anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kontrola urzędu skarbowego

przyjazny_domek
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

Cześć,

Jakiś czas temu zostałam "wybrana" do kontroli z urzędu skarbowego. Po pobraniu zestawień z allegro za rok 2022 obrót wyszedł niemal 190 tysięcy. Po wyliczeniu skarbówki wyszło 230 tysięcy. Wogóle skąd taka różnica dla mnie to jest nie do zrozumienia. Byłam dziś kolejny raz. A teraz kochane babsko z urzędu mówi, że wyszło 570 tysięcy. Dodam że weszłam na VAT od lipca tego roku. Babsko mówi że mam sama sobie obliczyć ile mam do oddania. Co tu się wogóle dzieje. Baba nawet nie chciała oglądać wydrukowanych biliingów przezemnie. Powiedziała że ona nie ma czasu tego liczyć. Co w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mwmonety
#21 Demiurg#

Sam to przechodziłem swego czasu i spędziłem w skarbówce niemal dwa tygodnie . Niestety ale to Tobie musi zależeć i sama musisz wszystko prostować . Musisz mieć wydruki z przelewów z banku i dokumentację sprzedaży . Na przyszłość lepiej nawiązać współpracę z dobrą księgową .

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Nie znam szczegółów sprawy, ale:

1) Jeżeli nie sprzedajesz przedmiotów, które nie mogą być zwolnione z VAT, to podmiotowe zwolnienie z VAT w 2022 wynosiło 200.000 zł. 

2) Jeżeli - wg skarbówki - twoje przychody za 2022 wyniosły 230 tysięcy, to oznacza, że już w 2022 roku powinnaś rozliczać podatek VAT. 

 

W tej sytuacji musisz skonsultować się z księgową.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Czy przy obliczaniu obrotu ktoś nie zapomniał o kosztach wysyłek? Bo to by tak pasowało ok. 10 tys., wtedy wchodzisz w VAT, i już mamy 230 tys. wg urzędu. A skoro VAT miał być już wcześniej, to policzyli też przychód z tego roku i wtedy wychodzi te 500 tys.+

Tak mi to wygląda, że ktoś zapomniał o kosztach wysyłek, idealnie pasuje.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów