slow...

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

mam nadzieje że nikt z PAństwa nie płacił tych środków do pok

przy zwrocie środków z pok allegro staje się beneficjentem umowy

i o oszustwo powinien być podany na policji serwis, który swoimi działaniami pozbawił Państwa towaru i pieniędzy za niego

polecam dopytanie się serwisu na jakiej podstawie prawnej chce was pozbawić towaru i pieniędzy za niego

(tej podstawy prawnej tutaj na forum nikt z allegro nigdy nie podał)

 

oznacz moderatorów

SOSNOWIECokazje
#9 Pomysłodawca#

Zablokowali nam wszystkie konta firmowe i musielismy zaplacic, dziekujemy za rade zaraz zapytamy ALLEGRO o podstawe prawna.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

A ja zapłacę do POK.

Fakt - moja wina. Spóźniłem się ze zwrotem kasy z tytułu odstąpienia od umowy  - oczywiście dla darmowej przesyłki SMART. O jeden dzień. Niestety, są "ludzie i klamki", a zdarzają się i całe "zamki"... Ktoś robi sobie dla zabawy "piaskownicę" z Allegro, całkowicie nie szanując sprzedawców. Ale opinia jest wręcz inna - to sprzedawcy nie szanują kupujących. Do tego "horroru" dołącza się jeszcze Allegro, wymuszając na sprzedających natychmiastowy zwrot gotówki w przypadku zwrotu towaru (a co z odstąpieniem od umowy?). 

 

oznacz moderatorów

SOSNOWIECokazje
#9 Pomysłodawca#

Allegro podpisuje się pod każdym stękaniem kupującego w dyskusji, nie szanując czasu na reklamacje i sprawdzenie reklamowanego towaru od chwili odebrania go do sprawdzenia, piszemy im że jest to niezgodne z prawem mamy czas na sprawdzenie urządzenia a oni razem z kupującymi dręczą nas na maxa. Zrobił się z tego serwisu niezły FOLWARK dla cwaniaków....

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Jak już napisałem - zwracam środki do POK - niestety, klient nie wytrzymał 2 dni. To jest chore - kupuje , zwraca... warto byłoby go wysłać do zwykłego sklepu. Tam dowiedziałby się ile to kosztuje - min. koszt dojazdu, a potem "out" - kupiłeś, to sobie odsprzedaj. 

oznacz moderatorów

SOSNOWIECokazje
#9 Pomysłodawca#

Przydałoby się aby PRACOWNICY ALLEGRO założyli sobie konta na tym serwisie wystawili AUKCJE i zobaczyli jak sie razem z naciągaczami nad nami znęcają, nie dają nam wiary w żadnym przypadku, Klienvi kupuja nowe towary wysymslaja glupioty po 3 miesiacach uzywania a ALLEGRO zmusza nas do zwrotu towarów, blokuje nam konta naklada minusy na salda, brak nam do nich słow, czasem piszą" bardzo nam przykro za zaistniałą sytuacje..."

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

U mnie POK zostało doliczone do rachunku na Allegro (konto firmowe).

Inna sprawa - ja je akceptuję i je wypłacę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ostatnio poruszałem ten temat z @_HolaOla_ , nie znam przebiegu i podstaw wypłaty ale nie ma podstaw prawnych żeby sprzedawca musiał oddawać Wam kasę i pozostać bez towaru 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 nie mogę odnieść się do tych przypadków, ponieważ nie znam szczegółów tych spraw. Jednak podejmujemy także decyzję o przyznaniu POK kupującemu, a nie wymagamy spłaty od sprzedającego. @SOSNOWIECokazje Twoje konto nie zostało zablokowane, nie widzę też rozliczenia za POK na koncie, z którego piszesz, więc nie mogę się do tego odnieść. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

SOSNOWIECokazje
#9 Pomysłodawca#

Proszę sprawdzic konto lombardOKAZJE i dyskusje z kupujacym, odebral dawno temu srodki z POK a sprzet o wartosci 1800 zł nie oddany. Pomijamy powod dyskusji juz nie 1 taki cwaniak probujacy wymusic obnizenie towaru ze wzgledu na dokument sprzedazy FAKTURE vat marże która teoretycznie zastrzezona jest do sprzedazy-towarow uzywanych -to temat rzeka i rowniez przez to jestesmy dreczeni przez Klientów....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SOSNOWIECokazje przykro mi, że doszło do takiej sytuacji. Rozumiem, że nie była to dla Ciebie komfortowa sytuacja. Powodem otwarcia dyskusji było to, że produkt był opisany jako nowy, a był używany.
Zarówno w dyskusji jak i wiadomościach wysyłanych bezpośrednio do kupującego prosiliśmy o odesłanie do Ciebie przedmiotu. Widzę, że teraz udało się dojść do porozumienia i kurier jutro odbierze przesyłkę.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów