anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kup do XX:XX - jutro u Ciebie

Alora-Hurtownia
#12 Orędownik#

Dzień dobry,
chciałabym poruszyć pewien temat, który wraca jak bumerang. Zakładam zresztą, że w problemie nie jestem osamotniona. W swojej ofercie udostępniam dostawę kilkoma kurierami. Jak wiadomo każda dostawa posiada własną godzinę graniczną. I tak inPost ma godzinę graniczną ustawioną na godzinę 14:00, natomiast DPD ma godzinę 16:30. Informację o godzinach granicznych Klient znajdzie kolejno, w opisie aukcji, zakładce dostawy i przy finalizacji zamówienia przy opłacie. Mimo tego Klienci - najwyraźniej - mają problemy z czytaniem i swój problem próbują przerzucić na mnie, twierdząc, że w aukcji podana jest godzina 16:30 i zapewne dotyczy KAŻDEJ formy dostawy. Dzisiaj mam kolejną Klientkę, która zamówiła kurierem inPost o godzinie 16:21 i ma pretensje, że paczka jeszcze nie wyszła ...

I tu się nasuwa pytanie, dlaczego Allegro w każdej aukcji podaje w tabelce po prawej stronie - nad dostawą - informację "Kup do 16:30 - jutro u Ciebie". Czy to jest, aż tak duży problem, żeby zmodyfikować tę informację i nie wprowadzać mniej rozgarniętych Klientów w błąd?

"Kup do 16:30 kurierem DPD - jutro u Ciebie" - czyż nie brzmi lepiej i poprawniej?

Temat poruszam kolejny raz i mam nadzieję, że w końcu otrzymam odpowiedź i coś się zmieni. Przykre jest to, że Allegro nieustannie przerzuca problem na sprzedawców i umywa od wszystkiego ręce. Finalnie trafię na Klienta, który wystawi negatyw, bo będzie przekonany w swojej racji. Allegro natomiast mimo odwołania oleje temat, bo Klient "wyraził tylko swoją opinię".

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Alora-Hurtownia
#12 Orędownik#

Bardzo proszę o podjęcie jakiś kroków w tym temacie@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @Alora-Hurtownia. Dziękuję za Twój feedback i sugestię. Pamiętaj o możliwości zgłoszenia swojego pomysłu na dedykowanym forum na Gadane. 
Dodam, że kupujący widzą godziny graniczne dla danej metody wysyłki w formularzu dostawy i płatności – przy każdej opcji dostawy, dla której masz ustawioną godzinę wysyłki tego samego dnia. 

   Marysia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Alora-Hurtownia
#12 Orędownik#

Dlatego podkreśliłam, że informacja widnieje w trzech miejscach: w tabelce dostawy, przy podsumowaniu zamówienia i dodatkowo zamieszczam informację o godzinach granicznych w opisie aukcji, żeby mieć pewność, że Klient otrzyma komplet informacji. Niestety realia są takie, że ludzie mają problem, żeby przeczytać 200 znaków, a co dopiero pełen opis aukcji. Automatyczne podsumowanie Allegro w formie ""Kup do 16:30 - jutro u Ciebie"" tylko ich utwierdza, że nie muszą się wgłębiać w treść.
Tak duża spółka powinna mieć sztab specjalistów od UX, którzy znają dzisiejsze realia i dostosowują ofertę pod dzisiejszego Klienta.

Co do samego pomysłu, z tego co wiem i widzę propozycje są najczęściej ignorowane przez Allegro, także wydaje mi się, że szkoda mojego czasu i zachodu na to, żeby poprawiać Wasz interfejs. W moim odczuciu jest to mało śmieszny żart, że kwestie, które powinny być standardem są u Was w kategorii nieczytanej lub przerzucanej dalej propozycji.

Podsumowując, Allegro wprowadza Klienta w błąd i nie zamierza tego zmienić, bo nie czerpie z tego żadnych korzyści. Ba, czerpie korzyść z wprowadzania w błąd, bo może akurat ktoś zamówi przy pomocy Allegro One mając nadzieję na szybką dostawę. Spychologia w wykonaniu Allegro - generować problem i przerzucać odpowiedzialność na sprzedającego.

oznacz moderatorów

Alora-Hurtownia
#12 Orędownik#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  czyli temat zostawiamy bez zmian, bo Allegro nie ma z tego żadnej korzyści?

oznacz moderatorów

Alora-Hurtownia
#12 Orędownik#

Dla programisty jest to słownie dziesięć minut roboty. Ułatwia to życie zarówno kupującym, jak i sprzedającym.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Analogicznie do czasu dostawy, allegro podaje w ofercie tylko jeden koszt dostawy (najtańszej). 

Ale fktycznie mogli by dać jasną informacje w nawiasie przewoźnika, którego to dotyczy np. (InPost)  itp.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Halfrunt Jakby tak zaznaczyli że najtańszy jest InPost to kto by łonami wysyłał.

oznacz moderatorów

Alora-Hurtownia
#12 Orędownik#

Dokładnie. Jestem pewna, że jest to celowy zabieg, który ma poniekąd nakręcać wysyłkę z Allegro One, bo jak wiadomo godziny graniczne są przy tej formie dość ograniczone. Zamiast specjalistów od UX zatrudniają specjalistów od jawnej manipulacji.

oznacz moderatorów