anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obcinanie zasięgów.

retrownia-sklep
#8 Zapaleniec#

Witam,

od dwóch lat prowadzę mały sklep na allegro. Widoczność moich ofert od początku działalności do ostatniego czasu to było pomiędzy 500-1500 odsłon dziennie przy 350-500 ofertach.

Jakiś czas nie sprawdzałem tych statystyk aż do dziś gdzie zobaczyłem że nagle z tygodnia na tydzień zasięgi zaczęły gwałtownie spadać do, uwaga, 80-150 odsłon dziennie przy około 400 ofertach.

Rozumiem, że generalnie allegro nie dba o małych sprzedawców bo generują niewielki dochód no ale chciałbym się dowiedzieć dlaczego obcinacie zasięgi nagle o 80-90%. Dodam, że zawsze płacę terminowo a ostrzeżeń przez ten czas miałem dosłownie kilka i to o jakieś **piiip**oły totalne dotyczące zdjęć.

P.S. Jeśli moderatorzy chcą napisać abym poprawił ocene sprzedaży to nie ma sensu się z Wami o to kłócić bo ja jak otrzymam na miesiąc jedną ocene 4/5 gwiazdek to mi ocena spada o 130 punktów z powodu tego że jestem malutkim sprzedawcą a duże firmy przy kilku negatywach miesięcznie będą miały lepszą ocene ode mnie.

Liczę na normalną odpowiedź rzeczową a nie teksty, że regulamin dla wszystkich jest równy, bo nie jest.

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

Kylo978
#8 Zapaleniec#

To jest chyba błąd techniczny lub zmiana sposobu liczenia odsłon, bo pokazuje kilka razy mniej dla tych samych dni, dla których wcześniej wyświetlało więcej. Przynajmniej u mnie.

oznacz moderatorów

ETHome
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Mam ten sam problem - miałam oglądalność w niektóre dni ponad 20 tys a teraz mam raport o 3500 wejść - tam gdzie wcześniej było dużo więcej. Czy to jest jakaś awaria czy może jakiś nowy sposób przedstawiania danych ????

 

oznacz moderatorów

ETHome
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  jest jakaś szansa na odpowiedź co się dzieje ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ETHome Poproszę o konkretne numery ofert — bez nich nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy coś się dzieje. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Kylo978
#8 Zapaleniec#

@ko_alka

Tu nie chodzi o konkretne oferty, tylko całość - mam w sekcji Moje wyniki na Allegro (Moja sprzedaż) kilkukrotnie mniejsze liczby wizyt niż wcześniej.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Kylo978 wciąż jednak prosiłabym o przykłady, ponieważ bez tych informacji nie mogę przesłać zgłoszenia do głębszej weryfikacji. Możesz wskazać kilka przykładowych ofert. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

ETHome
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  To nie ma nic wspólnego z ofertami. To ma związek z tym raportem - zrzut w załączniku. Wizyty - nagle z raportu gdzie mam dziennie ponad 20 tys - zmieniło się na 3500 - inna skala. Zmieniliście raport z oglądalności na unique users ?? Poza tym ten raport raz się robi a czasem 2 dni w ogóle go nie ma. Wstecznie - też się zmienił z 30 dni. Ewidentnie coś zostało zmienione albo się zepsuło ? zasiegi1.png

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ETHome konsultuję Twoje zgłoszenie. Proszę Cię o odrobinę cierpliwości.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

hej - gdzie mogę sprawdzić ilość wyświetleń moich ofert w danym czasie  ? Nie widzę niestety załącznika 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a dobra już widzę - sorry : ) 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ETHome otrzymałam informację, że jakiś czas temu rzeczywiście występował problem z przeliczaniem danych, jednak nie powinien mieć takich konsekwencji i został on już zażegnany. Nie stwierdzono również żadnych nie prawidłowości na Twoim koncie. Przykro mi, ale nie mamy wpływu na to, w co kupujący będą klikać. To zależy od sezonowości i atrakcyjności oferowanego asortymentu. Na spadek wizyt i sprzedaży może mieć wpływ również rozpoczęcie okresu wakacyjnego. Tutaj znajdziesz wskazówki, w jaki sposób możesz zwiększyć atrakcyjność swoich ofert.  

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

ETHome
#9 Pomysłodawca#

Ale tydzień temu miałam inne dane - a teraz mam inne dotyczące tego samego okresu. Nie chodzi mi o Wasz wpływ na to co będą klienci klikać - tylko o to że jest inaczej niż było przez cały czas. Proszę sprawdzić statystyki mojego konta z wcześniejszych miesięcy - wcześniej miałam w raporcie dot. choćby maja ilość czasem po 20 tys dziennie - w tej chwili mam w maju max 3500. Coś zmieniliście i proszę albo przywrócić poprzedni raport albo naprawić ten, albo mi wytłumaczyć ( i innym z tym samym problemem  - którzy też powyżej piszą ) co zostało zmienione w raporcie. I proszę mi nie pisać że nie zostały stwierdzone nieprawidłowości bo wiem jakie miałam staty w maju i wcześniej - a teraz mam inne i chcę wiedzieć dlaczego. Precyzja zdania 'jakiś czas temu rzeczywiście występował problem z przeliczaniem danych' jest naprawdę przekonywująca :(.

oznacz moderatorów

Kylo978
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Liczby się zmieniły nawet WSTECZNIE, więc nie chodzi tu o aktualny spadek wizyt.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kylo978 podobnie jak wyżej, poprosimy o konkretne przykłady ofert, które mamy sprawdzić. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

retrownia-sklep
#8 Zapaleniec#

Szanowne Moderatorstwo, przypominam że to ja założyłem ten temat i nadal nikt mi nie odpowiedział.
Nie jestem w stanie wzkazać ofert konkretnych ponieważ u mnie większość ofert to jedno sztukowe pozycje które znikają i w ich miejsce pojawiają się nowe inne. Chodzi mi tak jak u kolegi wyżej o ogół. Wcześniej miałem regularnie powyżej 1000 wyświetleń całości dziennie a w porywach do 2000+ a teraz mam po 100-120. Szukanie u mnie problemu na konkretnych ofertach jest bezcelowe bo większość ma zapewne po 1-2 wejscia dziennie, niektóre zapewne trochę więcej. Nie ma co porównywać.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@retrownia-sklep w imieniu moderatorstwa odpowiedzi udzieliła już Wiktoria w tym wpisie. Bez konkretnych numerów ofert do sprawdzenia nie będziemy w stanie nic więcej Wam przekazać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ETHome
#9 Pomysłodawca#

Ale to nie chodzi o raport ofert !!! chodzi o raport, ktorego zrzut zrobiłam wyżej. Nie posługuję się raportem pojedynczych ofert tylko raportem oglądalności - i nie rozumiem dlaczego jest inny niż był i czekam na wyjaśnienie tego tematu. Pisanie o czasie wakacyjnym itd. kompletnie nie ma tu nic do rzeczy. WIEMY ZE BYLY INNE LICZBY OGLĄDALNOŚCI A TERAZ SĄ ZUPEŁNIE INNE ( tak jak wyżej inny użytkownik napisał że także zmieniły się wstecznie ) - i chcę wiedzieć dlaczego. Nie wiem czemu wciąż pytacie nas o oferty jak nie ma to nic wspólnego. 

oznacz moderatorów

kowalt300
#8 Zapaleniec#

U mnie to samo. Aukcje, które mialy 3000 wyswitlen maja teraz 300, te co mialy 4500 maja teraz 450, uciete rowniutko jak od linijki. Napisałem do allegro kontakt i dostalem taka odpowiedz



"Aktualnie ilość odsłon została zastąpiona ilością wizyt.
Wizyta to sesja, a odsłona to każde wyświetlenie oferty zatem zazwyczaj jeden użytkownik w trakcie jednej sesji generuje kilka odsłon. Wizyty są zatem bardziej dokładnym wynikiem."

Mnie takie tłumaczenie ani troche nie przekonuje poprostu odpowiedź z d***

 

I to nie pierwszy sytuacja, w której na jeden problem każdy moderator  odpowiada co innego


oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

Styczeń luty marzec ilość wejść ok 130 tyś w czerwcu 30 tyś-  chyba shadowban mam nałożony

a od 2 dni ilość wejść nie jest aktualizowana

oznacz moderatorów