anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zamawia za pobraniem, nie odbiera paczki

Majeczka_2511
#8 Zapaleniec#

Witajcie, co mogę zrobić w przypadku gdy kupujący zamawia towar za pobraniem, po czym nie odbiera paczki.

W takim przypadku Pocztex pobiera ode mnie opłatę podwójnie za nadanie i za zwrot..

Kiedyś można było wystawiać kupującym komentarze, aby ostrzec innych na Allegro, a teraz???

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Majeczka_2511  A teraz trzeba wyrzucić pobrania z oferty 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Majeczka_2511
#8 Zapaleniec#

Zastanawiałam się nad tym.. jest część osób które zamawiają za pobraniem i nie ma problemu,

a inni nie szanują naszego czasu i pieniedzy

 

1 zwrot i około 30zł w plecy 😞

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Majeczka_2511 A teraz - jeśli chce Ci się w to bawić - możesz mu wysłać polecony z przedsądowym wezwaniem do zapłaty, a jeśli go oleje, to złożyć pozew przeciwko wesołkowi.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Majeczka_2511
#8 Zapaleniec#

A czy polecony odbierze??  Pozew to raczej długa droga..

 

Najgorsze jest to, że tacy kupujący mogą traktować sobie takie zakupy jako zabawę, a sprzedający ponoszą koszty;  są bezkarni nawet negatywa nie można im wystawić aby ostrzec innych..

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Majeczka_2511 Nie taka długa - składasz taki pozew w trybie uproszczonym, gdzieś na forum była nawet dokładna instrukcja.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pozew to długa sprawa i sąd ją umorzy, poniesiesz tylko koszty postępowania.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Ktoś jak zwykle wypisuje bzdury tylko dlatego, żeby przypadkiem kupujący nie poniósł zasłużonej kary.
@Majeczka_2511 Łap, może Ci się przyda https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/jak-sobie-radzicie-z-nieodebranymi-paczkam...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Widzę, że czyjś post został już usunięty, ale na szczęście mam jeszcze linka https://forumprawne.org/prawa-konsumenta/716035-konsekwencje-nieodebranej-przesylki-pobraniowej.html

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@aragil napisał: "forumprawne.org..."

Ta stronka to taki prawniczy pudelek i aszdziennik w jednym. Lubię ją, bo tamtejsi redaktorzy wymyślają zabawne historyjki.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573 o ile dobrze kojarzę, też tam swego czasu zamieszczałeś zabawne historyjki 😁

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:79179573

 Nie ma lepszych od wymyślenia różnych bzdurnych historyjek niż ty i twoja koleżanka/kolega.

Natomiast jak przyldze czas zapłaty rozumiem że  będziecie chrobre. 😎

 

"Dziś odebrałam pismo, że sprzedawca ma wyrok i jestem mu winna prawie tysiąc złotych.I niestety jest to pismo urzędowe."

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To będzie mała szkodliwość społeczna.

oznacz moderatorów

zolgreen2
#1 Nowicjusz#

Tak to działa tylko w przypadku kolegów Neumanna. Dla reszty sąd dość szybko wyda nakaz zapłaty.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Majeczka_2511 nie musi odbierac poleconego. Ale jeśli chciałabyś póść do sądu to Ty musisz mieć potwierdzenie nadania:) . Z drugiej strony spróbuj sprawdzić czy ten adres to nie jest pole za stodołą albo łaka:)

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Majeczka_2511 Jeśli prześle Ci odstąpienie od umowy, jest zobowiązany pokryć jedynie koszt powrotu paczki, czyli zapłacić za przesyłkę w jedną stronę.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 A kto zapłaci za przesyłkę w drugą stronę??? 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Majeczka_2511 niestety pobrania to ryzykowna sprawa. Ja je mam u siebie od lat i oczywiście zawsze trafiają się zwroty, ale to minimalny odsetek, więc na razie nie rezygnuję z tej formy wysyłki. Chociaż w zeszłym tygodniu miałem taki przypadek, że ktoś celowo zrobił sobie żarty, zakupił z konta niezarejestrowanego, podał wszystkie dane do wysyłki, a finalnie okazało się, że adresat nic nie zamawiał i nie ma pojęcia o allegro itd. Ktoś wywinął mu numer o na jego dane zrobił zamówienie za pobraniem. Dla niego koszty żadne, dla nadawcy niestety spore, bo paczka wraca 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

 

Witaj, @Majeczka_2511.

Sprawdź, czy dobrze zaadresowałaś przesyłkę. Zdarza się, że nadawcy wysyłają paczki pod zły adres i klienci nie mają szansy odebrać towaru i za niego zapłacić. Wtedy wypada przeprosić kupującego za zmarnowany czas i nadać paczkę jeszcze raz, o ile klient wciąż jest zainteresowany.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:79179573 Dziwnym trafem 99,99%  paczek wysłanych  pod zły adres gdzie klienci nie mają szansy odebrać towaru to pobrania.😎😄

oznacz moderatorów