anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Na jakiej podstawie allegro obciążyło mnie rekompensatą dla kupującego

MAMY ROZWIĄZANIE!
dandama
#8 Zapaleniec#

Kupującą zakupiła i mnie torebkę. Kolejno po 2 tygodniach stwierdziła, że torebka przyszła pognieciona i nie jest oryginalna (co podkreślam nie jest zgodne z prawda). Odmówiłam przyjęcia zwrotu, gdyż był on bezpodstawny, a ja jako osoba prywatna mam do tego prawo. Kolejno do sprawy włączone zostało allegro. Allegro zagroziło, że jeśli nie dojdę do porozumienia z kupującym obciąży mnie kwotą rekompensaty dla kupującego. Na jakiej podstawie?!! Przecież to nic innego jak próba wymuszenia zwrotu.

Kolejno napisałam do allegro obszerne wyjaśnienia przedstawiające fakt, że torebka jest oryginalna i kupujacy nie ma racji oraz próbuje wymusic na mnie zwrot. Administor allegro przyznał mi rację oraz odrzucił wniosek o zwrot kupującego. Proszę sobie wyobrazić, że od sprawy minął miesiąc a ja wchodząc na konto zauważyłam, że zostało obciążone kwotą za torebkę, która nadal jest w posiadaniu kupującej. W tej chwili nie mam torebki i mam za to obciążenie na koncie. Jestem użytkowniczka allegro od niemal 13 lat i doprawdy jestem w szoku jak wygląda teraz polityka i postępowanie tego portalu. Na pewno skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego, ale również do UOKiK.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dandama wracam z odpowiedzią. 
Ponieważ prowadzisz już z nami korespondencję w tej sprawie i odpowiedzi udziela Ci bezpośrednio zespół zajmujący się rekompensatami, poproszę Cię o kontynuwanie rozmowy na ten temat w sprawie nr 24887094.
Zwracam Twoją uwagę na to, że nawet jako prywatna sprzedająca masz obowiązek rozpatrzyć reklamację, a zgłoszenie kupującej było reklamacją. W takim przypadku oczekujemy merytorycznego odniesienia się do sprawy. Obowiązują też konkretne przedziały czasowe na rozpatrzenie reklamacji (14 dni od zgłoszenia) po upływie tego czasu reklamacja automatycznie jest uznana. Ty niestety nie odniosłaś się do zgłoszenia kupującej i w odpowiedzi zarzuciłaś jej kłamstwo, bezczelne zachowanie oraz próbę wymuszenia. 

Dodam, ze na wniosek odpowiednich organów, udostępnimy wszystkie konieczne informacje o tym zamówieniu czy Kupującej i poproszę Cię o kontynuacje rozmowy na ten temat w podanej wyżej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
dandama
#8 Zapaleniec#

Sprawa, kontynoowana jest od miesiąca. Wczoraj dostałam informację o tym, że kwota rekompensaty za torebkę została przyznana kupujacemu z moich środków. Jeśli dodatkowo dostanę wezwanie z policji założę kupujacemu sprawę o zniesławienie, to jest moja obietnica. 

oznacz moderatorów
PawelHkrk
#11 Animator#

@dandama jak to w końcu wygląda?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@dandama nie wiadomo ale jak policja sprawę umorzyła to allegro do zaorania za łamanie praw konstytucyjnych: każdy jest niewinny dopóki nie udowodni się mu winy 

oznacz moderatorów
PawelHkrk
#11 Animator#

Widzę że jest szansa że autorka wciąż jest z A, więc jestem ciekawy czy sprzedawca to odpuściła

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael kolejna instrukcja do wydymania, od dziś wszystko zanoszę na policję do depozytu, i dostaję odszkodowanie a po umorzeniu sprawy zwrócą mi produkty 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 mnie to rozwala co innego prywatny sprzedawca ma mieć uprawnienia rzeczoznawcy do stwierdzenia czy aby na pewno towar co kiedyś kupił z "sieciówki" jest oryginałem bo kupujący z drugiej ręki podniesie zarzut nieoryginalności z zadu wzięty i musisz udowadniać że nie jesteś wielbłądem

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael to już inna kwestia, ale zaniesienie torebki na komisariat bez przeprowadzenia dochodzenia czy ekspertyzy nie może być postawą wypłaty odszkodowania, a co jeśli się okaże że to nie ta torebka lub jest oryginalna !!! 

