anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podróbki etui do telefonów Apple

YouTab
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Witam,

jak "skutecznie" sprawić by konta w dziale Akcesoria GSM przestały sprzedawać podrobione produkty za cichym przyzwoleniem platformy Allegro?

Przykład:

https://allegro.pl/oferta/kolory-gratis-iphone-11-pro-case-etui-obudowa-logo-12441511365

Cena wskazuje jasno, że to podróbka. Dodatkowo w miejscu marki zamiast Apple, jest inny.

Całe konto to same podróbki futerałów Apple.

https://allegro.pl/oferta/etui-iphone-12-12-pro-case-pokrowiec-kolory-11663380345

Tutaj akurat taktyka podszywania się pod oryginały, ale no niestety cena w sklepie to 199 zł, więc niemożliwe by to był oryginał.

oznacz moderatorów
118 ODPOWIEDZI 118

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Te podlinkowane aukcje to straszna drożyzna 😮 Ja kupiłem etui do 11 pro za 19,99 zł w Med... tam gdzie "włączają niskie ceny".

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Barzy_TPI Wszędzie mają dużo taniej. To tylko tutaj na Allegro są sptzredawcy, którzy cenę biorą z kosmosu. Dobrze, że "niskich cen" nie można zgłosić na Allegro, bo też za chwilę by poleciał "donosik"

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

 Czy Ty chłopie rozumiesz, że wyprodukowanie tego w chinach jest tanie, więc kosztuje niewiele na allegro? Mówimy tu o PODRÓBCE. ORYGINAŁ TO KOSZT 199 zł!!! Dotrze do Ciebie, że promujesz i bronisz sprzedaży, gdzie jeden z drugim złodziejem kradną własność intelektualną firmy Apple? Jakim trzeba być życiowym ignorantem, żeby tego bronić? Na tyłku pewnie też masz calvin kleiny podrobione za 5 dolców, a twoja kobieta nosi torebkę Louis Vuitton za 150 zł. Opuść ten wątek cebulaku bo się tylko pogrążasz i zapewne jak ci to nie przeszkadza postępujesz tak samo. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@YouTab To jest podejście gościa o IQ <10. Jak brakuje konkretnych argumentów to zaczynają się wyzwiska i obrażanie. Twoja kobieta nie ma co nosić, bo pewnie jej nie masz > dlatego zaspokajasz swoje frustracje tu, na AG.

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

Ja Ciebie nie obrażam. Ja dyskredytuje Twoje podejście legitymizujące złodziejstwo, któremu przyklaskujesz, bo tanio można kupić podróby a klient końcowy jest zadowolony. Oj chciałbym, żebyś posiadał kiedyś firmę, która ma super produkt, świetnie zarabia a nagle przychodzi inny podmiot i sprzedaje to samo za 1/5 ceny, kradnąc Twój pomysł i logo oraz lata pracy jakie poświęciłeś by do tego dojść. Pierwszy byś leciał się spłakać, ale takiej sytuacji nawet nie jesteś w stanie sobie wyobrazić bo Ci to nie grozi. Na wszelkie sposoby próbuję Ci to wytłumaczyć, jak nadal tego nie zrozumiesz to wybacz, ale Twój poziom myślenia to po prostu przerasta.

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

Jeszcze jedno - podałem Ci argumentów wiele, jest to proceder za który jest do 5 lat. Co jest musi Ci człowiek napisać byś to zrozumiał? Mam wrażenie, że gadam ze ścianą, która żadnego argumentu nie przyjmuje. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@YouTab @domkar04 @Agent051 A wam się wydaje, że gdzie są główne fabryki Apple'a > właśnie w Chnach

Udział Indii w produkcji dla Apple osiągnie 7% jeszcze w tym roku. Dla porównania w minionym roku Chiny odpowiadały za 95,3% produkcji.

Czyli to wszystko > etui, telefony, kable, ładowarki jest produkowane w krajach z tanią siła roboczą > więc dlaczego ma być drogie > bo niektórzy chcą zrobić kokosy > bo to Apple ?

Ceny niektórych produktów są ustalane na poziomie wielokrotnie przewyższających rzeczywistą wartość > skąd się biorą przeceny telefonów o -50% > z 1500 na 700 > firmy dopłacają do nich ?

Czy to też wytłumaczycie "podróbkami" ?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Ziolko39 nikt nie zmusza cię do kupowania Iphona, kup sobie Maxcoma, byle był oryginalny. Na pewno nie przepłacisz 😂 

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

@Ziolko39 Aha, czyli to oznacza, że można sobie kraść i sprzedawać co się chce z logo dowolnej firmy bo oryginał jest drogi? 

Wiesz dlaczego te produkty posiadają taką cenę? Bo firma przez ostatnie 2 dekady wyrobiła sobie markę. Bo większość ludzi chce używać iPhone. A jak jest popyt to ceny produktów rosną. Są też wysokie dlatego, żeby mogli sobie na niego pozwolić nie wszyscy, bo to daje prestiż marce. Powiedz, trafia do Ciebie cokolwiek? Odnieś się - uważasz, że sprzedawanie podrób jest ok?

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Ziolko39 co ty możesz wiedzieć o ustalaniu cen, nawet nie jesteś przedsiębiorcą, sprzedajesz trochę używanych rzeczy, a mądralujesz jak co najmniej Rockefeller 😂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Agent051 Nawet nie będę odpowiadał na Twoje wypociny..

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 właśnie to zrobiłeś 🤔

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@domkar04 ????

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

@la_nika Pracownicy Allegro poradzą sobie z wyciągnięciem numerów aukcji z linku, tak jak to wcześniej miało miejsce, czy będzie to problem?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@YouTab wcześniej zgłosiłeś kilka ofert, tutaj jest ich znacznie więcej stąd prośba o podanie ich numerów. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

@la_nika Odpowiedziałem już na to. Od tego są pracownicy allegro, a nie ja. Ja dbam o porządek w swojej firmie i pracowników allegro nie wołam do tego by coś u mnie robili. Podałem Wam na tacy linki i proszę stanowczo o to byście sobie z tym poradzili, nie wymaga to wiele poświęcenia. Proszę pamiętać, że w tym momencie znając sytuację z tymi sprzedawcami po części przyczyniacie się do okradania firmy Apple z ich własności intelektualnej. Takie rzeczy powinny być załatwiane szybko, a nie zwykłego użytkownika angażujecie w podsyłanie wam numerów aukcji, bo linki są złe!

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@YouTab rozumiem, poproszę Cię w takim razie o cierpliwość. Gdy otrzymam wiadomość w tej sprawie, wrócę tutaj z informacjami. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

@la_nika Bardzo dziękuję i czekam w takim razie na rozwiązanie sytuacji. Pozdrawiam:)

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

@la_nika Czy coś w tej sprawie się wydarzy?

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

@smerfujemy Dzięki za te mądrości, wiele wniosły do dyskusji. Pozwolisz, że będę miał je w poważaniu ze względu na brak merytoryki. Dzięki za przeprowadzenie również analizy psychologicznej i zgadzam się z Tobą - jestem sfrustrowany złodziejstwem i bogaceniem się kosztem innych ludzi działających nieetycznie, z pogwałceniem prawa. Coś jeszcze?

oznacz moderatorów