anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadużycie zwrotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Jaszpero
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich chciałbym zapytać jak wygląda sprawa nadużyć zwrotu kupujący zakupił u mnie kartę graficzną 12 czerwca przesyłka z kartą została dostarczona już 15 czerwca ,po 13 dniach 28 czerwca kupujący zdecydował się zwrócić przesyłkę lecz nie nadał przesyłki od razu po wygenerowaniu kodu nadania tylko nadał ją dopiero 11 czerwca po 14 dniach czy mogę w takiej sytuacji odrzucić zwrot klienta ? Proszę o pomoc ponieważ narażam mnie to na duże straty finansowe przy okazji kupujący nadużywa możliwości zwrotu.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
Client:79179573
#16 Inspirator#

Halo,@Knowhere ! Jesteś tutaj? Trzeba pomóc koledze - uczciwemu prywatnemu sprzedawcy "nie w pełni sprawnego sprzętu komputerowego", "smartfonów w prawie idealnym stanie" i kont w grach sieciowych, które samoczynnie zmieniają właściciela po miesiącu od zakupu.

Jacyś wredni kupujący się przyczepili, chcą reklamować jakieś niby wady "prawie idealnego" towaru i narażają uczciwego, prywatnego sprzedawcę na duże straty finansowe.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Obawiam się, że pomyliłeś tematy dot. kart graficznych😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere Tym razem to nie była karta graficzna tylko kierownica od Logitecha sprzedana za trzy stówy. Sprawna w 99%, tylko nie działa... Oczywiście bez prawa zwrotu.

Karta pewnie też sprawna w co najmniej 99 procentach.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Gdzie w tym wątku widzisz choć słowo o jakiejś kierownicy?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere   W wątku jest OP. A kierownica jest na jego karcie komentarzy. Że to bez związku z tematem? Może tak, a może nie.

W każdym razie prywatni sprzedawcy używanych części komputerowych to wzory uczciwości. Inaczej być nie może. A klienci się nie znają i tylko szukają okazji, żeby uczciwego, prywatnego sprzedawcę oszukać. Źli klienci. Źli, źli, źli!*

*smaga złych klientów wirtualną rózgą

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573

1. No wybacz, nie szperam po profilu każdego wypowiadającego się na forum, nie każdy ma w sobie tę żyłkę do bycia "osiedlowym monitoringiem"😏
2. Nigdzie nie napisałem, że "prywatni sprzedawcy używanych części komputerowych to wzory uczciwości" (przy czym nie tylko używanych, nie tylko części komputerowych i nie tylko prywatni - jak pokazuje praktyka), co widać chociażby po moim poniższym poście z fotkami. Jednakże różni nas jedna zasadnicza kwestia - ja nie wrzucam wszystkich prywatnych sprzedających do jednego wora, jak robisz to ty (co w twoim przypadku wygląda mi wręcz na jakąś obsesję, jakbyś prowadził prywatną krucjatę przeciwko wszystkim "prywaciarzom" - jakaś trauma z nieudanych zakupów na allegro, z której do teraz nie możesz wyjść?).

Jedno muszę ci przyznać - bardzo sprawnie przekręcasz czyjeś wypowiedzi, wkładasz w usta słowa, których ktoś nie wypowiedział, rozmydlasz dyskusję. Nadawałbyś się na polityka, wiesz?
Może większość adwersarzy tego nie zauważa i daje się nabrać, ale nie ja😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere napisał: "No wybacz, nie szperam po profilu każdego wypowiadającego się na forum, nie każdy ma w sobie tę żyłkę do bycia "osiedlowym monitoringiem"

Ale w moim profilu chętnie byś poszperał i dodał mnie do CL. Bawisz się w te podchody regularnie. Może inni dają się nabierać na sztuczkę z "wejściem na ambicję", ale nie ja. 😋

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 U mnie na zaszczyt trafienia na CL trzeba sobie w ten czy w inny sposób zasłużyć😏 Także daruj sobie takie podchody i po prostu przyznaj, że zwyczajnie brak ci cojones do pisania ze swojego głównego konta😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere  Ależ ja już wcześniej tłumaczyłem dlaczego nie piszę na tym forum z głównego konta. W skrócie, Administracja zapowiedziała przyznanie szczególnie aktywnym uczestnikom praw moderatora. Niektórzy aktywiści z dawnego Cafe w to uwierzyli i wzięli się ostro do pracy nad zdobywaniem kolejnych rang, ale ostatnio coś jakby przycichli. Nie ufam tym ludziom i nie chcę, żeby mieli dostęp do moich danych. Jeśli ktoś nazwie to brakiem cojones - trudno. Jakoś będę z tym żyć.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 To widocznie za krótko tu jestem, bo o tym nie słyszałem. Ale z tego co widzę, to moderatorzy chyba nie za bardzo mają dostęp do danych na kontach, bo np. @_HolaOla_ swego czasu nie mogła mi zajrzeć w zakończone obserwowane (tylko musiałem podać konkretne nr-y aukcji), mimo mojej prośby.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Cytując posta, którego podlinkowałeś - "Rangi to nie tylko kolejne poziomy, ale również benefity - np. możliwość stworzenia sygnaturki, zmiany awataru czy używania html w postach, a w przyszłości być może też niektóre uprawnienia moderatorskie."😏
Powinieneś już wiedzieć, co w przypadku allegro może oznaczać "być może";]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573

PS A gdzie ty byłeś, jak nie było cię tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/ostrzegam-przed-zakupem/td-p/53202 czyli w temacie dot. "uczciwego nieprywatnego sprzedawcy (nie) w pełni sprawnego sprzętu komputerowego" (których to firmowych sprzedawców tak hołubisz)? Taka "trochę" hipokryzja, wiesz?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere Widziałem temat przed ocenzurowaniem i dopisałem sprzedawcę do swojej prywatnej czarnej listy. A "kłucenie" się zostawiłem REDowi.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Jaszpero Nie możesz. Kupujący ma prawo wysłać oświadczenie o rezygnacji w czasie do 14 dni od odbioru towaru i odesłać towar w czasie kolejnych 14 dni od dnia wysłania oświadczenia.

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Nie czaje. Coś pomieszane z tymi datami.... 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@exoryna Bo tam powinno być 11 lipca, a nie 11 czerwca.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Jaszpero Gdybym ja z jakiegoś towaru był niezadowolony, to odesłałbym go w dzień odbioru, najpóźniej dnia następnego (raz żeby nikt o nic mnie nie posądzał, a dwa żeby jak najszybciej dostać zwrot kasy).
A w tym przypadku wychodzi na to, że ktoś sobie wypożyczył Twoją kartę w celu przejścia tych kilku tytułów, które miały zbyt mało FPS-ów na jego karcie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Jaszpero
#8 Zapaleniec#

No właśnie o to chodzi to jest po prostu zwykłe nadużycie macie jakieś pomysły co w takiej sytaucji zrobić?

oznacz moderatorów