Allegro właśnie zabawiło się w sąd i wydało wyrok na sprzedającą oskarżając że sprzedaje podróbki 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kasienka8360
#8 Zapaleniec#

Dokładnie w punkt napisane ! Allegro nie podtrzymuje decyzji sprzedającej tylko zawsze broni kupujących 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Obecnie wyłącznie poinformowaliśmy sprzedającą, że kupująca ma prawo do złożenia reklamacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka ja odnoszę się do postu z zeszłego roku 🙂  Więc proponuje rozdzielić od wątku @kasienka8360 bo jestem ciekaw jak ten z policją się potoczy 🙂

Kolejno napisałam do allegro obszerne wyjaśnienia przedstawiające fakt, że torebka jest oryginalna i kupujacy nie ma racji oraz próbuje wymusic na mnie zwrot. Administor allegro przyznał mi rację oraz odrzucił wniosek o zwrot kupującego.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kasienka8360
#8 Zapaleniec#

Coś czuję że u mnie będzie identycznie, sprzedałam torebkę z myślą że jest orginalna bo była identyczna i jest to samo, allegro zaproponowało żeby ją reklamowała a ja mam przyjąć zwrot i już , wymuszanie totalne ale czekam na dalszy rozwój 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Czy teraz zespół Allegro odniesie do sprawy. Nie można żądać zaniesienia >zgłoszenia sprawy na Policję i wydawać wyroku bez rozwiązania postępowania. Wyście już tam powariowali w tym AP, co tam za ludzie opracują, po 12 lat? Przechodzą chociaż badania lekarskie?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@kasienka8360 torebkę kupiłaś w sklepie masz paragon/ dowód zakupu i sprzedajesz jako osoba prywatna, a w ofercie użyłaś słów oryginał?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kasienka8360  To sprzedający bierze odpowiedzialność za to czy sprzedawany przedmiot jest oryginalny, czy też nie. W ogłoszeniu użyłaś w opisie nazwy producenta, zatem kupująca ma pełne prawo oczekiwać, że otrzyma oryginalną torebkę, wyprodukowaną przez wskazaną markę. 

Kupująca złożyła reklamację na towar i Twoim obowiązkiem (jako sprzedającej) jest jej rozpatrzenie i wydanie decyzji reklamacyjnej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
kasienka8360
#8 Zapaleniec#

Reklamacji można dokonywać jak towar jest nowy a nie używany( kupująca otrzymała idelna torebkę )  a poza tym na allegro jest dużo takich ogłoszeń z opisem producenta i nlw nich nie jest napisane czy orginalna czy też nie, najpierw zróbcie porządek z takimi ogłoszeniami a dopiero później wymuszajcie pieniądze na korzyść kupujacych

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kasienka8360 To nie ma znaczenia, towar używany również podlega reklamacji. 

Jeśli masz zastrzeżenia do innych ofert, to mamy specjalny formularz do ich zgłaszania: https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
kasienka8360
#8 Zapaleniec#

Nie należę do osób które skarżą , najpierw piszecie że u was na portalu nie sprzedaje się rzeczy nieorginalnych a później chcecie donoszenia? Sami powinniście się zajmować takimi rzeczami tak jak jest na **piiip** a nie wymuszaniem kasy !!! 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie można reklamować używanych towarów? skąd ty masz taką wiedzę?

oznacz moderatorów
kasienka8360
#8 Zapaleniec#

Z policji ! 

oznacz moderatorów