anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym. Dwie paczki w skrytce.

MiroL_21
#7 Wielbiciel#

Cześć

Mam dość niecodzienna sytuacje. Kupujący rozpoczął dyskusje o następującej treści:

„Powód otwarcia dyskusji: problem z odstąpieniem/ rezygnacją z zakupu
Przesyłka jest w paczkomacie.Ja jej po prostu nie odbiorę.Proszę o zwrot gotówki.Zbyt długi termin dostawy.Do paczki dołączę oświadczenie o odstąpieniu umowy zawartej na odległość.
Pozdrawiam”
 
Na aukcji wyraźnie napisane jest czas wysyłki do 2 dni, a co za tym idzie czas dostawy to 4 dni, ale to akurat jest mało istotne. Facet napisał, że nie będzie odbierał tej przesyłki, lecz po otworzeniu jej listu przewozowego widnieje informacja, ze przesyłka została odebrana. Kupujący tłumaczy to w następujący sposób:
 
„Dyskusja będzie skończona jak będę miał pieniążki na koncie całą kwotę zgodnie z regulaminem aukcji.Gdybym wiedział ,że pan jest niecały miesiąc na ALLEGRO nie kupiłbym NA PAŃSKIEJ aukcji.W paczkomacie w jednej skrytce były dwie paczki.Pańska została.
Pozdrawiam”
 
Mam wiec pytanie czy muszę mu natychmiast oddać pieniądze, czy mogę się zabezpieczyć i oddać mu pieniądze dopiero jak dostanę zwrot? Z góry dzięki za pomoc.
 
 
oznacz moderatorów
73 ODPOWIEDZI 73

LEW433
#21 Demiurg#

@MiroL_21 Jak dostaniesz zwrot .Napisane że zwrot kasy ma być niezwłocznie ale masz na to 14 dni.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@MiroL_21 Niepotrzebnie otwierał paczkomat,ale raczej paczka wróci do ciebie- pytanie,czy już wywalił negatywa, czy dopiero to zrobi.Próbuj odwlekać wypłatę,aż będziesz miał pewność że wraca do ciebie.Sprawdź w inpost czy masz zwrot z powodu nieodebrania i narwańcowi zwróć kasę.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@MiroL_21, jak przesyłka do ciebie wróci, postaraj się nagrać chociaż telefonem stan opakowania i samo otwieranie przesyłki oraz jej zawartość. Tak na wszelki wypadek, gość jest dobrze obeznany z regulaminami, a to rzadkość jak na kupującego. Pieniądze zwróć po sprawdzeniu przesyłki.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

.. a jeżeli nie jesteś firmą to nie masz obowiązku niczego zwracać 🙂

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte Nie jest firmą i na All niecały miesiąc, jak się nie dogada to prawdopodobnie zacznie karierę od nega.W pierwszych sekundach ringu technical knockout

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Przecież przestrzega regulaminu, to kupujący nie chce odebrać przesyłki, widziały gały co brały i ile będą czekały. Jeśli kupujący wystawi negatywa to znaczy, że jest opóźniony w rozwoju. Warunki znał, teraz wie, że nie ma prawa zwrotu, nie może nic marudzić. 😕

a pozatym, wystawiajmy na AL, jako ogłoszenie, za free, prywatnych osób się nie ocenia, jak mówią kupujący 😉

 

@pulkownik66 i @LEW433 ustawią sobie jakiś podpis, tak żeby było cool, @Knowhere też 😄

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte Ja to doskonale rozumiem- ale znasz ten cyrk z pod kopuły i wiesz jakie prawdziwki w nim występują.Jak najbardziej może być w porządku z regulaminem, pytanie tylko- czy warto startować z takim garbem /negatywem/ bo to oznacza metę,tuż przed startem.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte AL to jak położenie się w grobowcu, jeszcze przed zgonem.😁

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pulkownik66, wcale nie, dodatkowa opcja dla sprzedających, kiedy ktoś zobaczy, że blisko mieszka i zadzwoni/napisze, podjedzie odebrać, bez bawienia się w wiadomości i klikanie na allegro 🙂 na wysyłki też się umawiasz, podajesz info w opisie i kupujący wie czego się spodziewać, np pobranie po opłaceniu kosztu 😛

oznacz moderatorów

MiroL_21
#7 Wielbiciel#

Ja mu dam zwrócić nie ma problemu niech sobie zwróci. Tylko chodzi o to ze to jakiś cwaniaczek. Najpierw napisał ze nie może odebrać bo za długo to trwa później okazało się ze otworzył skrytkę. W liście przewozowym napisane jest ze została ona dostarczona. Wiec nie wiem czy nie stracę pieniędzy poprostu jak je zwrócę od razu. Wiec tak jak napisaliście będę czekał na zwrot. Negatywa póki co nie wystawił. 

oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

Teraz pytanie czy paczka odebrana?,czy zostawił w paczkomacie i wtedy jak ktoś coś nada to może mu otworzyć jako pusta i wtedy czekaj na uczciwość kogoś.A jak chce zrezygnować to odstąpienie od umowy i zwrot paczki.A jak wystawi Ci nega to załóż sobie nowe konto wystarczy nowy mail.Wiele osób sprzedaje na kilka kont

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Masz 14 dni na zwrot od odebrania przesyłki zwrotnej lub otrzymania potwierdzenia o odesłaniu.

Poczekaj z tym zwrotem, bo coś tu nieładnie pachnie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Być może, ale pisze tak, jakby był firmą i miał obowiązek zwrotu, zresztą gdzieś niżej chyba przyznał, że uzna ten zwrot. Moja odpowiedź dotyczyła sprzedaży konsumenckiej.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Gdzie jesteś @Client:79179573 ach, gdzie jesteś? Czemu w takich tematach się nie wypowiadasz?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, i xyz96😡

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ja tutaj nie muszę nic pisać. Widać, że kupujący zna swoje prawa i sobie poradzi. Sprzedawca ma obowiązek zwrócić wpłatę niezwłocznie (najpóźniej w czasie 14 dni) po otrzymaniu oświadczenia o rezygnacji, a oświadczenie już otrzymał w Dyskusji. Może się wstrzymać ze zwrotem do czasu otrzymania zwracanej rzeczy.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, zdajesz sobie sprawę jaką głupotę odwalił kupujący. Miał w jednej skrytce 2 przesyłki. Jedną zabrał, drugą zostawił. W śledzeniu przesyłka istnieje jako dostarczona, co oznacza dla Inpostu pustą skrytkę. Jeżeli komuś otworzy się skrytka z zawartością, to różnie może być. Druga sprawa, to właśnie ta znajomość regulaminu. Na pewno nie jesteś jedynym znawcą regulaminów Allegro, ale mało kto z kupujących wie czym jest dyskusja. Gdyby postępował uczciwie, to zabrałby przesyłkę do domu, wygenerował kod zwrotu i odesłał. Jak dla mnie to próba oszustwa albo szantażu. Nowy niedoświadczony sprzedawca, można spróbować. Mam nadzieję, że się mylę i sprzedawca nie poniesie kosztów tej transakcji.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 że tak zapytam po rosyjsku : why? ( podpowiedź : sprzedający to osoba prywatna)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ale że o co się rozchodzi?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów