anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od wysyłki - dlaczego jest naliczana?

ogryz7
#11 Animator#

Witam!

Dlaczego allegro nalicza prowizję od kosztów wysyłki? Rozumiem, że zostało to wprowadzone, żeby zapobiec unikaniu jej płacenia (aukcje typu: "1zł za towar + 200zł za przesyłkę"). Jednakże obecnie allegro określa maksymalny koszt dla danej metody dostawy, nie da się więc oszukiwać w ten sposób.

Skoro przesłanka do wprowadzenia tej opłaty zniknęła, dlaczego sama opłata nadal obowiązuje? Liczę na uzasadnienie od moderacji.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

pinsplash
#21 Demiurg#

@ogryz7 Bo ma słabe wyniki i potrzebuje pieniędzy.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Bo prowizja od wysyłki nie jest zwracana jeśli klient odstąpi od umowy

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

jest 🙂

Jaki rabat transakcyjny (zwrot prowizji) otrzymasz, jeśli kupujący zwróci część zamówienia

Jeśli kupujący zwróci część zamówienia i spełnisz warunki, to przyznamy Ci rabat transakcyjny za zwracane przedmioty i odpowiednią część kosztów dostawy.

Przykład: Sprzedałeś przedmiot o wartości 100 zł, z kategorii objętej prowizją w wysokości 6%, wraz z przedmiotem o wartości 50 zł, z kategorii objętej prowizją w wysokości 8%. Twój klient wybrał dostawę tych dwóch przedmiotów o wartości 18 zł. Koszt dostawy rozłożył się na zakupione przedmioty po 9 zł. Prowizja 6% od kwoty 109 zł wyniosła 6,54 zł. Prowizja 8% od kwoty 59 zł wyniosła 4,72 zł. Kupujący zwrócił jednak pierwszy przedmiot, a więc przyznaliśmy Ci rabat transakcyjny w wysokości 6,54 zł.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowy-sposob-obliczania-prowizji-od-sprzedazy-R8XgLnz95u8#w-jaki...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ogryz7  bo allegro próbuje Ci zasugerować abyś w swych ofertach udostępniał darmowe wysyłki.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ogryz7  zdecydowaliśmy się wprowadzić prowizję od kosztów dostawy, ponieważ: 

  • klienci często zwracają uwagę na koszt dostawy i wybierają te oferty, w których nie muszą płacić za dostarczenie zakupów;
  • zależy nam, aby zwiększyć liczbę ofert, w których dostawa kosztuje 0 złotych, czyli tych, w których koszt dostawy pokrywa sprzedający lub są objęte programem darmowych dostaw programu Allegro Smart!;
  • dodatkowo zwiększając atrakcyjność ofert w oczach Klientów, stymulujemy sprzedaż, co w efekcie jest korzystne dla firm sprzedających na Allegro.
   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@la_nika 

lanie wody a nie powody.przecież każde dziecko wie, że nie ma czegoś takiego jak darmowa dostawa tylko koszt jest wrzucony w cenę. finalnie klient (o którego tak dbacie) przy zakupie 2 lub więcej rzeczy przepłaca, bo paczka jest jedna a do każdej jednostkowej ceny doliczony jest koszt "darmowej" wysyłki.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@starling_shop Tylko, że niestety wygląda to tak - ludzie (większość, nie wszyscy) kiedy słyszą "za darmo" to mam wrażenie, że doznają jakiegoś zaćmienia i przestają logicznie myśleć w tej kwestii.
Taki przykład, może trochę z innej beczki ale z życia wzięty.
Mam klientów którzy przychodzą do mnie i chcą sprzedać np. telefon czy też telewizor kupiony u jakiegoś operatora komórkowego (takich telefonów oczywiście nie biorę) i są święcie przekonani, że dostali go "w prezencie od operatora" albo "za darmo za to, że są klientami od 10 lat".
Mówię wtedy, że nie ma czegoś takiego jak "za darmo" albo "w prezencie" - za wszystko płaci Pan/Pani w abonamencie a urządzenia są własnością operatora do momentu zakończenia jego spłaty. (pomijam już to, że konsultanci zachęcają do brania takich urządzeń oraz ich sprzedaży - bo gotówka zawsze się przyda, słyszałem to już od niejednego klienta 🙈)
Ponadto jaki jest to sens dla operatora rozdawać każdemu telefony warte np. 3000 zł "za darmo"?
Niektórzy zakumają i doznają olśnienia, a niektórzy nie i uparcie twierdzą, że dostali to za darmo i niemożliwe że nie mogą tego sprzedać.
No tak to właśnie wygląda.

oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

@la_nika

Przepraszam, ale to co napisałaś, to same bzdury! Prosty sposób na mnożenie przychodów i skubanie ludzi, przez pobieranie prowizji od całej wpłaty kupującego - zawsze. Łudziłem się, że otrzymam w odpowiedzi jakieś rzeczowe argumenty. No cóż... Ostatnie zdanie to już prawdziwy majstersztyk: pobieracie prowizję, żeby zwiększyć atrakcyjność ofert i nasze przychody. Brawo! Bareja by tego nie wymyślił!

Szkoda, że konkurencja się zwinęła. Brak konkurencji sprzyja rozwojowi patologii.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ogryz7 ja Ci powiem co jest powodem, cwaniactwo nas sprzedawców, pamiętasz oferty po 1 zł + dostawa 50 zł zamiast towar 41 zł + dostawa 10 zł, kombinowaliśmy jak oskubać allegro z prowizji to teraz se odbijają 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@kostas11 ale teraz wprowadzili przesyłki allegro na których sprzedawca choćby chciał to nie zarobi, co rozwiązałoby sprawę.

oznacz moderatorów

SZMIGIEL_DACHY
#9 Pomysłodawca#

Ja dziś podam chory przykład naliczania prowizji, wysyłka własna, towar musi być wysłany paletą, koszt 160 zł, klient kupił blachodachówkę i dodatkowo wkręty, prowizja powinna być naliczona od dostawy za każdy przedmiot oddzielnie a została policzona od całości w wyniku czego marża na wkrętach jest dużo niższa niż prowizja, brawo @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów