anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę utworzyć produktu w bazie

MAMY ROZWIĄZANIE!
adam_f.
#8 Zapaleniec#

Witam.

Usilnie próbuję powiązać / utworzyć produkt i wciąż system wywala mi komunikat:

Nie utworzyliśmy produktu w naszej bazie

Nie została podana propozycja wartości do wartości niejednoznacznej w parametrze 13148

Nadmienię że produktu o podanym EAN nie znalazłem w bazie, dlatego miałem nadzieję, że produkt zostanie utworzony automatycznie - niestety nie udało się.

Poza tym komunikat jest tak nieprecyzyjny, że nie wiadomo co należy poprawić aby produkt został utworzony.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Ten EAN jest już w bazie: 5904013794138.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@nat_not Czy to jest mój produkt?

Poniżej zakres numerów za które zapłaciłem:

annas14-firma_0-1609160324910.png

 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@annas14-firma no to niezła ta unikalność, skoro każdemu rozdają ten sam kod na prawo i lewo. Aż jestem ciekaw o co tutaj chodzi ? no chyba, że ktoś wpisał przypadkową kombinację i trafił akurat na Twój kod, w co nie chce się wierzyć 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Jeżeli ktoś użył mój numer, za który zapłaciłem przy rejestracji, to chyba mam prawo żądać usunięcia go z bazy. To jest pytanie. Bo juz chyba niczego nie można oczekiwać.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Produkt w naszej bazie to: SILIKONOWE NOSKI DO OKULARÓW AirPad WCISKANE. Sprawdź w wyszukiwarce Allegro. Ten EAN kieruje do Twojej oferty: https://allegro.pl/oferta/silikonowe-noski-do-okularow-airpad-wciskane-10050582256. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

No to świetnie. Tylko dlaczego po edycji mam komunikat:

Nie utworzyliśmy produktu w naszej bazie

Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie podczas edycji oferty.

Dzięki połączeniu produktu z Twoją ofertą zwiększysz szansę na znalezienie jej przez klientów. W przyszłości wszystkie oferty będą musiały być połączone z produktami.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Nie powinnaś tworzyć nowego produktu, bo on już jest. Powiąż swoją ofertę z istniejącym produktem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@nat_not Dziękuję za informację, ale chyba mam kłopoty ze zrozumieniem tego co czytam. Proszę wytłumacz mi dlaczego po edycji oferty powiązanej z produktem istniejącym w bazie wyświetla się komunikat:

Nie utworzyliśmy produktu w naszej bazie

Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie podczas edycji oferty.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma W tym artykule znajdziesz symulację ukazującą jak powiązać ofertę z produktem. Jeśli robisz to samo, a problem się powtarza, daj znać.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

OK, dajmy spokój, bo się nie rozumiemy. Ja nie chcę powiązać oferty z istniejącym produktem, tylko chcę zmienić ofertę powiązaną z istniejącym produktem. Po edycji oferty otrzymuję informację, która jest kompletnie myląca.

oznacz moderatorów
Magic_Music
#7 Wielbiciel#

Widać, że kompletnie nie wiecie co się tam dzieje w Allegro, nie będę oczywiście winił pracowników, ale coś się w systemie kompletnie zrypało bo u mnie, czyli zakładam, że u wszystkich użytkowników, pojawia się dokładnie taki sam komunikat mimo że można później ten produkt wyszukać po NAZWIE oraz po EAN. Tak więc allegro wysyła nam po prostu złą informację o błędzie, lecz mimo to tworzy produkt.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Metodą prób i błędów doszedłem do wniosku, że aktualne procedury nie przewidują możliwości jednoczesnego dodania nowego produktu do bazy i powiązania oferty z tym produktem.

Wygląd mi to na taką sekwencję:

- Tworzę ofertę na nowy produkt podając poprawne wartości wszystkich niezbędnych parametrów,

- w momencie zapisu tej nowej oferty dodawany jest nowy produkt do bazy, ale system jeszcze go nie widzi (albo wcale nie sprawdza) i zgłasza błąd cytowany tu wielokrotnie.

- po stworzeniu oferty należy wejść do: Moje Oferty - AKCJE - POŁĄCZ Z PRODUKTEM i wskazać w bazie stworzony produkt. Dopiero teraz nastąpi połączenia oferty z produktem, który zdefiniowano przy jej tworzeniu.

Nie rozumiem, dlaczego rozdzielono procedurę tworzenia nowego produktu z jego połączeniem z ofertą. Czy jest inny sposób tworzenia nowego produktu niż przez przygotowanie oferty?

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Nie, produkt możesz dodać w formularzu sprzedaży podczas wystawiania lub edycji oferty.

Wszystkie niezbędne informacje na ten temat wraz z pomocnymi symulacjami znajdują się w artykule

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów