anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przerwa w sprzedaży zastąpi funkcję Urlop

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Funkcja Urlopu na Allegro wzbudza wiele kontrowersji. Konieczność planowania go z wyprzedzeniem, możliwość składania zamówień pomimo faktu, że sprzedający zaplanował Urlop powodowały nieporozumienia, dodatkową pracę i niezadowolenie wielu z Was. 

mr_oma_0-1658923647181.png

Między innymi dlatego rezygnujemy z tej funkcji i wyłączymy ją już 31 sierpnia. Oznacza to, że po tym terminie nie ustawicie Urlopu. Równocześnie wprowadzamy jednak narzędzie, które pomoże Wam radzić sobie z nieobecnościami: Przerwę w sprzedaży.

Jak działa Przerwa w sprzedaży?

Przerwa w sprzedaży umożliwia Wam zakończenie wszystkich trwających ofert za pomocą jednego kliknięcia, dzięki czemu będą one niewidoczne dla klientów i nie zostaną przez nich zakupione. Wcześniej również mogliście zakończyć i wznowić oferty, natomiast należało robić to pojedynczo. Aktywne licytacje skończą się zgodnie z zasadami działania licytacji, z wynikiem aktualnym na moment zawieszenia sprzedaży. Mamy nadzieję, że to usprawnienie pozwoli Wam sprawniej zarządzać swoimi ofertami i cieszyć się czasem wolnym podczas urlopu.

Przerwę w sprzedaży utworzycie w zakładce  Moja sprzedaż, a następnie Ustawieniach sprzedaży. Przejdźcie do sekcji Przerwa w sprzedaży i kliknijcie w przycisk [Zawieś sprzedaż]. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zmiany statusu ofert na “zakończone”.

mr_oma_1-1658923681474.png

Aby ponownie aktywować sprzedaż, kliknijcie w przycisk [Aktywuj sprzedaż]. Macie na to 60 dni. Po tym czasie zakończone oferty trafią do archiwum i nie będziecie mogli ich aktywować.

mr_oma_2-1658923681524.png

Pamiętajcie, że mimo ustawienia Przerwy w sprzedaży, powinniście zrealizować złożone wcześniej zamówienia oraz na bieżąco odpowiadać w otwartych Dyskusjach.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231

CarCarGroupe
#8 Zapaleniec#

Pomysł niezły, ale jeśli mogę podpowiedzieć to zamiast komunikatu ''sprzedaż zakończona'' mogłaby być po prostu informacja ''przerwa w sprzedaży przedmiotów użytkownika x y z'' To jasna deklaracja, że sprzedaż po jakimś czasie wróci do stanu poprzedniego. Warto to przemyśleć.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@CarCarGroupe, dzięki za Twoją sugestię. 🙂 Przekazałam ją w odpowiednie ręce. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

moda_revolution
#7 Wielbiciel#

Uważam że że sprzedający powinien mieć wybór czy chce zakończyć oferty na czas urlopu czy też ustawić urlop na dotychczasowych zasadach. Wymuszając na nas wstrzymanie ofert pozbawiacie nas możliwości zarobku, przez czas urlopu kupujący dokonują zakupów, widnieje informacja o urlopie sprzedającego dlatego klient liczy się z opóźnioną wysyłką. Dla mnie to żaden problem żeby na urlopie odpowiadać na zapytania czy też dyskusje w ciągu 24 godzin, dlatego nie decydujcie za nas sprzedających wprowadzając tak radykalne zmiany. Proponuję ulepszyć dotychczasowy urlop o automatyczną wiadomość do kupującego o urlopie sprzedającego i przewidywanym czasie dostawy, żeby każdy klient który nie zauważył informacji o urlopie na aukcji a dokonał zakupu, mógł zrezygnować z zakupu i otrzymać automatyczny zwrot pieniędzy. Tą kwestię zwrotu też należałoby ulepszyć, z kilkudniowego oczekiwania na pieniądze na natychmiastowy zwrot gotówki.

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

 Czy mogę zamieścić w opisie ofert, że jestem na urlopie?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@polcia56 Opis oferty to nie jest miejsce na informację o urlopie 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

Dobrze. To co w takim razie zrobić, gdy chce iść na urlop,  a nie chce wstrzymywać ofert? Dlaczego taki wybór został Nam zabrany? Czy wystarczy wydłużyć czas dostawy? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@polcia56 Do 31 sierpnia możesz skorzystać z opcji Urlopu. 

Po tym terminie możesz skorzystać z opcji Przerwa w sprzedaży i jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ w tym czasie Twoja sprzedaż nie będzie aktywna i nie pojawią się nowe zamówienia, które mogłyby zostać nieobsłużone i wpłynąć negatywnie na poziom jakości Twojej sprzedaży. Oferty możesz wznowić w ciągu 30 z proporcjonalną popularnością. Oferty wznowione w ciągu 60 dni zachowają unikalny adres URL. 

Jeśli zdecydujesz się na wydłużenie czasu wysyłki, również możesz to zrobić. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Ural63
#8 Zapaleniec#

Dla kogo to jest najlepsze rozwiązanie? My nie zarabiamy Allegro też nie zarabia.  Pomysł jest oderwany od rzeczywistości. Czy Pani jak idzie na urlop to nie dostaje wynagrodzenia? 

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak!

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Planuję urlop w drugiej połowie września i zamiast przerwy w sprzedaży ustawię sobie wydłużenie czasu wysyłki. Oprócz tego w "informacji o sprzedającym" napiszę, że jestem na urlopie od - do. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Zwroty mam rzadko, ale jeżeli się zdarzą, to odbierze je moja mama.

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

Ja mam dokładnie taką samą sytuacje. Szkoda kończyć aukcji. Po powrocie z wakacji, wrócimy, spakujemy i wyślemy wszystko 

oznacz moderatorów

elokator
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry . Uważam że następuje wylanie dziecka z kąpielą . Powinna być opcja utrzymania wersji urlop na starych zasadach oraz winna być ta nowa możliwość zawieszenia sprzedaży .Dlaczego nowa zasada zabiera możliwość urlopu ? Jeśli to części odpowiada to niech będzie taka opcja . U mnie w moim urlopie zawsze coś się sprzeda , wydłużam czas dostawy i jest ok .Ja sprzedaję i zarabiam .Przy okazji allegro też ma dochody . Jeżeli będę chciał zawiesić sprzedaż to zrobię to w nowej funkcji .Mam właśnie zaplanowany urlop i nie mogę go pokazać klientom i to jest bardzo żle . Bardzo żle  gdyż kilku klientów może zapłacić za dokonane zakupy w ostatniej chwili i oczekiwać wysyłki a ja wracam za 2 tygodnie . Odpisywać i tak na dyskusje na urlopie trzeba i z tym trzeba się pogodzić . Proszę rozważyć - co to przeszkadza aby każdy zadecydował czy chce wprowadzić urlop czy zawiesić sprzedaż 

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

To jest jeden z "najbardziej chorych" i nieudanych pomysłów wygenerowanych przez jakiś nieudolny zespół pracowników Allegro. 

Sprzedawcy potrzebują urlopu - to są tacy sami ludzie jak pracownicy Allegro.

Czy jakiś pracownik Allegro idzie na urlop i nie pobiera za ten czas wynagrodzenia?

Dlaczego sprzedawca na Allegro ma być "kimś odmiennym"?

Przecież wystarczyło dokonać kilku bardzo prostych spraw w przypadku, gdy sprzedawca chce włączyć urlop:

- urlop można włączyć 2 dni przed jego rozpoczęciem

- przed rozpoczęciem urlopu sprzedawca ma wywiązać się ze wszelkich zobowiązań odnośnie opłaconych wysyłek (lub wysyłek za pobraniem)

- kwestie innych (np. nieopłaconych przesyłek) - też rozwiązuje w tym terminie

- po włączeniu urlopu przez sprzedawcę - kupujący nie może zgłosić zwrotu towaru, nie może założyć dyskusji, odpowiedzi na e-mail nie są liczone do statystyk

- po włączeniu urlopu - sprzedawca musi uzgodnić z kurierem ew. alternatywny adres odbioru zwrotów i reklamacji.

- To wszystko jest do "załatwienia" - brak jedynie chęci ze strony serwisu Allegro. Tam pracownicy mogą sobie jeździć na ''kanary" - a ty człowieku musisz zapier...ać 24h na dobę. Urlopu nie masz...

 

 

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

" po włączeniu urlopu przez sprzedawcę - kupujący nie może zgłosić zwrotu towaru"

To regulują ustawy i nie da się ich obowiązywania wyłączyć regulaminem Allegro.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ELMIX-SHOP, pamiętaj, że pracownika zatrudnionego w firmie na etat (na umowie o pracę) obowiązują inne zasady niż sprzedającego na Allegro. Nie możemy też odebrać kupującemu prawa do odstąpienia. Prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny jest po prostu uprawnieniem, którego nie da się wyłączyć (chyba że umowa dotyczy towaru który zgodnie z treścią Ustawy o prawach konsumenta kwalifikuje się pod wyłączenie).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

elokator
#9 Pomysłodawca#

Proszę o ustosunkowanie się do mojego postu z 31/08 /2022 .

