anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy chce zwrotu pieniedzy za telefon

MAMY ROZWIĄZANIE!
Wryty
#8 Zapaleniec#
  1. Witam mam takie pytanie, sprzedalem telefon na swoim koncie ktory tesciowa wziela z salonu play w 2022r, miala prawie 2 lata od sprzedazy i kupujacy chce zwrotu pieniedzy z tytulu reklamacji, bo napisal ze tel ma wade poniewaz wypada mu kabel usb z portu. Czyli zapewne uszkodzil mechanicznie gniazdko w telefonie. Jak mam sie bronic i co zrobic, bo allegro juz wzielo udzial w dyskusji. Tel wyslany byl z dowodem zakupu w ktorym widniej numer seryjny telefonu
oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@az1rael 
"1 będzie miał już wyrok z art 286 kk stwierdzający ze został oszukany przez pracownika allegro"

Już? Po jakim czasie to "już"?

"2 zaproponuje allegro kasę lub pozew"

Allegro go oleje. Skończy się na pozwie. kolejne koszta i strata czasu.

 
"3 może iść do tv opowiedzieć jak nie działa program ochrony kupujących który jest chlubą allegro"
TV go zapewne oleje jeżeli nie ma znajomości i pleców.

"4 może zażyczyć sobie publicznych przeprosin w gazecie / tv z wzmianką czym zawiniło allegro i jak "

Życzyć, to se można. Pobożne życzenia nie mają żadnej mocy sprawczej. 

"Nie mają w tyłku swojego wizerunku oni zwyczajnie liczą że nikt z nimi nie będzie się chciał kopać zatkają mu kasą japę i po problemie, wrzucą w koszty podwyższą prowizję firmom "

Śmiem wątpić. Gdyby było jak twierdzisz, opinie allegro w necie nie byłyby aż tak denne jak są.  Nikt od nich tego kompletnie nie ogarnia, nie kontroluje i nie m żadnej koncepcji. Pełna olewka.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie 
1 wyroki z kk to sądy procedują zwykle do 3 miesięcy
2 założy pozew wygra na 1 rozprawie od ręki bo ma wyrok z sprawy z 286 kk przeciwko allegro kwestia ile sąd zasądzi mu odszkodowania czy mu starczy czy będzie się klepał o więcej z allegro
3 nie musi mieć pleców wystarczy nazwa allegro ma być historia mały żuczek vs wielkie korpo
4 roszczenia zawarte w pozwie - sąd bardzo często przyklepuje przeprosiny publiczne tak samo jak odszkodowania na instytucje publiczne np na schronisko dla zwierząt
5 przeczytać w necie a usłyszeć w tv to są 2 różne rzeczy skoro większość kupujących jest tak głupia że nie czyta co kupuje i myśli że zawsze wyszarpie protect to jak usłyszą że allegro zrobiło wała z programu ochrony kupujących to zaczną omijać portal w obawie że sami też dostaną w podobnej sprawie kopa - on będzie miał też wyrok z art 286 kk przeciw kupującemu nawet jak uniewinniony został to nikt nie chciałby się kulać po sądach i być wzywany na komisariat w sprawie lepiej nie kupić niż przeżyć to samo co uczestnicy tej felernej transakcji

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Nie żyjemy w świecie idealnym. Już mi się nie chce. 

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Jak kupujący w pierwszej reklamacji żąda zwrotu gotówki, to można odrzucić taką reklamację, powołując się na art. 43d ust. 1 ustawy od sprzedaży konsumenckiej (jak sprzedawca jest firmą) lub na art. 561 § 1 KC w przypadku kiedy sprzedawca jest osobą prywatną. Taka reklamacja jest błędna (uzasadnieniem odrzucenia będzie błąd formalny, polegający na niewłaściwym żądaniu kupującego).

 

KC art. 561. [Wymiana rzeczy, usunięcie wady]
§ 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może żądać wymiany rzeczy na wolną od wad albo usunięcia wady.
§ 2. Sprzedawca jest obowiązany wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla kupującego.
§ 3. Sprzedawca może odmówić zadośćuczynienia żądaniu kupującego, jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową rzeczy wadliwej w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową wymagałoby nadmiernych kosztów. Jeżeli kupującym jest przedsiębiorca, sprzedawca może odmówić wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady także wtedy, gdy koszty zadośćuczynienia temu obowiązkowi przewyższają cenę rzeczy sprzedanej.

UK art. 43d. Naprawa lub wymiana towaru niezgodnego z umową
1. Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może żądać jego naprawy lub wymiany.

 

Poruszyłem też kwestię nierozpatrzenia reklamacji w terminie. Odpowiedź typu "nie przyjmuje reklamacji" (chyba że rękojmia była wykluczona) czy odsyłanie do innego podmiotu, traktowane są jak nierozpatrzenie reklamacji i po 14 dniach z automatu reklamacja zostanie uznana.

oznacz moderatorów
Wryty
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, ale co ma allegro protect i ich obciazanie sprzedajacego bezprawnie przez to ze kupujacy zepsuł sobie sprzet i po 22miesiaca odpali maszyne ktora zwroci mu 1500zl.... ja to sie ma do przepisow w prawie polskim. Przeciez sprzedajacy tak jak ja zostaje z zepsutym tel przez kombinatora i z dlugiem dla allegro 1500zl. To jest zgodne z prawem?? Tu nie rozchodzi sie o reklamacje, rekojmie itp tylko o to ze allegro moze przyklepac dlug z doopy sprzddajacemu. Jak to jest, ze sprzedajacy wysyla nowy sprzet i dostaje x zł a po 29miesiacach allegro kupujacemu zwraca pelna kwote a sprzedajacy zostaje ze zuzytym sprzetem dodatkowo zepsutym, dlaczego ma nie odzyskac nowego przedmiotu??? 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Wryty z regulaminu protect kupujący musialby dokonać cesji długu na piśmie na allegro bo w regulaminie masz napisane że allegro w imieniu kupującego przystepuje do roszczenia i wypłaca protect. W sądzie mają pokazać dokument na stół z własnoręcznym podpisem kupującego lub kwalifikowanym elektronicznym i nadle klops... bubel prawny

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Wryty Nie musisz zwracać kasy, możesz kazać odesłać i naprawić uszkodzenia,

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Wryty  "...to co "  

To znaczy że z winy użytkownika, ale może  być równie dobrze z winy teściowej  albo z winy nowego użytkownika.

Masz jakieś dowody na to że  po 2 latach użytkowania gniazdko ładowania było nadal w dobrym stanie ?

Tak jak radzą wszyscy, domagaj się odesłania telefonu dla sprawdzenia zasadności reklamacji.

Potem zdecydujesz ale pamiętaj na decyzję czy uznajesz słuszność reklamacji masz 14 dni od zawiadomienia cię o wadzie gniazdka.

oznacz moderatorów
Wryty
#8 Zapaleniec#

A jak tranzakcja byla przed 1 stycznia 2023, to nie bylo 1 roku rekojmi? Bo dopiero od tej daty jest 2 lata? Jak to jest?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Wryty było 2 lata na zakup od osoby prywatnej tylko tam jest przepis że rękojmię można dowolnie modyfikować skrócić wydłużyć wyłączyć trzeba to w ofercie napisać

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Wryty  Ty coś kręcisz: sprzedalem telefon na swoim koncie ktory tesciowa wziela z salonu play w 2022r, miala prawie 2 lata od sprzedazy

oznacz moderatorów
Wryty
#8 Zapaleniec#

Hee, jak krece? W 2022 roku w czerwcu wystawilem nowy tel z salonu play, ktory tesciowa wziela za przedluzenie umowy, z plombą,  co tu krecone jest? Bo nie rozumiem. Pytam wiec czy 1 rok rekojmi jest bo zakup  yl przed 1 stycznia 2023r. 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Wryty mi to wygląda na uszkodzenie mechaniczne i na niezłe cwaniactwo 😀. Napisz żeby odesłał w celu rozstrzygnięcia reklamacji.

oznacz moderatorów
fazii13
#9 Pomysłodawca#

Czy ten telefon sprzedałeś prywatnie, czy masz firmę i jako firma? Bo jak sprzedawca prywatny, to od Ciebie zależy czy odbierzesz telefon czy nie, i sprawa załatwiona.

oznacz moderatorów
Wryty
#8 Zapaleniec#

Normalnie jako osoba prywatna, wyslalem mu dowod zakupu wiec noze isc do play a nęka mnie

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nęka mnie, dobra rada- załatw to bo Allegro wypłaci mu rekompensatę jak założy dyskusje i wypłaci mu z AP a Ciebie i tak tym obciążą, a dojdzie do tego  że kupujący będzie miał telefon i kasę a Ty niczego.

oznacz moderatorów
fazii13
#9 Pomysłodawca#

Tak jak napisałem. Tylko od osoby sprzedającej, więc od Ciebie zależy, czy weźmiesz ten telefon czy nie, ponieważ w aukcji widniejesz jako sprzedawca prywatny. Z chwilą sprzedaży kupujący nie ma praw, no chyba że od razu stwierdzi uszkodzenie. Tyle w temacie.

oznacz moderatorów
Wryty
#8 Zapaleniec#

Sprawa zamknieta, nie zgodzilem sie na reklamacje, udowodnilem ze do play moze isc z samym pudelkiem i telefonem nie potrzebuje zadnego papierka. Chcial zwrotu pieniedzy od allegro ale po tym co sie dowiedzialem w play i kilku dosadnych zdaniach dyskusja zamknieta i rozwiazany problem. Wiec to nie tak do konca ze jestem odpowiedzialny za naprawe tel, jeszcze jak uszkodzenie nastapilo z winy klienta, czy tam ciotki czy jego dzieci, skoro byl nowy , bez wad i kupiony w danym sklepie ktory tą naprawe sam moze przyjac to tam kupujacy niech sie udają a nie kręcą na allegro. Pani z allegro tez powiedziala ze nie jest z automatu przyznawana kasa z AP a jesli juz to tez nie jest z automatu naliczana ta suma sprzedajacemu. Juz raczej pytal tu nie bede bo za duzo tu znafcow z zadartym nosem. Dzieki fazii13 i innym ktorzy nie gadali w kolko ze jestem odpowiedzialny po prawie 2 latach za roszczeniowe zadania chytrego kupujqcego. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Wryty nie zamknięta musisz monitorować czy znowu ci dyskusji nie założy albo nowej reklamacji nie złoży bo mogą tak na koło macieju albo przyjdzie 2 konsultant bez pojęcia i da mu ten protect i ci dopisze trzeba pilnować

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Akurat tu mogą go obciążyć, jak kupujący wystąpi o Allegro Protect. To sprzedający ma rozpatrzyć reklamację z tytułu rękojmi i nie może odsyłać kupującego do swojego sprzedawcy czy innego podmiotu. Coś takiego traktowane jest jak nie rozpatrzenie reklamacji w terminie.

Ps. Tutaj dało by się odrzucić reklamację jako błędną. Przy pierwszej reklamacji można rządać tylko wymiany lub naprawy.

oznacz moderatorów