anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązek sprzedaży przedmiotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Husarz_Bia
#7 Wielbiciel#

Witam, ciekawy i pewnie trudny przypadek.

Nna jednej z grup branżowych na portalu społecznościowym umieściłem przedmiot. Zainteresowana osoba odezwała się na 'priv'ie i dogadaliśmy szczegóły. Cenę oraz faktyczny stan przedmiotu który jest nie w pełni sprawny (stąd niższa cena).

Ze względów bezpieczeństwa na prośbę kupującego jako platformę pośredniczącą wybraliśmy allegro.

Ze względów czasowych umówiliśmy się z kupującym na realizację sprzedaży późno w nocy (okolice północy). Przed wystawieniem przedmiotu poinformowałem kupującego... i teraz gwóźdź programu.

Między wystawieniem a pojawieniem się w serwisie wystąpiło małe opóźnienie tzn. oferty nie można było od razu znaleźć, po zakrojeniu pola wyszukiwania oferta pojawiła się ale już jako nieaktualna bo ktoś w między czasie kupił przedmiot. Trwało do może 2-3minuty!!!

Poinformowałem kupującego, nazwijmy go 'szczęśliwca' o zaistniałej sytuacji i idzie On w zaparte że kupił na normalnych warunkach i nie rezygnuje z kupna. Chociaż faktycznie nie uczestniczył w ustaleniach co do kwoty i stanu przedmiotu.

Muszę tylko nadmienić że w opisie aukcji nie zaznaczyłem że dotyczy Ona konkretnego sprzedającego.

Jako dowody mam zrzut ekranu z grupy oraz konwersację poprzedzającą wystawienie przedmiotu.

Czy w takim przypadku mogę anulować sprzedaż ze 'szczęśliwcem', z kim mam naprawdę prawomocną sprzedaż (z osobą z którą ustalałem warunki, czy z tą która skorzystała z luki systemu).

Zależy mi żeby przedmiot trafił do osoby z grupy, na której od czasu do czasu coś wrzucam.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak się nie dogadacie to mimo wszystko będzie Cię mógł subiektywnie ocenić . 

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Kiedyś chyba było mozliwe założenie aukcji prywatnej. Allegro idzie cały czas pod góre i skasowało mozliwość wystawienia takiej aukcji.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Pierwsze co to czy faktyczny szczesliwiec co kupil bedzie chcial towar zatrzymac bo jeszcze zwrot zglosi za pare dni etc

oznacz moderatorów
Husarz_Bia
#7 Wielbiciel#
Dokładnie
oznacz moderatorów
Client:109199213
#12 Orędownik#

Witaj, @Husarz_Bia.

Kupujący (ten z Allegro) ma rację - zawarłeś z nim wiążącą umowę i powinieneś się z niej wywiązać, tj. przyjąć zapłatę i wydać towar. Niewywiązywanie się z umów może być traktowane jako naruszenie art. 10.1. regulaminu Allegro ze wszystkimi tego konsekwencjami, a obniżenie Twojej oceny jako sprzedającego byłoby najłagodniejszą z nich. 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Husarz_Bia Teoretycznie zawarłeś umwę z kupującym przez Allegro > ale jak mu zwrócisz pieniądze > to nie spotkają Cię żadne konsenkwesje > poza negatywem > jeżeli odmówisz wysłania to jedynie sąd mógły Cię zmusic do wydania przedmiotu (po sprawie cywilnej założonej przez kupującego) > za jednorazową sprawę nie wysłania zakupu i zwrot pieniędzy Allegro co najwyżej da Ci upomnienie > byle byś tego nie powtarzał > takie sprawy były tu opisywane ze 100 razy > nie słyszałem, żeby ktos poszedł do sądu.

oznacz moderatorów
Husarz_Bia
#7 Wielbiciel#

Dzięki

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@Husarz_Bia  Jeśli nie chcesz finalizować transakcji z przypadkowym kupującym to postępuj tak jak napisał @Ziolko39 

Zwróć środki jak była wpłata , co najwyżej dostaniesz negatywa (niekoniecznie) w praktyce nie powinieneś się spodziewać sprawy sądowej.

..a tak na przyszłość musisz brać pod uwagę takie sytuacje, można je ograniczać odpowiednim opisem 
..ewentualnie brakami w treści, nieprecyzyjnym opisem, brakami zdjęć tak by zniechęcić przypadkowych kupujących.

oznacz moderatorów
Husarz_Bia
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. W rozmowie z 'bok allegro' dowiedziałem się że nie ma możliwości takiego określenia oferty w którym w przypadku zakupu przez inną osobę nie obowiązywałby 'obowiązek sprzedaży'.

Można się tu tylko posiłkować dobrą wolą klienta lub tym że odpuści w przypadku braku sprzedaży...

oznacz moderatorów