Myślę że warto aby Państwo pomyśleli iż rozmawiamy cały czas o funkcji urlop jako dobro wspólne . Sprzedający chcą sprzedawać w trakcie urlopu a Państwo mówicie -nie ,nie to jest niedobre dla Was .Przecież każdy potrafi włączyć na okres urlopu czas dostawy wydłużony . Ktoś kto wymyślił likwidację urlopu działał także na szkodę allegro pozbawiając ją przychodów . Dużo osób zawiesi sprzedaż -strata dla allegro w zamian za przychody .Inni wydłużą czas dostawy wco będzie niezrozumiałe dla zainteresowanych kupujących strata także allegro gdyż nie dojdzie do sprzedaży . Kiedyś był dobry zwyczaj pytania kupujących co sądzą o planowanej zmianie a teraz jest kontakt z automatem i brak możliwości realnej nawet na sugestię . Niech Państwo poczytają krytycznie swoje odpowiedzi tu na forum . Po prostu nie słuchacie co do Was ludzie mówią . A często to już nie mówią -jest to krzyk rozpaczy . Gdyż nie są słuchani z uwagą . Proszę jeszcze raz o odpowiedż na moją sugestię utrzymania funkcji urlop i jeśli Państwo uważają że zawieszenie sprzedaży jest wskazane utrzymanie jej także . Pozdrawiam serdecznie -elokator

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

Czyli nie zasługujemy na odpowiedzi 🤣 bo są to niewygodne pytania. Jeszcze tak bezsensownej zmiany nigdy nie widziałem na allegro.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@elokator, nie do końca rozumiem - dlaczego zakładasz, że "sprzedający chcą sprzedawać w czasie urlopu"? Wydaje mi się, że niezależnie od nazwy tej funkcji, służy ona tym sprzedającym, którzy właśnie wprost przeciwnie, chcieliby tę sprzedaż ograniczyć/zminimalizować.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

elokator
#9 Pomysłodawca#

Nie zakładam że wszyscy chcą sprzedawać w trakcie urlopu .Ten kto nie chciał sprzedawać mógł zamknąć wszystkie aukcje przed Waszą zmianą i nie sprzedawać .Obecnie tej grupie sprzedających ułatwiono tylko zamknięcie aukcji systemowo . Co ich spotka przy wznawianiu to chyba tylko wie jasnowidz . Nie będą sprzedawać ale muszą śledzić pocztę i pytania ale to ich wybór . Ja piszę w imieniu tych którzy chcą prowadzić sprzedaż w trakcie urlopu i jak widać jest sporo głosów iż taka możliwość powinna być utrzymana . Czyli nie zakładam czegoś -tylko mam chęć sprzedawać i inni także .  Wystarczy przejrzeć opinię innych użytkowników na gadane . Nie stać mnie na ograniczanie / zminimalizowanie sprzedaży . Sprzedawałem w trakcie urlopu ,klienci widzieli info o urlopie i czekali cierpliwie .Czas dostawy wydłużałem na okres urlopu i nie traciłem Super Sprzedawcy . I myślę iż reprezentuję sporą grupę sprzedających . Proszę o wybór -utrzymanie starego rozwiązania a jeśli uważacie że jest pomocne dla innych zawieszenie sprzedaży to niech będą dwie wersje i możliwość wyboru .pozdrawiam

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@elokator, jeśli ktoś chce sprzedawać w trakcie urlopu, to nie do końca rozumiem, po co w ogóle korzysta z takiej opcji. Czy wprowadzenie Przerwy w sprzedaży wpłynie negatywnie na Twój status Super Sprzedawcy? 

Odnosząc się do tego fragmentu Twojej wypowiedzi:  Co ich spotka przy wznawianiu to chyba tylko wie jasnowidz - sprzedający, który zawiesi oferty używając opcji Przerwa w sprzedaży, może je wznowić (aktywować) w ten sam sposób. Gdy kliknie przycisk [aktywuj sprzedaż], na stronie Przerwa w sprzedaży przywrócimy wszystkie oferty, które wcześniej wstrzymał.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów