anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podróbki etui do telefonów Apple

YouTab
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Witam,

jak "skutecznie" sprawić by konta w dziale Akcesoria GSM przestały sprzedawać podrobione produkty za cichym przyzwoleniem platformy Allegro?

Przykład:

https://allegro.pl/oferta/kolory-gratis-iphone-11-pro-case-etui-obudowa-logo-12441511365

Cena wskazuje jasno, że to podróbka. Dodatkowo w miejscu marki zamiast Apple, jest inny.

Całe konto to same podróbki futerałów Apple.

https://allegro.pl/oferta/etui-iphone-12-12-pro-case-pokrowiec-kolory-11663380345

Tutaj akurat taktyka podszywania się pod oryginały, ale no niestety cena w sklepie to 199 zł, więc niemożliwe by to był oryginał.

oznacz moderatorów
118 ODPOWIEDZI 118

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@YouTab Odpuszczę Ci tym razem. Idź chłopczyku i nie grzesz więcej. I zanim coś napiszesz to przeczytaj dwa razy zanim zatwierdzisz, bo przeczysz sam sobie :"jestem sfrustrowany złodziejstwem i bogaceniem się kosztem innych ludzi działających nieetycznie, z pogwałceniem prawa" Coś tu jest nie tak. Ale TY tego nie zrozumiesz. Dla Ciebie to za trudne do ogarnięcia.

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

@smerfujemy Zabrakło przez przypadek przecinka, ale mniejsza. Myślę, że zrozumiałeś o co mi chodzi. Dziwi mnie tylko, że nie tylko w tym temacie bronisz złodziei sprzedających podróby, ale to Ty codziennie patrzysz w lustro, więc jak Ci z tym do twarzy to nic mi do tego. 

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@YouTab Ja patrząc w lustro widzę człowieka. A TY jak spojrzysz to widziśż "życzliwego", którego inni ludzi powinni omijać szerokim łukiem. Podobni do Ciebie to "tw bolek", "agent tomek", "j23" i jeszcze kilku innych. 

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

@smerfujemy Gościu o czym Ty pier**** za przeproszeniem? Wg Twojego myślenia to ktoś rozjedzie człowieka na pasach a Ty nie pójdziesz na policję tego zgłosić bo zostaniesz konfidentem. Ręce mi opadają na takich ludzi jak Ty i jak nie rozumiesz co to znaczy kradzież, a w tym przypadku to ma miejsce to nie rozmawiajmy dłużej bo ja tego nie zrozumiem i mnie do swoich racji nie przekonasz.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Zwykle nie wtrącam się w bijatyki, gdyż (jak wiadomo) punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale jednak porównywanie domniemanej kradzieży własności intelektualnej do zabójstwa jest, delikatnie mówiąc, nieadekwatne.

Gdybym kilka miesięcy temu kupił okazyjnie nie jedną, a sto sztuk oryginalnego etui do iPhona z legalnego źródła, a teraz odsprzedawałbym te etui ze sporą marżą przy cenie choćby 30 zł/szt., to czy wtedy stałbym się parszywym złodziejem, którego należy oczerniać?

Sprzedaż podróbek jest nieetyczna - ok, ale czy etyczne jest bronienie firmy, która żąda za swoje produkty kosmicznych cen, a dla drobnych oszczędności wykorzystuje nieletnich do pracy przy ich produkcji? Mało tego - firmy, która zarabia dziesiątki miliardów dolarów, a w której kopalniach (rzadkie metale) w krajach trzeciego świata często giną ludzie, dlatego że nie posiadali odpowiednich zabezpieczeń za kilkadziesiąt dolarów. Sam handel oryginalnymi produktami takiej firmy jest etycznie wątpliwy.

Nic nie jest wyłącznie czarne albo białe, dlatego sprzedawca oryginalnych produktów może być jedynie pozornie uczciwy, a sprzedawca produktów wyglądających na podróbki - nieuczciwy tylko z pozoru.

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@YouTab Miał rację @Ziolko39 .że jesteś strasznie nerwowy i nie możesz żyć jak ktoś ma inne zdanie niz Ty. Już się zaczęły wulgaryzmy. A porównanie rozjechania kogoś na pasach do "rzekomej" sprzedaży "podróbek" dobitnie świadczy o Twoich frustracjach. Kilku sprzedawców "oryginałow" za kosmiczną cenę chce się po prostu pożbyć konkurencji, którą oskarża tylko na podstawie niższej ceny o sprzedaz podróbek. Bez żadnego dowodu. Zgłoś to firmy Apple i poczekaj na ich werdykt. Ale Ty tego nie zrobisz, bo świetnie sobie zdajesz sprawę, że mogło by nie wyjść na Twoje. I nie podnoś argumentu o nieznajomości zasad sprzedaży (jak ktoś napisał do @Ziolko39 ) bo jak ja zaczynałem działalność gospodarczą to Ty jeszcze wchodziłeś na stojąco pod szafę, a na zawartość pieluszki mówiłeś "papu" To też przepisałem od kogoś : "Kabel powinien leżeć metr pod ziemią, albo wisieć kilka metrów nad nią" Z życzeniami owocnej współsracy z "sam wiesz kim"

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

@smerfujemy Kończąc naszą wspaniała konwersację informuję Cię, że zgłosiłem to nie tylko do przedstawiciela apple, ale również do wydziału gospodarczego polskiej policji. To tak, żebyś miał świadomość, że tutaj na wymianach zdań pomiędzy nami się nie skończy. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@YouTab A czy Ty zdajesz sobie sprawę z tego, że firma Apple produkuje te akcesoria w Chinach, płacąc marne grosze za wyprodukowanie ich. Najprawdopodobniej te "podróbki" są nadwyżkami produkcyjnymi, które firma puściła poza oficjalnym obiegiem jakiemuś przedsiębiorczemu Chińczykowi po 5 zł/szt. On sprzedał je dalej po 10-15 zł/szt. I stąd się wzięły po 40 zł. Przypuszczam, że Apple zamiecie Twoje zgłoszenie "pod dywan". I do kogo wtedy zgłosisz ? Zabraknie instancji. No chyba, że ta najwyższa, ale to już nie tutaj. Miedzy nami na niczym innym się nie skończy, bo co ? Mnie też zgłosisz do "odpowiednich służb", że się z Tobą nie zgadzam. Jesteś żałosny. No ale cóz "te typ tak ma"

oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Przeglądając tą dyskusję mam jedną refleksję. Naiwne jest twierdzenie, że po zablokowaniu tańszych ofert podróbek, klienci nagle zaczną masowo kupować etui za 200 zł „approved by Apple”. Tego rodzaju klient nastawiony na niską cenę znajdzie inne źródło choćby A********* i kupi to co będzie chciał. Takie przeliczanie potencjalnych zysków nie ma sensu.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@marcus0015 Ale po co zamawiać z "Ali" Wystarczyb wejść na stronę "właczamy niskie ceny" i mamy taki kwiatek > oficjalny dystrybytor Apple'a >specjalna strefa Appla z cenami z kosmosu od 160 do 250 zł. Obok funkcjonuje zwykła strefa, gdzie te same etui czy plecki można dostać w cenach od 15 do 60 zł . I jakoś nikt z Apple'a się tym specjalnie nie przejmuje > i nie likwiduje tego. Czyli co ? > oryginały o 10 m od podróbek ? I nikt się nie czepia ? > nikt nie donosi gdzie trzeba ? > Kto tu pilnuje porządku ? > Brakuje jednego "sprawiedliwego" ?

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

@la_nika 6 dzień mija od podania linków z podrobionymi produktami. Pierwsze dwa w 2h usunęliście. Proszę o ustosunkowanie się do tej sprawy. Jeżeli nie zamierzacie usunąć tych ofert to proszę o informację, że jako allegro akceptujecie sprzedaż podróbek na swoim portalu. 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@smerfujemy Apple sprzedaje oryginały za 5 złotych bo to nadwyżki magazynowe? Co to za brednie? XD

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@Client:94057046 Na "Ali******" jest tego tysiące za grosze. Market piosenkarki Cleo "włączył niskie ceny" i sprzedaje obok oficjalnej strefy Apple'a to samo za 30-40 %. I tam jest ok. Myslisz, że skąd się to wzięło na rynku. Wyprodukowali miliony sztuk, nie szło po oficjalnej cenie, to puścili poza "oficjalnym obiegiem" To nie pierwszy taki przypadek i nie dotyczy tylko Apple'a. A te 5 zł to było podane dla przykładu. To tak gwoli objaśnienia.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Ziolko39 czy tam @smerfujemy to chyba bez różnicy, jedna i ta sama osoba, ale ty chyba musiałeś mocno po tyłku dostać za sprzedaż podróbek, innego powodu takiej zaciekłej walki nie widzę. 

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

To bez znaczenia, aczkolwiek jakbyś zobaczył ile procent top100 aukcji w dziale etui do telefonów, stanowią podróby to byś wiedział o jakiej skali problemu rozmawiamy. Natomiast oprócz tego, że jestem sprzedawcą, jestem również konsumentem i korzystając z allegro oczekuję tam towaru oryginalnego, a nie takiego, który mogę sobie zamówić samemu na alie***** za 1/10 kwoty proponowanej przez tych nieuczciwych sprzedawców. Naciąłem się również na podróby butów czy perfum i musiałem stracić kupę czasu na kontakty z supportem, odsyłanie towaru itp. Od tamtego momentu przestałem kupować na allegro i pytanie ilu jest takich jak ja? Poza tym nie irytuję Ciebie, że Ci ludzie zarabiają ciężkie pieniądze za to, że grają nieuczciwie? Pomyśl też o tym, że osoba, która ma do wydania te 50 zł rzuca się na taką podróbę i może i faktycznie oryginału by nie kupiła za 200 zł, ale wydała by to na produkt tańszy, ale u uczciwego sprzedawcy. W tym momencie jest to bardzo nierówna rywalizacja, ale po tym jak widzę ile czasu allegro potrzebuję by to wywalić zaczynam dochodzić do wniosku, że po prostu jest ciche przyzwolenie na sprzedaż podrób na portalu.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@YouTab Dwa razy podałem przykład "niskich cen" gdzie obok siebie funkcjonują > oficjalny dział Apple'a > i zwykły dział oferujący dokładnie to samo > tylko w rozsądnych cenach 20-30% tego "oryginału" Nie raczysz odpowiedzieć ? Pewnie nie ?

oznacz moderatorów

YouTab
#10 Popularyzator#

@Ziolko39 Podaj linki to Ci odpowiem.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@YouTab Jakie linki ? Wejdź na stronę główną marketu, który "włącza niskie ceny" i sobie zobacz.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Agent051 Jak byś poświęcił odrobinę czasu na zapoznanie się z moim asortymentem, to byś wiedział, że moim przypadku sprzedaż podróbek nie wchodzi w grę (jest nierealna) > ale to trzeba przedtem pomysleć, a potem dopiero pisać bzdury > no, ale niektórym taka czynnośc jak myślenie jest całkowicie obca.

Tak samo jak łączysz dwie rózne osoby > znowu brak myślenia > ale co wymagać od agenta.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Ziolko39 , @smerfujemy znam twój asortyment, ten obecny i ten wcześniejszy 😂

oznacz moderatorów