anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto firmowe, a dzień rozpoczęcia działaności

ancia155
#7 Wielbiciel#

Cześć, 

Moje pytanie dotyczące konta firmowego. Jeśli składam wniosek do CDiG powiedzmy w dniu 15 lipca, i zapiszę w nim że data rozpoczęcia mojej działalność to będzie 1 sierpnia. (po wpisie do CDIG powinnam otrzymać od razu NIP z tego co wiem jest potrzebny do założenia konta firmowego). To czy w czasie od 15 lipca do 1 sierpnia mogę założyć konto firmowe i przygotowywać się do sprzedaży? (przygotować aukcje, opisy itp. )by w dniu otworzenia działalność mieć wszystko gotowe i aktywować sprzedaż? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ancia155 Nie. Dane na koncie firmowym zaakceptujemy dopiero wtedy, gdy rozpoczniesz działalność. Nie wcześniej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że nie bo jak wpiszesz NIP.

oznacz moderatorów

ancia155
#7 Wielbiciel#

NIP otrzymam na drugi dzień po złożeniu wniosku do CDiG. Czyli będę mieć go wcześniej niż planowana data rozpoczęcia dzialność.  - bo wniosek planuję złożyć około 2 tyg wcześniej przed planowaną datą ropoczęcia.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Pamiętam sprzed kilku miesięcy post jakiegoś wkurzonego człowieka, że w czasie zawieszenia działalności nie chcieli mu aktywować konta. Także myślę, że tu będzie podobnie. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

NIP można otrzymać przed rejestracją w CEIDG. Wystarczy złożyć NIP-7 w swoim Urzędzie Skarbowym i praktycznie od ręki dostać NIP (to jednak zależy od wielkości urzędu).

Ważne, jak kiedykolwiek miałaś już nadany NIP to nigdy się on nie zmieni. W takim przypadku podajesz we wniosku swój dotychczasowy NIP. Z REGON-em jest tak samo. Wyjątkiem są spółki.

oznacz moderatorów