anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody EAN - mam produkt, który nie posiada kodu EAN. Jak wystawić produkt do sprzedaży.

MAMY ROZWIĄZANIE!
ACTIVE-VITAL
#8 Zapaleniec#

Mam produkt, który nie posiada kodu EAN. Jest to  produkt niszowy, który producent dopiero wprowadza na rynek. Jak mogę wystawić ten produkt na Allegro bez kodu EAN?

Pozdrawiam M

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
ACTIVE-VITAL
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odp. Tak, byłem tam i czytałem, jednak mam już ten produkt i chcę go sprzedać. To jest produkt, który dopiero debiutuje i jeszcze nie wiadomo czy wejdzie do seryjnej sprzedaży. Przecież są również sprzedawane produkty pochodzące od rolnika/hand made itp. i one nie mają kodów i zapewne mieć nie będą. Producent nie jest zainteresowany wystąpieniem o kody, o nie wie czy nie będzie jeszcze modyfikować produktu.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@ACTIVE-VITAL  wpisz jakiś kod z kapelusza, większość tak tu robi. Wiem, że to nie do końca w porządku, ale takie są realia. Jak ja próbuję łaczyć swoje produkty z ofertami to 99% wyskakuje mi błędów, ponieważ ktoś podał zły kod, złego producenta, albo coś innego.Kto pierwszy ten lepszy, więc wpisując poprawne dane pokazuje mi, że są niepoprawne :):) allegro się tym nie przejmuje, buduje bazę pełną błędów, a że nie mają fachowej wiedzy, żeby to weryfikować mamy wolną amerykankę i dziadostwo.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ACTIVE-VITAL, tak jak wskazał Ci @LEW433, możesz w tej sytuacji nadać kody EAN z własnej puli. Zrobisz to na tej stronie. Warto z nich korzystać, ponieważ zwiększają one szansę dotarcia do Kupujących, którzy szukają produktu, takiego jak Twój.

@mikezacelowe podawanie błędnych kodów EAN to potencjalna strata klienta. Jednak oczywiście wybór jest po Twojej stronie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@mr_oma  napisałem przecież, że tego nie pochwalam, ale niestety tak to działa, że jak ja próbuję dodać produkt z kodem EAN i nr producenta to wyskakują błędy, bo ktoś przede mną już go dodał do bazy podając błędne dane, które nie zgadzają się ze stanem faktycznym. I to ja jako osoba podająca prawidłowe dane mam problem z dodaniem produktu, a nie ten, który podał je błędnie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

mikeza - Dokładnie. I dałem Ci łapkę. Nie wiem, czy pracownicy Allegro są nieświadomi, lub tylko takich udają (używam delikatnych określeń). Wiele towarów z wpisanym EAN - to kody wygenerowane w systemach sprzedaży sprzedających. Chcesz wystawić produkt - to chcąc powiązać go z katalogiem produktów, musisz go powiązać z danym produktem - inaczej nie ma szans na wystawienie. Efekt - w "sieci" promuje się produkt z EAN wystawionym przez tego wcześniejszego sprzedawcę, z jego aukcjami i sklepem internetowym. 

oznacz moderatorów
ACTIVE-VITAL
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za podpowiedź. Jednak chciałem uzyskać odpowiedź na pytanie CZY MUSZĘ MIEĆ TWE KODY? Czy jest jakaś opcja, aby nie występować o te kody do GS1 (przynajmniej na razie). Czy mogę wystawić produkt bez kodu. Chciałem wystawić także na aukcjach WOŚP i tez nie mogę.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ACTIVE-VITAL, jeśli chodzi o licytacje WOŚP, możesz je dodać bez kodu EAN, ponieważ nie biorą one udziału w produktyzacji. Co do reszty produktów - EAN jest wymagany. Pozwala na pokazanie Kupującym w wynikach wyszukiwania dokładnie tego, czego szukają

