anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK

Client:102269503
#7 Wielbiciel#
  • Czy jeżeli zakupiłem przedmiot i chcę go zwrócić ale sprzedawca nie chce przyjąć zwrotu, bo jest osobą prywatną. To mogę skorzystać z programu ochrony kupujących aby dostać zwrot pieniędzy??
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jakby sprzedawca ci towaru nie wysłał to mógłbyś się starać o zwrot z POK . Sprzedawcy indywidualni nie muszą przyjmować zwrotów . Kupując należy zawsze sprawdzać jakie są warunki sprzedaży w aukcji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz pod warunkiem że towar jest uszkodzony, niezgodny z opisem itd, zwrotu nie ma ale jest reklamacja, rękojmia i jeżeli z towarem jest coś nie tak to składaj reklamację, możesz to zrobić poprzez dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 Pytanie było o zwrot czy o reklamację?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisałem co może zrobić jeżeli towar jest uszkodzony albo niezgodny z opisem, a co walałbyś żeby kupujący nie znali "możliwości"? 🤔

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 czyli napisałeś nie na temat.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Możesz pod warunkiem że towar jest uszkodzony

Zastanów się chwilę zanim coś napiszesz.
Czytelnicy gotowi pomyśleć, że warunkiem pozwalającym na uzyskanie wypłaty z POK jest uszkodzenie przedmiotu.

Ale, wówczas można zostać bez przedmiotu i bez pieniędzy.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Czyli jak zwykle, zamiast dowiedzieć się o co dokładnie chodzi kupującemu, podsuwa mu się różne propozycje aby miał możliwość "dowalenia" sprzedawcy. Przecież nie wiadomo dlaczego chce zwrócić, bo nic nie napisał. Teraz pewnie skorzysta z "życzliwej" podpowiedzi i zacznie się awantura (dyskusja).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A sprzedajacy najlepiej by chcieli wciskać kupującym"gów" , żeby byli ciemni i niczego nie żądali,  nie każdy kupujący zna mają swoje prawa, nikt nie zachęca ich do działania poza regulaminem i możliwościami jakie daje IM Allegro.😌

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433   Nikt nie popiera wciskania "g' ale kupujący nie wyjaśnił dlaczego chce zrobić zwrot > uszkodzony, niezgodny z opisem czy tylko widzimisie ? A Ty od razu podpowiadasz co najlepiej zrobić, żeby sprzedający dostał po "d". Zająłeś miejce "tego, którego nicku wymawiać nie wolno" ? Twoje "możliwości" dla kupującego idą tylko w jednym kierunku > stworzyć jak najwięcej problemów > zamiast je rozwiązać. Można zacząć od pytania > co jest powodem zwrotu ? > i potem iść w odpowiednim kierunku z pomocą.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Czytam i widzę że w jednych sporach nie wolno czegoś "podpowiadać" a w innych można, oj dajcie spokój chłopina nie wie co zrobić i tylko dostał drogę, przecież nie musi tego robić skoro towar jest zgodny z opisem i sprawny. Inny post: np: kupujący pyta jak otworzyć dyskusję a odpowiedź- składaj reklamację i ten sam co tu pisze że nie wolno tak podpowidać.😎

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@milka1234567890  vel @LEW433  a ty daj spokój z tymi dyskusjami z samym sobą i obdzielaniem się wpunktami ze swoich kont.  Masz jakieś rozdwojenie jaźni czy inny problem ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nieznajomość swoich praw nie zwalnia z ich przestrzegania a czego się nie rozumie trzeba dopytać . 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:102269503 wystaw na allegro ktoś kupi. I to może z zyskiem

oznacz moderatorów