anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozycje na paragonie

MAMY ROZWIĄZANIE!
EmKa-klocki
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Jestem po pierwszej sprzedaży, więc doświadczenie zerowe - pytanie mam następujące - klient zapłacił za towar i za przesyłkę, czy na paragon do przesyłki mam "nabić" koszt towaru i koszt przesyłki ? Przesyłka jest w ramach Allegro Paczkomaty Inpost, więc jak rozumiem odbywa się to w ramach Allegro - czy później Allegro wystawia mi fakturę za usługę przesyłki ? Żeby mi się to zbilansowało na "zero" skoro to klient płaci za przesyłkę.

Z góry dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@EmKa-klocki Jeżeli klient zapłacił za towar i przesyłkę, czyli tak to widzisz w swoich rozliczeniach, to na paragon nabijasz koszt towaru i koszt przesyłki.Jeżeli klient skorzystałby z przesyłki Smart czyli koszt dla kupującego zerowy, to nabijasz tylko koszt towaru.Kwota na paragonie musi się zgadzać z kwotą wpłaconą przez kupującego.Koszt przesyłki Smart Allegro doliczy Ci do rachunku i po zakończeniu miesiąca wystawi fakturę.W przypadku wpłaty przez klienta kosztów przesyłki i tak nie zbilansuje Ci się to na zero, ponieważ Allegro od tych kosztów pobiera prowizję w wysokości odpowiadającej procentowo prowizji od sprzedanego towaru.Czyli jeżeli np. od towaru odprowadzasz 10% prowizji, to tyle procent Allegro pociągnie Ci również od kosztów wysyłki :).

oznacz moderatorów
EmKa-klocki
#7 Wielbiciel#

Dzięki wielkie za pomoc

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący musi widzieć tyle ile zapłacił, a resztę już Ci opisał @ART_FOTO 

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Najlepiej zapytaj swojej księgowej, jak ona to widzi... 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

jeśli ktoś zadaje takie pytania na forum jak wyżej, to trzeba założyć, że nie ma żadnej księgowej 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@EmKa-klocki pamiętaj jeszcze o jednej istotnej rzeczy - jeśli masz towar z różnymi stawkami VAT, to przesyłkę kurierską nabijasz z takim VAT-em jak towar.

oznacz moderatorów