anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto zwykłe - realizacja dostaw i przesyłek

MAMY ROZWIĄZANIE!
Olsem_sklep
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Zamierzam rozpocząć sprzedaż na Allegro, na razie w ramach działalności nierejestrowanej na koncie zwykłym. 

Z tego co udało mi się doczytać, na koncie zwykłym, po spełnieniu określonych warunków, mogę otrzymać status Smart!. Ale korzystanie z narzędzia "Wysyłam z Allegro" jest możliwe jedynie na koncie firmowym.

Niejasna jest dla mnie obsługa przesyłek na koncie zwykłym jak dodam np. metodę dostawy "Allegro Paczkomaty InPost". Jak to z grubsza wygląda?

1. Czy muszę obsłużyć przesyłkę (w sensie zakupić i wydrukować etykietę i nadać przesyłkę) poza Allegro na stronie Inpost czy jest jakaś opcja bezpośrednio z konta Allegro?

2. Czy obowiązują mnie u przewoźnika Inpost stawki przesyłek wynegocjowane przez Allegro, czy te które obowiązują każdą osobę indywidualną?

Z góry dziękują za odpowiedź.

Olsem.

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
pecela
#16 Inspirator#

Jeżeli chodzi o Allegro Inpost, to nadajesz za pośrednictwem menedżera paczek Inpostu, po połączeniu z kontem Allegro (importujesz aukcje do menedżera). Ceny masz takie jak podaje Allegro.

Poza tym sprawdź, czy towar który będziesz sprzedawał, nie podlega obowiązkowi fiskalizacji lub rejestracji do VAT (albo obu tym rzeczom). Będziesz też prawnie traktowany jak przedsiębiorca (ale konta firma nie założysz), co oznacza możliwość kontroli przez US (podatki) czy UOKiK (prawa konsumentów). 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
keichi
#13 Ambasador#

1. Przesyłki nadajesz na stronie https://manager.inpost.pl poprzez Import Allegro.

2. Stawki stosujesz wynegocjowane przez Allegro.

oznacz moderatorów