anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki" czy to próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
troyo
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem czemu moj temat zostal oznaczony jako spam... wrzucam jeszcze raz, moze jakis automat wychwycil screenshot jako zagrozenie czy cos.

 

dostałem dziś na portalu Allegro wiadomość od użytkownika  o treści:

"Dzień dobry, złożyłem zamówienie na produkt "Przedni Shimano XTR BR-M9120 4 Tłoki / Radiatory" za pomocą opcji "Kup teraz", należy zapisać i zeskanować kod qr, aby potwierdzić zamówienie i otrzymać środki."

 

w kolejnej wiadomości załącza rzekomy screenshot z QR kodem do autoryzacji. Nigdzie w moim profilu nie mam informacji, ze ten przedmiot sie sprzedał. Proszę o interwencję i zainteresowanie się tematem pod kątem wysyłania takich QR kodów. Obstawiam, że QR kod odnosi sie do jakiejs strony wyłudzającej dane, lub majacej na celu pobranie szkodliwego oprogramowania.

Zdjęcie wysłane przez tego użytkownika moge przeslac do wgladu

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
983 ODPOWIEDZI 983
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@5833 @FAN22 Dziękuję za Wasze zgłoszenia. Podjęliśmy już działania - oba zgłoszone konta są zabezpieczone.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
hoffek
#7 Wielbiciel#

Również przed chwilą otrzymałem podobną wiadomość.

Zachowaj i zeskanuj kod-QR aby otrzymać środki za sprzedaż.377544.png

Proszę o zablokowanie użytkownika filip6322

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@hoffek Dziękuję za sygnał. To konto jest już zablokowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
MikoMag
#7 Wielbiciel#

U mnie dokładnie to samo, użytkownik Sweet_Daga

screeny:

IMG_4191.jpeg

IMG_4192.png

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@MikoMag To konto jest już zablokowane. Dziękuję za zgłoszenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
zubi1982
#1 Nowicjusz#

Zrzut ekranu 2024-04-16 200859.pngRównież otrzymałem taką wiadomość

oznacz moderatorów
piotralski123
#8 Zapaleniec#

U mnie podobnie client:82817740

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@piotralski123 Dziękuję. Zabezpieczyliśmy to konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Klaus69
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Mam pytanie ponieważ dzisiaj dostałem podobny kod , konto jest już zawieszone ale ... czy  można załozyc konto allegro zarówno na osobę fizyczną jak i firme bez dokumentów przesyłanych do allegro?? Mój "klient" wg tego co widze ma konto od 3 lat... (kodydogier01) , czy wejście w posiadanie tego konta , wszak z niego wysłano plik może wynikac z wycieku danych z allegro?? Zastanawiam się nad zgłoszeniem sprawy do RODO, ponieważ ktoś wszedł najprawdopodobniej w posiadanie konta albo allegro nie zweryfikowało w sposób właściwy osoby zakładającej takie konto i zostałem narażony na stratę środków??

Będę zobowiązany za odpowiedź na moje pytania...

Chyba , że zgłosiliście sprawę na Policję ....

oznacz moderatorów
k1n1m0d
#9 Pomysłodawca#

Wydaje mi sie, ze to jednak przejete konta wlasnie od uzytkownikow, ktorzy nabrali sie na wiadomosci, ze cos tam nie dziala albo kod qr i podali swoje dane. Taka wiesz, drabinka, ze najpierw pisza z nowego konta do 100 uzytkownikow, 10 sie nabiera, wiec maja kolejne 10 i tak dalej i tak dalej. Wyciek jest raczej malo prawdopodobny, ale cholera wie. Na pewno allegro to nie google i nie ma tu narzedzi do sprawdzania podejrzanej aktywnosci na koncie, czyli jak masz haslo i login, to chocbys sie logowal na raz z kambodzy i wietnamu, to normalnie sie zalogujesz. Monitoruje ta sytuacje na forumsprzedawcow.pl (jak chcesz, to wpadnij tam). PS. Ciekawe czy oprocz wysylania wiadomosci allegro oszusci narobili np. zakupow na czyjes podpiete do konta karty platnicze... moze to dopiero wierzcholek gory lodowej.

oznacz moderatorów
Janusz_bodzio
#7 Wielbiciel#

Otrzymalem maila z allegro lokalnie z kodem QR wcelu potwierdzenia transakcji. Czy to nie oszustwo?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Tak to próba wyłudzenia 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak ,to metoda oszustów na wyłudzenie danych do konta i go uszczuplenie.

oznacz moderatorów
Janusz_bodzio
#7 Wielbiciel#

Tak myślałem. Dzięki 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Janusz_bodzio To próba wyłudzenia, nie przechodź proszę do strony z kodu qr i nie podawaj swoich danych

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
k1n1m0d
#9 Pomysłodawca#

A czy tu przypadkiem nie ma dwoch problemow w jednym:

- proby wyludzenia danych/oszustwa

- przejete konta (to sa przeciez normalne konta allegro w wiekszosci!)

Czy przypadkiem nie bylo jakiegos wycieku danych z Allegro?

oznacz moderatorów
Tomasz_Torun1
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się, to są normalne konta z których użytkownicy normalnie korzystają. Wg mnie to nie są żadne włamania na konta, bo przecież jest podwójna autentykacja/autoryzacja. To pośrednik ma problem ze swoimi zabezpieczeniami. Co to znaczy "zablokowaliśmy już to konto"? Czy właścicielami tych kont byli oszuści? Pomylenie z pokręceniem, jak zwykle.

oznacz moderatorów
Klaus69
#8 Zapaleniec#

Zastanawiam sie nad zgłoszeniem sprawy do RODO... zostalismy narażenia na stratę środków...

oznacz moderatorów
Pyszniak1
#8 Zapaleniec#

Na e maila  info niby z allegro,ze ktoś kupił wystawiony przeze mnie przedmiot w opcji kup teraz.W celu otrzymania płatności mam zeskanować jakiś kod QR.To chyba jakieś oszustwo w celu włamania do bankowości,Dane oszusta  : godaywa @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Pyszniak1 Cześć, dobrze, że jesteś czujny! To próba wyłudzenia danych, zgłosiłam to konto. Dzięki! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów