anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłaty

KAZZE
#7 Wielbiciel#

Jestem początkującym sprzedającym ok 4 miesiące. Przeszłam do kolejnego etapu Programu Powitalnego i mam oznaczenie Super Sprzedawcy. Nie mogę sobie poradzić z wyliczeniem cen. Korzystam z kalkulatora prowizji Allegro i według tego ustalam ceny. Okazuje się, że Allegro pobiera dużo większe prowizje . Zniżki wynikające z pakietu pokazywane są przy wystawianiu ofert . W rachunku okazuje się że prowizja sprzedaży jest nawet ponad dwukrotnie większa, dużo powyżej cen niepromocyjnych.  Moja prowizja od sprzedaży wynosi od 16,7% do prawie 37% + inne opłaty jak przesyłki. 

Allegro nie jest pomocne, nie odpowiada na maile i nie wiem jaka prowizja obejmuje moje produkty, ale myślę, że dochodzące do 40% to trochę przesada.

Przez spore różnice w cenach podanych przy wystawianiu aukcji, a faktycznych, pobieranych prowizji, źle oszacowałam koszt produktu, przez co straciłam na transakcjach.

Czy opłaty Allegro są tak wysokie, czy to pomyłka i powinnam skontaktować się z prawnikiem? 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Prowizje są różne w zależności od kategorii w jakiej dany przedmiot wystawiasz ,o tym wszystkim jest napisane w regulaminie .Do prowizji od sprzedanego przedmiotu jest doliczona prowizja od kosztów wysyłki jak również jeśli twoja aukcja jest wyróżniona to też jest dodatkowa prowizja .

oznacz moderatorów

KAZZE
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście wszystko przeczytałam, wiem, że opłaty z aukcji wyróżnionej są dodatkowe. Mimo wszystko nie potrafię oszacować ceny produktu, opłaty mnie szokują i nie spodziewałam się prowizji 40% w pakiecie promocyjnym , a domyślam się, że mogą być jeszcze wyższe. Allegro chyba nie dla mnie.

Z pozdrowieniami,

KAZZE

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@KAZZE 

Ja dodam że prowizja, często jest też zależna od sumy końcowej zakupu. Za przesyłki typu SMART również pobierane są osobne opłaty. Od diabła zmiennych. Niestety musisz to sam rozkminiać na swoim przykładzie. Zacznij tu

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4

oznacz moderatorów

Sklepbellis
#8 Zapaleniec#

Ja już zrezygnowałem ze sprzedaży czegokolwiek na tym oszukańczym portalu jakim jest "**piiip**". Prowizje wysokie  , i za wysokie , zarobisz jak zakończysz sprzedaż i już nigdy więcej ni tam nie wystawisz. Poszukaj innych miejsc z mniejszymi kosztami za sprzedaż a lepiej na tym wyjdziesz.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Sklepbellis
#8 Zapaleniec#

Widzę , że zbanowali napis alle- dro- go, ciekawe dlazego?

 

oznacz moderatorów