anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Platnosci Payu nie przechodza i wisza w systemie chyba awaria

MAMY ROZWIĄZANIE!
e-shop1
#9 Pomysłodawca#

Witam

Chyba jakas awaria, bo platnosci w payu wszystkie pozostaja jako rozpoczete, a inna sa realzowane na bierzaco, czy ktos ma podobna sytuacje?

Pozdarawiam

P.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
xyz96
#21 Demiurg#

Płatności PayU są przekazywane sprzedawcom, zgodnie z regulaminem,  do końca następnego dnia roboczego. To, że niektóre są przekazywane niemal natychmiast nie oznacza, że tak szybko muszą być przekazywane wszystkie.

oznacz moderatorów
e-shop1
#9 Pomysłodawca#

Super dzieki za info :), czyli trzeba czekac

Pozdrawiam

P

oznacz moderatorów
e-shop1
#9 Pomysłodawca#

Super

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Czy @e-shop1 aby na pewno chodziło o wypłatę z allegro finanse? Bo ja mam wrażenie, że o status płatności zlecanych przez kupujących (?).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ja też mam takie wrażenie. Te płatności są przekazywane do końca następnego dnia roboczego.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 No gdzież. Przecież jak płacisz za towar, to przechodzi to w kilkanaście sekund (a przynajmniej u mnie, gdy płacę kartą, blikiem albo ew. szybkim przelewem).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere Zazwyczaj przechodzi, ale przeczytaj regulamin, tam napisano, że może przechodzić do końca następnego dnia roboczego.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Przez ileś ostatnich lat, zdarzyło mi się do tej pory chyba ze 2 razy (na pewno raz), że nie poszło od strzała i musiałem pisać do allegro (okazało się, że była jakaś awaria PayU i dlatego płatność za zakupy wisiała bodaj drugi dzień - pieniądze z mojego konta bankowego wyszły, ale nie dotarły na konto allegro finanse sprzedawcy).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
e-shop1
#9 Pomysłodawca#

Witam chodzi o status ze PLATNOSC ROZPOCZETA z identyfikatorem platnosci, trzech roznych klientow.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Szczególne zasady świadczenia Usługi PayU dla Kupujących

3.1. Operator płatności świadcząc Usługę PayU na rzecz Kupującego dokonuje przekazania otrzymanych środków pieniężnych do Sprzedającego poprzez zaksięgowanie ich w ramach narzędzia rozliczeniowego. Usługa PayU na rzecz Kupującego realizowana jest nie później niż w terminie do końca następnego dnia roboczego od momentu otrzymania zlecenia płatniczego przez Operatora płatności od Kupującego. Momentem otrzymania zlecenia płatniczego przez Operatora płatności jest moment, w którym rachunek bankowy Operatora płatności został uznany kwotą zapłaty za Towar przekazaną przez Kupującego. Kupujący nie może odwołać zlecenia płatniczego od momentu otrzymania go przez Operatora płatności.

oznacz moderatorów
e-shop1
#9 Pomysłodawca#

Jedna jest wczorajsza zrobiona o 23:15, czyli powinna dzisiaj wejsc. Ale w sumie to dziwnie wyglada. Poczekam.

Pozdrawiam P

oznacz moderatorów
Snobka1966
#7 Wielbiciel#

Ja przed chwilą zrobiłam zakupy, zapłaciłam, a w Allegro widnieje na czerwono adnotacja, ze płatność nieudana. Coś jest nie tak. Masz jakiś kontakt do Allegro?, trzeba ich powiadomić.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@e-shop1 Albo kupujący nie dokończył płatności (przerwał ją), albo zapłacił przelewem tradycyjnym. Albo rzeczywiście jest jakaś awaria.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Snobka1966
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, rozumiem co napisałeś. Ale pierwszy raz mi się zdarza, aby po zakupie i opłaceniu zamówienia widniał komunikat w Allegro, że płatność nieudana. To chyba jednak  jakaś usterka. Nie bardzo wiem, co mam z tym zrobić:). Przed chwilą opłaciłam to zamówienie.

oznacz moderatorów
e-shop1
#9 Pomysłodawca#

Ja juz napisalam do Allegro bo to w sumie chyba dziwine wyglada, podalam numery ofert, jutro napisze do klientow ze platnosc nie jest zrealizowana. Ciekawe co jeszcze dojdzie do jutra 😜

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Snobka1966 Nic nie musisz robić, po prostu ponów płatność w zakładce Kupione; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/status-platnosci/moja-platnosc-nie-zostala-zakonczona-jak-za...

oznacz moderatorów
Snobka1966
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za radę. Ale ja nie chcę płacić raz jeszcze za to samo. Z mojego banku pieniądze wyszły, z konta zostały ściągnięte, przelew w banku mam oznaczony jako wykonany. Zatem nie będę płaciła ponownie. Nie mam zresztą pewności, że pieniądze by dotarły. Napisałam do sprzedającego. Bo nic innego mi nie przyszło do głowy. Pozdrawiam:)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Snobka1966 To sytuacja często spotykana na Allegro. Pierwsza wpłata wróci do Ciebie po 2-3 dniach roboczych. Możesz ponowić płatność już teraz lub poczekać i zrobić to po powrocie pierwszej płatności.

oznacz moderatorów
krainawlosow_pl
#7 Wielbiciel#

Ale co to ma do tematu? Sprzedawca widzi "płatność rozpoczęta" ale to nie oznacza że jest zapłacona. W szczegółach jest napisane zapłacono 0zl z xxx Jak będzie wyraźnie napisane zapłacono to jest sygnał i to o czym piszesz, że PayU ma czas do końca następnego dnia roboczego.

 

oznacz moderatorów