anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody EAN obowiązkowe od 6 kwietnia?

MAMY ROZWIĄZANIE!
re_gsm
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 6 kwietnia ma być wprowadzone obowiązkowe wpisywanie kodów EAN do prawie wszystkich produktów. Zajmuję się sprzedażą między innymi częściami z telefonów i przykładowo mam taśmę wyświetlacza lub aparat wewnętrzny z jakiegoś modelu telefonu, pytanie skąd na te rzeczy wziąć kod EAN? Na tak małych częściach nie ma tych kodów dlatego pytam.

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60
bartekignacyk
#9 Pomysłodawca#

Gdzie coś takiego wyczytałeś?

EDIT:

Jeśli chodzi Ci o 'Kod producenta', który będzie obowiązkowy od 6 kwietnia to nie jest to EAN. Zobacz sobie w edycji aukcji, że masz dwa osobne pola: jedno na EAN i drugie na 'kod producenta'

oznacz moderatorów
re_gsm
#7 Wielbiciel#

Mój błąd, wszystko już jasne dzięki za odpowiedź!

oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Po co allegro wprowadza obowiązkowy kod producenta ? Czemu ma to służyć?

O odpowiedź proszę  @cloudcloud @msniezek 

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BURZYNSKID odsyłam TU.

 

🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@cloudcloud  co artykuł o kodach EAN ma wspólnego z pytaniem o obowiązkowy kod producenta? 🤔 Pytanie wykraczające poza schemat i brakło szablonu odpowiedzi do wklejenia?

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@medalik_2009 ma sporo wspólnego - kod producenta należy do grupy kodów EAN i jest jego częścią składową. 

EAN to skrót od Europejski Kod Towarowy (ang. European Article Number). To unikalny kod produktu, który umożliwi nam jego identyfikację. Każdy numer EAN ma określoną długość - 12 cyfr i 1 cyfrę kontrolną (EAN-13) albo 7 cyfr i 1 cyfrę kontrolną (EAN-8).

Np. 

Kod EAN-13 składa się z czterech części:

  • prefiks (3 cyfry) oznacza kraj, w którym towar wyprodukowano
  • kod producenta (4 cyfry)
  • kod towaru (5 cyfr)
  • suma kontrolna (1 cyfra)

Zacytuję też wikipedię:

Kod wytwórcy to unikatowy kod przydzielony każdemu producentowi przez odpowiednią instytucję zarządzającą właściwą dla systemu numerowego. Wszystkie produkty produkowane przez danego wytwórcę będą używały tego samego kodu wytwórcy oraz różnych kodów produktu aż do wyczerpania przydzielonej puli numerów produktów. Po jej wyczerpaniu producent może otrzymać nowy kod producenta i nową pulę numerów produktu.

EAN używa „kodów wytwórcy różnej długości”. UCC przydzielał stałej długości 5-cyfrowy kod. Oznaczało to, że każdy producent mógł mieć do 100000 kodów produktu. Oczywiście wielu wytwórców nie ma aż tylu produktów i w ten sposób kody się marnują. Z EAN jest inaczej, jeżeli producent wie, że będzie potrzebował tylko kilka kodów, EAN może mu przydzielić dłuższy kod producenta zostawiając mniej miejsca na kody produktów. Daje to efektywniejsze użycie kodów producenta i produktów.

 

Informacja o kodzie producenta, pojawiła się w naszych aktualnościach: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowe-uniwersalne-parametry-obowiazkowe-od-6-kwietnia-kqaLZr560c...

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Przeczytałem. Najbardziej ubawił mnie ten fragment " Chcemy, aby wystawianie na Allegro było proste"

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Brawo, to teraz @cloudcloud  biegusiem zasuwaj do cymbałów odpowiedzialnych za katalog produktów (produktyzację) w dziale elektronika czy dom i ogród bo w miejscu kod producenta jest wpisywane wszystko, tylko nie to na co się powołujesz.

oznacz moderatorów
KochaneZabawki
#8 Zapaleniec#

dzień dobry, i jak z tym kodem producenta w końcu? Przepisywać 4 cyfry z kodu ean czy może chodzi o zwykły numer artykułu u producenta?

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

- hahaha...

Nieźle się ubawiłem odnośnie tych bzdetów odnośnie kodów producenta, kodów towaru , EAN.

To , co piszecie, co przyjmujecie od sprzedających - to po prostu czysta fikcja.

Chcecie stworzyć chyba największą bazę danych, wykorzystując do tego sprzedających. To się nie uda. Wprowadzam towary, są przyporządkowywane do innych z wprowadzonymi bzdurnymi parametrami. Nawet jak wpiszę EAN - to wyskakuje mi info, że pod tym numerem jest wprowadzony inny produkt.

To jest jeden z najgorszych i najmniej dopracowanych projektów Allegro - stworzenie największej w Polsce bazy danych na podstawie wpisów sprzedających - to po prostu nie może się udać. To jest chore....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
bartekignacyk
#9 Pomysłodawca#

@cloudcloud Kod producenta to nie EAN. Trudno się dziwić, że pojawił się ten temat, skoro nawet pracownicy Allegro tego nie rozróżniają...

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bartekignacyk przeczytaj mój post wyżej 🙂 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@cloudcloud  Jestem producentem, firma z grupy mikro przedsiębiorca. Sprzedaję swoje produkty od wielu lat i nigdy nie musiałem stosować kodu producenta . Żadna ustawa nie nakazuje producentom używania takich kodów. Dlaczego allegro chce wprowadzić taki wymóg? Proszę o odpowiedź i uzasadnienie admina.

Pytanie dodatkowe. Czy nie posiadając kodu producenta nadal będzie można sprzedawać swoje wyroby na allegro?

Czy allegro takie kody będzie przydzielało za opłatą czy bezpłatnie?

Jako producent posiadam unikatowy REGON  oraz NIP czy to nie wystarczy?

 

oznacz moderatorów
colors-oslony
#3 Debiutant#

też chętnie bym usłyszał odpowiedź

 

oznacz moderatorów
Gordon_B_2009
#9 Pomysłodawca#

Bo dość dziwnym zbiegiem okoliczności firma GS1 Polska nadająca, a raczej sprzedająca numery EAN ma swoją siedzibę właśnie w Poznaniu. Czy Allegro ma w niej może jakieś udziały???

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Moderator nabrał wody w usta.

Mikrofirma (czytaj rzemieślnik) ma kupić każdorazowo kod do jednostkowych produktów, wystawianych na zamówienie. Cena kodu wyższa od ceny produktu.

Gratulacje. Już nic tu nie sprzedam.

Allegro niech wyłączy to wyskakujące okienko, bo na prawdę nie chcecie wiedzieć co o was myślę.

oznacz moderatorów
bartekignacyk
#9 Pomysłodawca#

@cloudcloud OK, czyli z tego co rozumiem kod producenta to 4 cyfry z kodu EAN, które identyfikują producenta danego towaru. Jaki jest więc sens tworzenia na to osobnego pola skoro to jest już zawarte w kodzie EAN? Wasz system powinien automatycznie z kodu EAN wyciągać kod producenta i na podstawie tego automatycznie uzupełniać parametr opisujący producenta towaru. W tej chwili jeśli ktoś będzie chciał to sprawdzić to będzie musiał skopiować sobie kod producenta i znaleźć gdzieś jakiego producenta oznacza.

Kolejna sprawa: dlaczego pole 'kod produktu' jest widoczne jako parametr a EAN nie? Jak wchodzę na jakąś aukcję to nie jestem w stanie sprawdzić jaki kod EAN ma ten produkt.

A co z aukcjami, gdzie sprzedający w polu 'kod produktu' wpisuje sobie co chce? Na przykład aukcja nr 8415248472

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@bartekignacyk 
Kod produktu ≠ kod producenta 😎

Co do dublowania tego co jest w EAN pełna zgoda.

oznacz moderatorów
bartekignacyk
#9 Pomysłodawca#

@medalik_2009 Tak, wiem. Po prostu przy okazji przyszły mi też do głowy pytania na temat kodu produktu, dlatego dodałem je od razu w tym jednym poście 🙂

oznacz moderatorów