anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody EAN i koło zamknięte

zlotyaniol1
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry wszystkim! Sprzedaje od niedawna na Allegro. Mam problem z powiązaniem produktów z katalogiem. Wystawiając ofertę wpisuję nr EAN i jeżeli jest taki przedmiot to łączę je razem, jeżeli nie ma tworze swój produkt w katalogu. Połączyłam produkt z istniejącym już w katalogu bo miał taki sam nr EAN. Zdjęcia się nie zgadzają (inna grafika na zaproszeniach), lecz reszta jest ta sama. Po pewnym czasie dostałam powiadomienie, że produkt został odłączony od katalogu bo się nie zgadza. Następnie chciałam stworzyć swój produkt w bazie lecz wyskoczyło, że taki produkt już istnieje w katalogu. I wychodzi, że nie mogę połączyć produktu z katalogiem bo z jednej strony jest już taki produkt ale zdjęcia się nie zgadzają i po paru dniach mi odłączają z katalogu, a z drugiej strony nie mogę stworzyć sama produktu bo o takim EAN już istnieje, a muszę jakoś połączyć z katalogiem bo jest wymóg.

Proszę o pomoc. Pewnie coś robię źle i jeszcze do tego nie doszłam. Swoją drogą, ciekawie czy łączenie produktów z katalogiem jest tylko dla mnie jak kopanie się z koniem...

Pozdrawiam społeczność

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@zlotyaniol1 Cześć 🙂 W tym przypadku najszybciej będzie, jeśli zgłosisz to bezpośrednio z poziomu formularza wystawiania przez przycisk [Zgłoś błąd w produkcie]:

ko_alka_0-1632989911918.png

Po wybraniu tej opcji pojawi się strona, na której będziesz mogła edytować dane takie jak: tytuł, parametry, inne sugestie i - najważniejsze w tym przypadku - zdjęcia. Po uzupełnieniu informacji dostępna będzie opcja “zgłoś błąd” i ta wiadomość trafi do odpowiedniego zespołu, który zweryfikuję sprawę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

upwards
#10 Popularyzator#

Te łączenie produktów z katalogiem jest jakieś naprawdę chore. Wystawiam serię butów,  rozmiary od 36 do 41 i po wystawieniu jednego rozmiaru np.36 jest opcja wystaw podobny,

Chcę wystawić rozmiar 37 i nie mogę, bo produkt jest połączony z aukcją z rozmiaru 36. Muszę go usuwać, szukać czegoś podobnego o rozmiarze 37 i dopiero wystawiać. I tak po kolei wszystkie rozmiary. Coś co powinni zająć kilka minut potrafi zając pół godziny. 

Może nie ma problemu jak się wystawia 2-3 aukcje, ale jak trzeba stworzyć 60 albo i więcej to przez ten katalog produktów można naprawdę szału dostać. 

oznacz moderatorów

czesci_truck
#9 Pomysłodawca#

To prawda , łaczenie to jakaś porażka , chce wystawic podobny produkt ale z innymi parametrami a kopiuje mi wszystkie dane z wczesniejszego i tak jestem zmuszony zakładac wszystko od nowa 

oznacz moderatorów

Mustardo
#8 Zapaleniec#

Allegro jest coraz bardziej chore. Numery EAN dla rzemieślników, którzy robią jakieś małe serie produktowe i często nie często nie chcą nawet mieć numeru EAN bo to znaczy o przemysłowej produkcji. I tłumaczysz to robotom z allegro ale oni tego nie rozumieją. No ale regulamin...

No więc możesz sobie w jakiejś firmie wykupić numery EAN. ale jak sprzedajesz 10 słoików, allegro zabiera horrendalną prowizję to jak masz to robić?żeby cokolwiek na tym zarobić?  i dlaczego następny sprzedający ma mieć za darmo Twój numer EAN za który zapłaciłeś? 

szkoda, bo to był fajny portal, teraz chcą być bardziej papiescy od **piiip**a i na tym źle wyjdą. 

traktują sprzedających jak swoich pracowników, ustawiając absurdalne regulaminy. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Bo tu nie chodzi o to by sprzedawcy było łatwo ,miło i przyjemnie tylko by wpływy i słupki rosły ale u właścicieli portalu .

oznacz moderatorów