anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący kupił towar z dostawą z chin - po 4 dniach otwiera spór

MAMY ROZWIĄZANIE!
MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Witam Serdecznie sprzedaję produkty w dropshippingu z zagranicy, kupujący zakupił produkt z dostawą z zagranicy od 14 do 22 dni roboczych co jest jasno i czytelnie napisane w zakładce dostawa, na głównej stronie aukcji oraz przed dokonaniem płatności przy wyborze dostawy, po 4 dniach kupujący napisał " Ja produktu jeszcze nie otrzymałem, i nie mam zamiaru go odbierać, widzę na stronie, że produkt nie został jeszcze wysłany więc dlaczego mam w warunkach zwrotu odesłać coś na adres nadawcy. Produkt nie został do mnie nawet fizycznie nadany, od 26.11. a mamy już grudzień " a czas na dostawę jego przedmiotu to ok 3 tygodnie. Numer śledzenia dodany 1 dzień po złożeniu zamówienia.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nic nie poradzisz ,sprzedawca ma zawsze wiatr w plecy a klient może zrezygnować bez podawania przyczyny i nic mu allegro nie zrobi bo takie jego prawo.

oznacz moderatorów
MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

#kolekcjoner608  zgadza się jednak kupujący po 4 dniach dokonał zwrotu na allegro , piszę świadomie że towaru nie odbierze, pytanie czy wie w takim razie czy wie w ogóle jak działa procedura zwrotu towaru , 1. odbiera towar 2. moze zwrocic bez podania przyczyny 3. odsyła towar. 4. zwracam pieniądze. Strasznie denerwuje mnie to że ludzie kompletnie nie czytają informacji zawartej na aukcji .

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak ci otworzył spór to możesz go podpytać czy zna regulamin i czy wie jak wyglądają procedury przy takiej rezygnacji.

oznacz moderatorów
MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Dzięki ok

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@MultiDrop365 Dobra rada: jak cię "strasznie denerwuje" to daj se spokój, szkoda zdrowia. Albo wyluzuj. Życzę zdrowia.

oznacz moderatorów
MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Ty tak robisz? 🙂 pomaga 🙂 ?

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@MultiDrop365 Tak, dzisiaj klient otworzył dyskusję że nie dostał jeszcze listu nierejestrowanego Poczty Polskiej za  5 PLN nadanego wczoraj. Nieźle się ubawiliśmy.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Jakiś ciężki dzień dzisiaj był, dostałem negatywa po godzinie od zakupu, bo klientowi naliczyło oplate choć ma Smarta, błąd Allegro jak się później okazało, ale wiadomo że winny sprzedawca i do pary to jeszcze dyskusja za rzekomą niezgodność towaru z opisem. 

 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@MultiDrop365 
Kupujący deklarując chęć zwrotu zakupionej rzeczy - poprzez wypełnienie formularza zwrotu na Allegro - spowodował sporządzenie i złożenie oświadczenia Sprzedającemu o odstąpieniu od Umowy (z Art. 27 UoPK).
Kupujący ma prawo wysłać takie oświadczenie również przed otrzymaniem towaru.
Kupujący (po złożeniu ww oświadczenia) ma obowiązek zwrócić zakupioną rzecz do Sprzedawcy (Art. 34 p.1). i ma na to 14 dni od momentu złożenia oświadczenia.
Składając oświadczenie przed odbiorem przesyłki, której czas dostawy wynosi 2-3 tygodnie - już bardzo sobie skomplikował swoją sytuację. Jeżeli zrealizuje swój zamiar wbrew swojej deklaracji (tzn. przesyłki nie odbierze zamiast odebrać i odesłać na adres do zwrotów) to w sytuacji gdy wysyłasz z Chin, a adres do zwrotów jest w Londynie sytuacja Kupującego będzie fatalna.
W mojej opinii warto go poinformować o problemach w które może popaść bezrefleksyjnie korzystając z udostępnianych przez Allegro narzędzi .

