anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe zasady sprzedaży UE

MAMY ROZWIĄZANIE!
pluszowa_tratwa
#8 Zapaleniec#

Szukam informacji nt. nowych dyrektyw i rozporządzeń - rozumiem, że jak się przekroczy 2k€ i/lub 30 sprzedanych rzeczy, to serwis z automatu powiadamia skarbówkę jeśli nie prowadzi się już działalności, a co z weekendowymi wystawiaczami i ludźmi co sprzedają na lokalnie?
Słyszałem już plotki, że "limity" są miesięczne, że w ciągu roku można "XYZ" ale nie można "ABC" itp., ale szukam streszczenia z żargonu prawniczego na polski. Ew. treści całego dokumentu, którego nie mogę znaleźć.
Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pluszowa_tratwa Zachęcam do zapoznania się z artykułem, który przygotowaliśmy w związku z unijną dyrektywą DAC7.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#16 Inspirator#

@pluszowa_tratwa Tak dla porządku: zasady sprzedaży ani przepisy podatkowe się nie zmieniły. Nowe są jedynie zasady raportowania przez portale danych o sprzedaży. Danych, które portale i tak miały obowiązek przechowywać, i o które służby skarbowe mogły wystąpić w każdej chwili.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@pluszowa_tratwa jakie nowe zasady sprzedaży ??? nic się nie zmieniło, jak sprzedajesz zarobkowo płacisz podatki jak płaciłeś, jak sprzedajesz okazjonalnie kilka swoich rzeczy które masz powyżej 6 mc nic nie płacisz, kwoty i limity są po to żeby przekazać dane skarbówce na nic nie wpływają aani z niczego nie zwalniają 😄

Limity są roczne 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów