anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK problem

MAMY ROZWIĄZANIE!
____SPRZEDAWCA__
#8 Zapaleniec#

Witam,

Kupująca produkt zakupiła, coś jej się nie spodobało wiec napisała negatywna opinie w której napisała ze w aukcji nie było czegoś napisane, później jak jej pokazałem ze jednak jest w błędzie i w aukcji wszystko było opisane i nawet na zdjęciach widać wszystko to zmieniła treść negatywa, że produkt wygląda na używany 😛

Widać ze to nie pierwszyzna tej pani.

I teraz najlepsze, produkt do mnie wrócił w piątek, a we wtorek zwróciłem kupującej pieniądze potracone o utratę wartości produktu. Produkt użyty wiec w przypadku kosmetyku nie nadaje się już do użycia. Kupująca widać nie pierwszy raz to robi wiec złożyła wniosek do POK o zwrot i allegro z automatu pieniądze jej zwróciło! Allegro zamiast potępiać taka patologie to jeszcze oddaje im kasę za oddawanie używanego produktu. 

Dzisiaj cos mnie wzięło mowie sprawdzę i patrzę a ten zwrot z POK został mi doliczony do konta! Odwołałem się czekam na odpowiedz. 

Pytanie do was... co teraz można zrobić bo tej sprawy tak nie zostawię, Allegro chce wspierać patologie niech wspiera ale swoim budżetem! Jak można oddać komuś kasę z czyjegoś budżetu bez nawet możliwości wypowiedzenia się sprzedawcy w tej sprawie?

Maja czarno na białym zwrot do kupującej z uzasadnieniem i opisaniem decyzji! Zgodnie z przepisami miałem prawo potracić za utratę wartości!

Drogie allegro zaczniemy od rzecznika praw, a jak to nie pomoże pójdę z wami do sądu! Oddajecie kasę patologii oddajcie tylko z własnego budżetu! Ja jestem poszkodowany 3 krotnie w tej sprawie, dostałem komentarz negatywny za darmo, otrzymałem zwrot produktu który jest użyty i jeszcze wy mnie okradacie!

KTOS MIAL PODOBNY PROBLEM? CO NAJLEPIEJ ZROBIC W TAKIEJ SYTUACJI? PRZECIEZ TO JEST JAWNA PROBA WYŁUDZENIA ZE STRONY PORTALU JAK I WYŁUDZENIE ZE STRONY KUPUJACEJ! 

Stajecie się portalem dla patologii! Naprawdę! 

oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59
mdrogeria
#21 Demiurg#

@____SPRZEDAWCA__ czas realizacji .

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Można by oczywiście taki powód podpiąć pod reklamację jednak kupująca wybrała odstąpienie.
To allegro znowu robi zamieszanie swoim formularzem.

Zrzut ekranu 2022-08-18 114910.jpg

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@____SPRZEDAWCA__  No dobrze,  teraz widać więcej, zaczynam rozumieć twój sposób myslenia,  chciałbyś aby wszyscy kupowali bez zastrzeżeń  i nie składali żadnych reklamacji ani zwrotów.

Takie testery stoją sobie na pólkach w supermarketach i klienci korzystają z nich bezpłatnie i do woli.

Bardzo ciekawi mnie jak obliczyłeś procent zużycia tego kremu. Bo tester pozostaje nadal testerem. Zgadza się?

Moim zdaniem powinieneś podziękować klientce za skorzystanie z twojej oferty i poprosić o kolejne zakupy.  Byłaby całkiem inna atmosfera i obyło by się bez  negatywów, POKów i  pisaniny.

Życzę dobrego zakończenia mimo wszystko 😊

oznacz moderatorów
____SPRZEDAWCA__
#8 Zapaleniec#

Ale to nie są testery ty nie rozumiesz podstaw problemu nawet.

Ty nic nie rozumiesz albo sobie tutaj ilość wiadomości podbijasz. Kupująca wystawiła negatywa jeszcze nawet przed zgłoszeniem zwrotu. Wiec jak niby ja miałem z nią rozmawiać? A może jeszcze na kolanach powinienem do niej podejść ?  

Czyli ja mam jej dziękować, a ona może mnie wyzywać od złodziei i oszustów 😛 dobra logika

Ty nic nie rozumiesz bo jakby tak było to byś zrozumiał ze każdy może zwrócić produkt lub reklamować tylko musi mieć jakieś uzasadnienie do tego. Tutaj takiego uzasadnionego powodu nie było. 

Tak takie testery sobie stoją na polkach i każdy sobie korzysta do woli bo w Polsce to normalne ze złodziejstwo jest polecane. Bo to jest właśnie złodziejstwo co opisałeś. Tak samo cukierki na wagę lezą odkryte tez można spróbować przed zakupem prawda?

 

Powiedz to temu gościowi co dostał wyrok za spożycie cukierka w Kolobrzegu 

Procent zużycia jest taki ze to kosmetyk i już nie nadaje się do sprzedaży. Wiec powinno być 100% 

ŻYCZE CI ŻEBYS KUPIL KIEDYS TAKI UZYTY KOSMETYK GDZIE SPRZEDAWCA PODZIEKOWAL ZA ZAKUP I ZAPROSIL ZWRACAJACEGO DO PONOWNYCH ZAKUPOW.

OBYŚ PARCHA NIE DOSTAL

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@____SPRZEDAWCA__ i w tym momencie post się kończy , a powód / Pomimo istotnych argumentów wielu uczestników autor wątku w dalszym ciągu podtrzymuje swoje zdanie .... ma oczywiście prawo , tylko po co se palce o klawiaturę obijać ? .

oznacz moderatorów
____SPRZEDAWCA__
#8 Zapaleniec#

ja zrobiłem błąd ze w ogóle z wami wchodzę w dyskusje. Wy zapewne jesteście kupującymi w większości na allegro i macie takie same podejście jak ta patologia co u mnie kupiła. 

Pokaż mi te istotne argumenty? Bo 3 osoby tu pisały, pisaliście mi jakieś bzdury ze to reklamacja bo produkt został wysłany używany, a jak podałem ze kupująca podała powód zwrotu "nie dotarł na czas" dwóch ekspertów zamilkło. Ty mi tu wypisujesz ze to reklamacja? A jako argument podajesz bo tak ci się wydaje 😛 

Reklamacje trzeba jakoś uzasadnić podać swoje żądanie , nawet w allegro jest możliwość złożenia reklamacji, tutaj jest zwrot i próba wyłudzenia nienależnej zapłaty. Będziemy szli do sądu i masz jak w banku ze tu wam pokaże i wytłumaczę żebyście wiedzieli na przyszłość w jakim błędzie jesteście. 

oznacz moderatorów
____SPRZEDAWCA__
#8 Zapaleniec#

Żebyś na przyszlość nie wprowadzla nikogo w blad co to reklamacja a odstapienie od umowy - zwrot 1111111111112222.jpg

oznacz moderatorów
zigbrith
#8 Zapaleniec#

Testery stoją na półkach właśnie po to, żeby móc testować produkt - stąd nazwa Tester. Nie stoją tam po to, żeby na nie popatrzeć. 

Inna sprawa, to pokazany tu produkt nie jest testerem. Jest to upominek dla klienta z kampanii dystrybutora. Takie upominki nie stoją na półkach, tylko są dodawane do zakupu określonych produktów. Ewentualnie mogą posłużyć jako tester na półce, jeśli zabrakło testera.

Tak czy inaczej, informację trzeba umieścić w ofercie, wyraźnym tekstem i nie gdzieś na końcu. Ludzie kupują na Allegro kosmetyki nie tylko dla siebie, ale również na prezent i powinni mieć jasną informację o tym, co kupują. Nie każdy zna angielski, a nawet jeśli zna, to nie musi wiedzieć, o co chodzi z tym "Not for Sale". Wytłumaczenie jest obowiązkiem Sprzedającego. 

oznacz moderatorów
____SPRZEDAWCA__
#8 Zapaleniec#

Dobra przestań głupoty pisać.

Informacja była umieszczona a sprzedający nie może odpowiadać za to ze kupujący jest nierozgarnięty. 

Zreszta Allegro portal dla takie nierozgarniętych ludzi grzecznie pieniazki zwrócił mi i więcej nie próbował wyłudzać od mnie nienależnej zapłaty. 

allegro dobrze wie ze robią źle bo zastraszają, blokują konta wtedy jak ktoś się odwoła tak jak ja. 

tak czy tak TRZEBA SIĘ LUDZIE ODWOŁYWAĆ A NAWET IŚĆ Z NIMI DO SĄDU. MI PIENIĄDZE ZWRÓCILI ALE W ODWECIE ZABLOKOWALI KONTO Z JAKIEGOŚ BŁACHEGO POWODU I MIMO MOICH ODPOWIEDZI NIE ODBLOKUJĄ. 
TACY TO NIESTETY MALUTYCY LUDZIE.
Poradzilem sobie również z tym 😉

 

kiedys wejdzie na rynek jakaś konkurencja i to będzie początek końca tego śmiesznego portalu aukcyjnego

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Reklamacje kupujący ma prawo złożyć na dużo sposobów nawet słownie, że najpierw zrobiła zwrot i to z podaniem przyczyny to nie oznacza że już nie może składać reklamacji. Jak szła sprzedaż to nie narzekałeś a tu teraz wyrzucasz "frustracje". Moim zdaniem powinni Ci dać dalej sprzedawać a Sam byś się utopił! A większość odpowiadających Tobie jest sprzedającymi, i to bardzo mocno potępiających kupujących tu na forum.😁

oznacz moderatorów
____SPRZEDAWCA__
#8 Zapaleniec#
  • Tak tak większość tutaj co pisze to liże wiadomo co Allegro. Zreszta można przeczytać odpowiedzi tych wielkich sprzedawców. W tym temacie wypowiadali się ludzie którzy nie odróżniają zwrotu od reklamacji i to są ci wielcy przesiębiorcy z Allegro 😂Ona zrobiła zwrot użytego produktu zadnej reklamacji nie składała. O czym ty mówisz człowieku 😂


Oni mi nie musza niczego pozwalać sam sobie poradziłem. Ale fakt na innym konkurencyjnym portalu sprzedaż jest większa jak tutaj 

 

Bardzo dobrze również ze poszła nauka i zwrócili nienależnie naliczone pieniądze z POK. Mam nadzieje ze kupująca również in wpłaty nie oddała i są stratni 😉

 

Z ta sprzedażą to tez tak różowo nie jest wystarczy przeczytać tutaj jak sprzedaż spadła itd. 

Nie ma czego się dziwić ze takie praktyki zastraszania i wymuszeń są tutaj nagminne skoro nawet moderator Allegro uważa, że jak klient kupi coś użyje odda w niekompletnym opakowaniu to nic złego się nie dzieje 😂 skoro pracownik Allegro tak uważa to co dopiero jakaś nieuczciwa kupująca 


taki to niestety portal dla ludzi lubiących oszukiwać. 

oni naprawdę myśleli ze jak mnie zablokują, zastrasza tym i nie będą odpowiadać przez tydzień to ja się złamie i zapłacę im te nienależne pieniądze 😂

a żebyś widział jak co rusz sie wykręcali dlaczego nie mogą mi odblokować kont 😂 tam co rusz kto inny odpisywał i nawet między sobą zmieniali wersje 😂 to jest cyrk a nie profesjonalna obsługa klienta 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Piszesz z pogardą o innych kupujących i prędzej czy później i tam się na tobie poznają człowieku.

oznacz moderatorów
____SPRZEDAWCA__
#8 Zapaleniec#

Pisze człowieku identycznie tak jak wy pisaliście ze mną. Trzymaliście stronę patologicznego portalu, a nie patrzyliscie na sprawę bezstronnie. Mam nadzieje ze i wam ktoś kupi coś, odda użyte i jeszcze za to wam Allegro naliczy opłatę i zablokuje konta jak będziecie się chcieli odwołać 😂

Jeden tutaj z was kazał mi jeszcze ja przeprosić, oddać kasę i zaprosić do kolejnych zakupow. Fajnie się mówi gdy nie dotyczy to waszego portfela. Mam nadzieje ze kiedyś będziecie mieli taka sama sytuacje. 

a ci wielcy sprzedawcy którzy tu pisali nie odróżniają zwrotu od reklamacji, a jak pokazałem jaki powód kupująca wpisala jako zwrot to większość tych mądrych tutaj zamilkła bo ich narracja upadła. 

każdy ma prawo do zwrotu chodź sprzedaje jako osoba prywatna to można się kłócić, każdy może złożyć reklamacje ale nie odsyłać użyte produkty. 

z was tacy sprzedawcy i przesiębiorcy jak z Allegro i ich pracowników profesjonaliści. 

 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@____SPRZEDAWCA__  "...sprzedający nie może odpowiadać za to ze kupujący jest nierozgarnięty..."

Tak ci się tylko wydaje. To sprzedający organizuje proces sprzedaży i ma obowiązek obsługiwać wszystkich kupujących, również  nierozgarniętych, niepełnosprawnych, i wszystkich innych.

To  ty masz obowiązek tak opisać przedmiot żeby każdy kupujący zrozumiał a nie tylko domyślał się.  Nazwanie kupującego nierozgarniętym dyskwalifikuje cię jako sprzedawcę.

Jeżeli tego nie potrafisz zrozumieć to zmień powołanie, może inna profesja ci lepiej podpasuje.

oznacz moderatorów
____SPRZEDAWCA__
#8 Zapaleniec#

Chłopaku ja prowadzę działalność gospodarcza od czasu gdy Allegro dopiero raczkowało na polskim rynku. Podejrzewam ze więcej lat mam działalność jak wy tutaj niektórzy którzy piszecie. 

tak kupująca była nierozgarnięta, nazwę ja nawet słowem d.b.l dla takich ludzi właśnie sa oznaczenia na kubkach ze UWAGA GORĄCE 

 

Taka osoba nie ogarnie opisu i zdjęć na Allegro ale za to bardzo łatwo i szybko obraca się na portalu gdy trzeba pieniądze odzyskać, komentarz napisać itp itd 

 

to jest handel, handel działa w dwie strony sprzedawca ma szanować kupującego a kupujący ma szanować sprzedającego. 
Wy widzę byście dali sobie narobić na głowę  za 20 zł. Wasz wybór ale nie mówcie mi ze każdy ma sobie tak pozwalać. Produkt był pełnowartościowy, należycie opisany i sfotografowany. Życzę żeby wszyscy tak opisywali i taka jakość zdjęć dodawali jak ja. 

pani kupująca nierozgarnięta się sama zakręciła bo zaczęła os tego ze produkt nie doszedł na czas, później zmieniła wersje ze jest napis not for sale, a później zmieniła narracje ze produkt był używany. 

szkoda ze Allegro traktuje sprzedawców każdego małego czy dużego jak potencjalnego oszusta. Szkoda ze traktuje tak ludzi z których żyje i ma nie małą kasę. 
wroce tu ze sprzedaż jako dodatek do innych kanałów ale bez żadnego smart itd. Bo to jest prawdziwe zlo tego portalu. 

 

oznacz moderatorów
Client:102287981
#2 Obserwator#

no prawnie to ja tam nie wiem ,ale chętnie bym przyp. takiej /takiemu wyłudzającemu i debilom z alle za brak kontaktu ze sprzedającym ,to tak jak w szkole kiedyś ktoś ci pierwszy przyp ,ty sie bronisz ,a nauczyciel na ciebie morde drze i nie da dojść do słowa ty winny itd . i stąd się bierze później patologia seryjni mordercy i inne pojyyeby

oznacz moderatorów
____SPRZEDAWCA__
#8 Zapaleniec#

Allegro wspiera patologie, Allegro sprzedawców ma za oszustów. Allegro kosztem i portfelem sprzedawców chce mieć zadowolonych klientów. Ogolnie ten cały smart i darmowe zwroty to im się czkawka odbija już niedługo. To rodzi patologie 

oznacz moderatorów
Client:102287981
#2 Obserwator#

Shopi pi pi pi pewnie odbierze część sprzedawców ,choc tam też zwroty darmoqe dostawy

oznacz moderatorów
____SPRZEDAWCA__
#8 Zapaleniec#

Zobaczymy 😉

Ale sam fakt ze tutaj pracownicy Allegro usuwają komentarze i dość znacznie je moderują duzo mówi o tym portalu i tych ludziach 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:102287981  "... za brak kontaktu ze sprzedającym.."

Skoro tak ci się wydaje to zrób eksperyment,  zadaj pytanie kilku sprzedającym, pytaj o cokolwiek: o kolor, o numer, czy jakikolwiek parametr techniczny.  A potem napisz tutaj ilu ci rzetelnie odpowiedziało,  a ilu całkiem przemilczało.

Przekonasz się wtedy jak wygląda kontakt ze sprzedającymi.

oznacz moderatorów