anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący wystawił negatywną ocenę

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sklep_Julo
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

W sobotę 25.03 dostałam od kupującej negatywną ocenę z komentarzem "nie otrzymałam towaru". Zakup odbył się 13.03 (paczka nadana tego samego dnia), wg nr paczki została dostarczona 14.03. Kupująca na razie nie zmieniła mimo mojej prośby oceny, nie odpowiada na wysłaną wiadomość. Ktoś miał podobny problem? Do tej pory miałam same pozytywne oceny i 5 gwiazdek, teraz jakość sprzedaży przez tę jedną ocenę spadła mi z 991 punktów na 446 😞

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
LEW433
#21 Demiurg#

Tak miał, wiele jest tu takich wpisów. Możesz pisać do Allegro o usunięcie ale jak nie lamie regulaminu i nie obraża to...?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

jak masz pewność że doszła paczka
składasz profilaktycznie reklamację u przewoźnika by mieć od niego kwit że paczkę dostarczył lub wyjdzie że nie dostarczył i wtedy przewoźnik albo ci kasę oddaje jak zrypał albo ty mając podkładkę od przewoźnika wysyłasz kupującej przedsądowe wezwanie do usunięcia negatywu wraz z potwierdzeniem (kopia) kwitu od przewoźnika, że w przypadku nie usunięcia komentarza pozwiesz ją z powództwa cywilnego o wystawienie krzywdzącej i nieprawdziwej opinii wraz z odszkodowaniem za spadek obrotów sklepu w danym okresie (spadło pozycjonowanie, wyświetlenia, sprzedaż etc) raz bym zapłacił prawnikowi za ułożenie pisemka typu wpisz tylko dane osobowe i adres z wyszczególnieniem wszelkich paragrafów, a jakby jeszcze miało pieczątkę kancelarii to kupujący ma po przeczytaniu pełne gacie o samo postraszenie pozwem.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Mnie z miesiąc temu jedna pani założyła dyskusje że niby przesylki nie otrzymała a ta była w jej skrzynce . Tłumaczyła się tym że według niej list polecony powinna dostać do podpisu . Napisz jej niech sprawdzi swoje otoczenie kto odbierał.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ja kiedyś zostałam zrypana ze każe komus przeszukiwać otoczenie. On miał dostać to pod drzwi a nie chodzić i szukać wiec on nigdzie nie będzie chodził 

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Polecony to przesyłka rejestrowana , czyli odbiorca musi pokwitować odbiór. Doręczenie do skrzynki możliwe jest tylko w przypadku złożenia w placówce oświadczenia o pozostawianiu przesyłek bez podpisu lub w czasie stanu epidemii. W innym przypadku doręczenie do skrzynki to błędne doręczenie.

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Podłączę się do tego wątku, żeby nie zakładać kolejnego. 

 

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

 

krzywdzący, niezgodny z prawdą komentarz pod oceną kupującego.

Wcześniej założona dyskusja i niezakończona do dziś.

 

Kupujący wcześniej kupował już ten sam towar na naszych aukcjach i zdawał sobie sprawę z jego wartości. Felga stalowa do pojazdu dostawczego w cenie 240 zł. Realna cena 240 zł. nr oferty: 11255120911 Obecnie już 269 zł.

 

Wiele miesięcy później podczas zmiany ceny kołpaków z niższej na wyższą cenę do tychże felg na nową cenę 60 zł na stronie „mój asortyment” poza ekranem, poza widocznością zaznaczona była również i ta pozycja. Cena felg również została nieświadomie zmieniona na 60 zł.

Cena felgi zmieniła się na kilka minut. Dosłownie na kilka minut.

 

Kupujący w fantastyczny sposób !!! w te kilka minut trafił cudowne okienko czasowe.

Kupił i zapłacił za 8 szt po 60 zł felgi, gdzie ich realna cena jednej sztuki wynosiła 240 zł.

 

Realna wartość zamówienia 2152 zł

Zapłacił 480 zł.

 

Aukcję, ja, jako pracownik obsługujący konto anulowałem i kilka minut po transakcji zleciłem zwrot wpłaty przez Allegro.

 

W założonej dyskusji kupujący – cytuję: „Opis problemu: Dzień dobry. Proszę o wyjaśnienie sytuacji. Produkt został zakupiony i opłacony, sprzedający próbuje mi narzucić brak realizacji zamówienia ponieważ jemu się nie opłaca. Oczekuje realizacji zamówienia zgodnej z regulaminem portalu, umowa zakupu została zawarta i opłacona. przedmioty wystawiane na portalu są ofertą handlową i są wiążące dla obu stron. Jeśli zamówienie nie zostanie zrealizowane zgodnie z przedstawionym terminie w opisie aukcji, a pomoc allegro nie pomoże mi w rozwiązaniu sporu będę zmuszony dochodzić swoich praw w sądzie. Proszę o realizacje zamówienia zgodnego z zamówieniem.

 

Odpisałem grzecznie j.n.:

Oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia złożonego pod wpływem błędu Szanowna Pani, informuję, że złożone przez Panią w dniu 2.02.2023 r. zamówienie FELGA STALOWA XXXXX xxx xxx, za cenę 60,00 zł ilość 8 szt. w na portalu internetowym Allegro nie może zostać zrealizowane, gdyż podana w sklepie cena 60,00 zł zł była wynikiem błędu przy wznawianiu aukcji zamkniętej przez portal. Błąd algorytmu internetowego. Prawidłowa cena felg nowych oryginalnych z napisem IVECO wynosi 269,00 zł. W związku z powyższym, na podstawie art. 84 § 1 i 2 Kodeksu cywilnego oświadczam, że uchylam się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu - zamieszczonej na stronie prowadzonego sklepu internetowego pod adresem Allegro.pl sprzedający XYZ oferty sprzedaży FELGA STALOWA XXXXX 8szt x 60,00 zł nr oferty: XXXXX sygnatura: XXXXXX które to felgi zamówiła Pani w sklepie internetowym w dniu 02.02.2023 r. Realna wartość zakupu to 2152,00 zł – nie 480,00 zł . Z poważaniem,

 

Czyli, podsumowując.

Wystąpił błąd ludzki. Żaden dokument sprzedaży nie został wystawiony. Wpłata została zwrócona po kilkunastu minutach.

 

Dziś dostałem NEGATYWA o treści, która nie do końca jest zgodna ze stanem faktycznym.

 

Cytuję: "Pomimo zakupu i opłaty zamówienia sprzedawca zdecydował że nie zrealizuje dostawy bo mu się to nie opłaca. Szkoda czasu na takie zakupy i takich sprzedających. Pan dzwoni i ma pretensje że kupiłem towar, stawia mi warunki ze jak mu dopłacę to wyśle a jak nie to nie wysyła. "

 

Proszę o propozycję społeczności co do formy odpowiedzi pod oceną widoczną dla moich byłych, obecnych i przyszłych klientów ...Allegro.

 

Czy moderatorzy po zapoznaniu się z oceną tego kupującego, mogą zasugerować, czy warto składać wniosek o unieważnienie komentarza ?

 

Tomek

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Prawnie trza bylo mu wyslac w tej cenie co kupil a po doreczeniu oswiadczenie o omylce wezwac do oddania towaru a jakby nie oddal policja przywlaszczenie mienia zrobiliby mu z zadu poligon zgodnie z prawem 

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Kupujący to firma konsultingowa, doradcza w sferze finansów i rachunkowości. Nie jakiś tam cieniasek. Kupujący kuty na cztery kopyta. Nie chciałem ryzykować dzikich akcji. Chciałem polubownie. Nie udało się. SUPERSPRZEDAWCA znów pójdzie na odpoczynek, chyba, że moderatorki wymyślą jakiś cudowny sposób 😉 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Odpusz pod komentarzem prawdę neutralnie i tyle i niech się goni cwaniak. A SS to coraz większy syf jest starasz się być ok dla klientów a konczysz jako łoś i jeleń dymany przez kupującego i allegro... a to ty felgi sprzedajesz? Oponki?

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

Tylko części do aut marki IVECO, Ducato, Boxer, Jumper. Klienci poważni. Zdecydowani. Mili. Weseli. Konkretni. 

 

Jeden się jednak trafił .. 

 

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@brakestop jak masz stalych klientów to polecam zalożyć swój sklep internetowy i do zakupów przez allegro dołączyć karteczkę dziękuje za zakup znajdziesz mnie w internecie pod adresem www

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

mam sklep internetowy. Całkiem fajny. Dobrze pozycjonowany na google, ale tam nie ma ... 

- SMARTA

- darmowych zwrotów

- oceniania sprzedającego

- systemu dyskusji

- systemu przywoływania konsultanta do pomocy 

- brak PAYU

- brak odroczonej płatności

- brak możliwości kredytowania zakupu 

 ...i ludzie wybierają Allegro

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Allegro za to rypie. Rypało przynajmniej 2 lata temu bo się otarłam o awanturę

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Policja przyjmuje na serio takie zgłoszenia? A jak już przyjmie to coś z tym robi? W mojej wyobraźni powiedzileliby że sam żeś se wystawił i wysłał..... i znikoma szkodliwość

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Monika__L oczywiście że muszą przyjąć zgłoszenie a art 286kk obowiązuje od 1grosza jako przestępstwo grzywny nie będzie. Podejrzewam że samo wklejenie zgłoszenia w dyskusji z policji by spowodowało pożar w burdelu na allegro 

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Te cudowne trafienia to efekt obserwowania aukcji i otrzymywania powiadomień o zmianach w cenie

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

faktycznie !!! Jeśli miał w obserwowanych, to zrobił to z premedytacją. Próba wyłudzenia towaru z premedytacją. No tak thx.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Tu bym przyhamowała. Nie chciał wyłudzać. Chciał powiadomienie o zmianie ceny, ale nie spodziewał się takiej hojności. chciał coś tylko ciut  😉

oznacz moderatorów
brakestop
#13 Ambasador#

dobre !!! 😂

oznacz moderatorów