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
quosiu
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,
chciałbym się podpiąć po temat. Sprzedaję produkty wyprodukowane w PRL i NRD, które z wiadomych względów nie posiadają kodu EAN. Co mam zrobić w sytuacji, gdy formularz wymaga ode mnie kodu EAN?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@quosiu Cześć! W jakiej kategorii chcesz wystawić produkty? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
quosiu
#8 Zapaleniec#

Firma i usługi -> Przemysł -> Materiały i akcesoria -> Automatyka przemysłowa -> Łączniki -> Styczniki i przekaźniki

Chciałem edytować aukcję i zmienić ilość produktów, jednak nie pozwoli mi zapisać zmian bez EAN.

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@quosiu w tej kategorii podanie EANu jest obowiązkowe przy wystawianiu nowych produktów, dlatego jeśli w parametrze stan wybierzesz "nowy" konieczne będzie podanie EANu. Dlatego mogę zasugerować wykupienie puli kodów EAN na tej stronie

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
quosiu
#8 Zapaleniec#

Przyznam szczerze, że nie rozumiem tego utrudniania sprzedaży. Ta sytuacja zmusza mnie do pisania nieprawdy. Albo mogę ustawić, że produkt jest używany, mimo iż jest fabrycznie nowy i zapakowany, albo mogę podać ean z innego produktu. Nie mam zamiaru kupować kodu ean, gdyż to nie jest produkt wyprodukowany przeze mnie. Czy tak ciężko zrozumieć, że produkt może być nowy, lecz wyprodukowany za czasów gdy nie było EAN?

Oczywiście nie mam pretensji personalnych do żadnej z Pań, gdyż są Panie związane procedurami narzuconymi odgórnie. Mam pretensje do pionu decyzyjnego, który wymyśla podobne debilizmy zmuszając swoich użytkowników (i płatników prowizji) do takich kombinacji. Ja rozumiem, że muszą pokazać, że są potrzebni, więc tworzą takie kłody pod nogi dla sprzedawców, myśląc że staną się drugim **piiip**em, a prywatnych użytkowników subtelnie wypchają do **piiip**-bis, czyli Allegro Lokalnie, ale to zaczyna być już kuriozalne.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

nic nowego, dla allegro tacy niszowi sprzedawcy są niestety bez wartości. Tutaj stawia się nie na jakość, a na ilość.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Iza11-12
#8 Zapaleniec#

Brawo! Dokładnie! W tym roku znowu cyrk. Naganiają sobie klientów i tyle.

 

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Przejrzałem dziś nieco aukcji.

Wielu sprzedawców podaje "z palca wyssane" (czyli wygenerowane w swoim komputerze ) kody EAN. Do tego jakiej fikcyjne i zmyślone kody producentów. I co najważniejsze - mają w tych aukcjach dużą sprzedaż.

Nie mają konkurencji w "debilnych" linkach na aukcjach typu : "oferta najtańsza", "wysyłka najszybsza" itp. Widnieje tam tylko 1 oferta z ich aukcją.

Ile czasu "choroba" pazerności i głupoty będzie troczyć Allegro, przez tyle czasu sprzedawcy będą szukać na to lekarstwa, które zagwarantuje kupującym jakąś normalność w zakupach.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

w mojej branży jest gość co ma tysiące aukcji i na każdej inny produkt. w parametrach podał przy każdym produkcie ten sam kod producenta i wszystkie swoje oferty połączył teoretycznie z jednym produktem. I ma spokój 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Nie ma takiej możliwości - tysiące aukcji, to po prostu nic innego jak powielanie ofert. Z innym tytułem, a produkt nadal ten sam. To sa po prostu "zaśmiecacze" wyszukiwarki.

oznacz moderatorów
marek197611
#10 Popularyzator#

Witam, a ja produkuje różne rzeczy pod Zamówienie klienta, i za każdym razem mam płacić za jakieś kody?? 

oznacz moderatorów