anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niebawem Wasze oferty eksportowe pojawią się na allegro.cz

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

 

Pod koniec marca pisaliśmy o planowanym na maj 2023 starcie Allegro w Czechach. Dziś udostępniliśmy na allegro.pl nowe opcje, które będą pomocne w zarządzaniu sprzedażą na czeskim rynku. Wszystkie znajdziecie w jednym miejscu.

Oferty, które spełniają warunki udostępniania na allegro.cz, pokażemy czeskim klientom na nowej domenie już pierwszego dnia – gdy tylko ją uruchomimy! 

Aby ułatwić Wam rozpoczęcie sprzedaży, dodaliśmy w nich:

  • automatyczne tłumaczenie na czeski – jeśli dana oferta nie miała wcześniej takiego tłumaczenia
  • cenę na start w koronach. 

Od dziś możecie też samodzielnie zgłaszać do udostępnienia kolejne oferty. Tutaj sprawdzicie, jak to zrobić krok po kroku. Jeśli zgłosicie ofertę, która nie spełnia wszystkich warunków allegro.cz – podpowiemy co należy w niej dodać lub poprawić. Możecie też zrezygnować z udostępnienia poszczególnych ofert.

W zakładkach Warunki reklamacji i Informacje o gwarancjach dodacie oddzielne warunki dla allegro.cz, zgodne z zasadami sprzedaży w Czechach. Zamieścicie tam również tłumaczenia na język czeski. 

Przelicznik cen

Cenę na start ustaliliśmy w oparciu o dane opublikowane 24 marca przez Europejski Bank Centralny (1 PLN = 5,053238 CZK) oraz Waszą cenę w złotówkach:

  • z 27 marca – dla ofert, które były aktywne już 10 marca
  • z 7 kwietnia – dla ofert, które nie były aktywne 10 marca, ale były aktywne dopiero po 5–7 kwietnia.

Dlatego w swoich ofertach możecie zobaczyć przeliczenia z użyciem ceny z różnych dni. Zweryfikujcie swoje ceny na start w zakładce Mój asortyment. Możecie je edytować i zmienić na inne. Aby ułatwić ten proces wprowadziliśmy opcję Przelicznik cen. Sprawdźcie, jak działa.

Płatność za pobraniem przy wysyłce do Czech

Przejdźcie na tę stronę, żeby zaznaczyć, czy chcecie, żebyśmy automatycznie dodali opcję płatności za pobraniem w metodach dostawy do Czech z Waszych cenników. Od 27 kwietnia zaczniemy działania w tym obszarze. Będzie się to działo stopniowo, aby zdążyć przed startem allegro.cz. Czas na podjęcie decyzji macie do 26 kwietnia

Jeśli się zgodzicie lub nie podejmiecie żadnej decyzji – włączymy płatności za pobraniem w Waszych metodach dostawy do Czech. Zrobimy to we wszystkich cennikach z tymi metodami. Nie dotyczy to Waszych metod własnych oraz metody Allegro Kurier DPD Czechy, w której płatność przy odbiorze jest niedostępna.

Nie musicie się obawiać, że kupujący nie odbierze wysłanego zamówienia i spadną na Was wysokie koszty odesłania paczki. W ramach promocji do końca 2023 roku pokryjemy znaczną część kosztów takiego zwrotu. Wy zapłacicie jedynie symboliczną kwotę – równowartość 1 złotówki, czyli 5 koron czeskich. Promocja będzie dotyczyć metod dostawy rozliczanych w ramach Allegro Standard.

Ważne, jeśli korzystacie z API

Jeśli używacie API Allegro do zarządzania sprzedażą, upewnijcie się, że twórca aplikacji, z której korzystacie, jest gotowy na zmiany dotyczące nowego rynku na Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

AR_Auto_Czesci
#12 Orędownik#

Zauważyłem tyci problem podczas przygotowywania ofert na allegro.cz

Brak możliwości wyboru VAT EU 0% przy fakturach 

oznacz moderatorów