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję Serdecznie za odpowiedź. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@MultiDrop365  Nie czytają, to widać na tym forum. No ale nie można za dużo wymagać od kupujących, bo coraz mniej tych, którzy posiadłszy umiejętność czytania, nie zawahają się jej użyć 🙂

oznacz moderatorów
MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

szymela54 to mi poprawiłeś humor . Dzięki wielkie pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

Trochę Ci niestety popsuję humor

sprytny model na biznes firma zarejestrowana poza unią, a wysyłka z Chin - to nie przejdzie na dłuższą metę na allegro

Sprzedajesz w Polsce i obowiązują Cię nasze przepisy

Na twoich stronach z regulaminem aukcji nie ma wielu informacji, które wg mnie powinny się tam znaleźć

np: o tym, że robisz z kupującego importera, który odpowiada za sprowadzany towar

podam przykład

https://allegro.pl/oferta/minecraft-domek-na-drzewie-klocki-zestaw-4-figurki-11372619709

jak służba celna stwierdzi, że to podróbka kto będzie miał problemy i będzie musiał składać wyjaśnienia pod groźbą postępowania karno-skarbowego? (kto jest wtedy wprowadzającym towar na rynek?)

jak doliczą kupującemu vat i cło to zapłacisz go za niego? (kto jest importerem?)

kosument musi znać wszystkie koszta jakie poniesie w związku z realizacją umowy - ty podajesz ceny brutto czy netto?

W regulaminie allegro nie ma czegoś takiego jak dropshoping czyli pośrednictwo w realizacji usług

Tak na prawdę twoje oferty powinny się znaleźć w dziale z usługami , a nie z towarami

 

Spodziewaj się więcej takich dyskusji i zwrotów wpłat przez pok.

tak jak napisał @szymela54 kupujący nie czytają regulaminów

jak sobie przejrzysz dział bliźniaczy na tym forum to zobaczysz z czym mają ludzie problemy

oczywista oczywistość jest oczywistym problemem nie do przejścia 🙂

 

 

 

oznacz moderatorów
MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli chodzi o aukcję https://allegro.pl/oferta/minecraft-domek-na-drzewie-klocki-zestaw-4-figurki-11372619709 nie ma tam mowy o tym że to klocki LEGO , nie są to klocki LEGO i jest o tym informacja : Marka to Sembo Block tak więc myślę że służba celna nie zatrzyma tych klocków, jeżeli chodzi o regulamin to oczywiście zawrę odpowiednie informację , obecnie konsultuję tę sprawę z radcą prawnym , a jeśli chodzi o VAT to też muszę cię zmartwić opłacam go za kupującego ponieważ jest wliczony w cenę towaru już wysyłanego z magazynu za granicą podobnie z Vat.

oznacz moderatorów
MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Swoją drogą RED też chciałbym ci bardzo podziękować jestem początkującym sprzedawcą na allegro i faktycznie tak jak piszesz z regulaminem muszę takie informacje jak podałeś koniecznie zawrzeć, jestem w kontakcie z radcą prawnym i już niedługo będzie regulamin. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@MultiDrop365 Kupujący poinformował Cię o rezygnacji z towaru przed dostawą, czyli odstąpił od umowy. Nie musi go więc już odbierać nawet wtedy, gdybyś go wysłał. Musisz mu zwrócić całą wpłatę. 

W warunkach zwrotu jest napisane o metodzie odesłania, ale w takiej sytuacji on nie musi odbierać i odsyłać. 

I nie słuchaj głosów, że sytuacja kupującego jest fatalna, to nieprawda. On skorzystał ze swojego prawa. Nawet UOKiK pisze, że kupujący może zrezygnować przed dostawą i nie odbierać przesyłki. Jeśli sprzedawca już ją nadał przed rezygnacją, kupujący będzie zobowiązany tylko ponieść koszt jej powrotu w takiej kwocie, jaką by zapłacił za odesłanie po jej odebraniu. To jest prosta sprawa, tu nie trzeba filozofować. 

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

Według mnie kupujacy jak najbardziej może złożyc oświadczenie i zrezygnować z zakupu przed momentem dostawy.

Niemniej widze jeden problem: kupujacy nie bedzie w stanie dostarczyc dowodu nadania przesyłki zwrotnej wiec niestety bedzie musiał czekac aż przesyłka wóci do nadawcy - w Chinach - czyli 3-8 tygodni może wiecej.

Kolejnym problemem bedzie jeśli adres nadania i adres podany do zwrotów są różne. Wówczas przesyłka ( zwrot) w ogóle nie zostanie doręczony pod prawidłowy adres.

No i jeszcze koszt powrotu...

Nie wiem jak dla mnie mnóstwo komplikacji.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Prowadząc biznes należy wziąć pod uwagę obowiązujące prawo, a także bilans strat i zysków z tym związanych. Też zajmuję się importem produktów, nie z Chin, ale też równie dalekich krajów i nie wyobrażam sobie działać w dropshippingu, może to dobra oferta dla osób z dostępem do krajowych hurtowni i po połączeniu systemem stanów magazynowych z szybkimi wysyłkami, ale import ? - jeszcze dla produktów o niewielkiej wartości - raczej nie widzą szans na rozwój. 

oznacz moderatorów