anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomoc z kupującym

MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Witam , sprzedaję na allegro w ramach drop shippingu , dostawa towaru następuje w ok.20 dni z chin, kupujący 12.08.2021 zamówił KASK MOTOCYKLOWY który został wysłany i dotrze do niego za ok 15dni , dzisiaj zgłosił chęć zwrotu bez podania przyczyny . Nie mogę zwrócić mu środków dopóki on nie otrzyma towaru , czy ktoś może mi pomóc jak to zrobić /? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

mdrogeria
#21 Demiurg#

MultiDrop365 UK mówi jasno ,, sprzedawca może wstrzymać zwrot środków po odstapieniu od umowy przez klienta do chwil otrzymania przesyłki zwrotnej lub jej numeru  ,, Spokojnie możesz zaczekać ,aż przewoźnik podejmie decyzję o zwrocie . Koszt powrotu pokrywa kupujacy .

oznacz moderatorów

MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Okej , dzięki za pomoc 😉

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kupujący nie chce czekać ,być może nie zauważył przy zakupie że wysyłka będzie z Chin .Pieniądze i tak mu musisz zwrócić .Klient rezygnuje i ma do tego prawo .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kolekcjoner608 nie w tym rzecz czy ma prawo czy nie , autorowi wątku chodzi o termin zwrotu środków . Czas realizacji przez przewoźnika przekracza obowiązujący termin do zwrotu środków po odstąpieniu od umowy .

oznacz moderatorów

MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

mdrogeria otóż to , co w takim wypadku robić ? Co napisać ?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MultiDrop365 Kupujący ma prawo zgłosić zwrot przed otrzymaniem towaru. Ty pieniądze musisz mu oddać najpóźniej w ciągu 14 dni od daty jego zgłoszenia zwrotu. On w tej sytuacji nie musi towaru już odbierać i odsyłać.

oznacz moderatorów

MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

xyz96 , czyli chcesz mi powiedzieć że wysłałem towar , kupujący po 5 dniach prosi o zwrot , ja mam dokonać zwrotu a on potem otrzyma produkt i nie musi go odsyłać? Klasyczne oszustwo.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

MultiDrop365 dopóki klient ma możliwość podjęcia przesyłki dopóty nie dziala 14 dniowy termin na zwtrot środków  .Odmówi przyjęcia status przesyłki zmieni się na ,,zwrot do nadawcy ,, wówczas robisz zwrot .

oznacz moderatorów

MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

Super, dziękuję bardzo za pomoc . 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To jest oczywista nieprawda. 14-dniowy termin liczy się od daty zgłoszenia zwrotu. Nie doszło do wydania rzeczy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 tak masz rację , ale pod jednym warunkiem ,, klient musi podać numer przesyłki zwrotnej ,, , a tem musi być inny niż numer nadania przesyłki do klienta i CO JEST NA KOŃCU ...... KROPKA 😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MultiDrop365 Kupujący odstąpił od umowy przed wydaniem rzeczy, nie musi więc jej odbierać i odsyłać. Jeżeli odbierze, będzie musiał odesłać.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  jeśłi zwrot jest na koszt kupującego a przewożnik obciąża nadawce kosztem powrotu paczki to ten koszt ponosi kupujący . Oczywiście wyłacznie koszt powrotu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Tak, kupujący ponosi w tej sytuacji koszt powrotu paczki, ale termin 14 dni na zwrot wpłaty po odstąpieniu obowiązuje, a @mdrogeria  wprowadza w błąd. Nie doszło do wydania rzeczy, kupujący niczego nie musi odbierać i odsyłać. A co będzie, gdy paczka zaginie w transporcie do kupującego? Też nie obowiązuje 14 dni na zwrot wpłaty? Nonsens.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 jak zawsze masz rację , ale na razie termin dostawy jaki sprzedawca podał na stronie oferty nie został przekroczony . 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  a jeśłi sprzedający zwróci wpłate a kupujący odbierze przesyłke ??

dopóki klient nie dostarczy numeru listu przewozowego zwrotu albo nie dostarczy zwrotu towaru sprzedajacuy moze sie wstrzymac ze zwrotem środków- tutaj prawo jest jasne przecież o tym wiemy i Ty i ja

Jesli paczka bedzie wracać dostanie nowy numer nadania - i to jest podstawą do zwrotu środków,

Jesli paczka zaginie to strony muszą sie jakoś dogadać w przeciwnym razie obydwie strony bedą miały po części racje.

Kupujący - bo nie otrzymał paczki

sprzedający- bo nie otrzymał zwrotu ani numeru przesyłki zwrotnej

Wiec lepiej dla wszystkich  aby paczka nie zagineła 🙂

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Jeśli kupujący po odstąpieniu i po zwrocie wpłaty odbierze paczkę, to dopuści się kradzieży i będzie musiał ją oddać w drodze odrębnego postępowania. Póki co, kupujący nie ma towaru, nie został dostarczony, nie doszło do wydania rzeczy, a on odstąpił od umowy i należy mu się zwrot wpłaty w ciągu 14 dni.

Takie same pytania padają, gdy kupujący odstąpi od umowy ze względu na przekroczenie terminu dostawy, gdy paczka zaginęła, a poczta ma 30 dni na rozpatrzenie reklamacji sprzedającego. Klient ma wtedy otrzymać zwrot wpłaty niezwłocznie, nie musi czekać na rozpatrzenie reklamacji przez pocztę. Wtedy też sprzedawcy pytają - a co będzie, gdy klient jednak odbierze zaginioną paczkę, bo ona z opóźnieniem do niego dotrze, albo co będzie, gdy okaże się w wyniku reklamacji na poczcie, że klient jednak paczkę otrzymał? Będzie to samo - klient będzie zobowiązany do zwrotu pieniędzy lub towaru w drodze odrębnego postępowania. Póki co, terminy obowiązują.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@MultiDrop365  myśle że @xyz96  dobrze mowi. Masz 14 dni od momentu zgłoszenia zwrotu.

Tylko nie wiem czemu "zapomina" dodac że masz też prawo wstrzymać sie ze zwrotem środków do momentu kiedy kupujacy zwróci towar lub dostarczy numer listu przewozowego przesyłki zwrotnej. Czyli dokładnie tak jak pisze @mdrogeria : Poczekaj co sie bedzie działo z przesyłką.

Jesli zostanie odebrana- dalej czekasz na zwrot , jeśłi przesyłka będzie zwrócona do nadawcy - możesz oddać wpłatę ( za towar oraz za przesyłke) . Jeśłi zwrot jest na koszt kupującego to ja osobiście od razu bym obnizył kwotę zwrotu o koszt powrotu paczki

oznacz moderatorów

MultiDrop365
#9 Pomysłodawca#

_Likos_ Dziękuję za pomoc.

 

oznacz moderatorów