anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Na swoim koncie masz nieopłacone saldo" [22.05.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

W dniu dzisiejszym otrzymałem dziwnego e-meila z dziwną kwotą, nie przypominam sobie żebym coś sprzedawał od wielu wielu lat i jakieś dziwnej prowizji.

 

Cyt. " 

Dzień dobry,

cieszymy się, że sprzedajesz na Allegro/ Allegro Lokalnie i korzystasz z Monet. Pamiętaj, że może się to wiązać z opłatami. Choć obecnie korzystanie z Monet jest darmowe, do listopada 2020 naliczaliśmy opłaty za ich wymianę. Na swoim koncie masz nieopłacone saldo, na które składają się bieżące opłaty oraz naliczone przed 2017 r.

Poniżej sprawdzisz łączną kwotę do zapłaty. Twoja kwota do zapłaty – stan na 1 maja: -1.62 zł
oznacz moderatorów
159 ODPOWIEDZI 159
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

Jakiś program wszedł w 2017, anulowaliście go niby w 2020 a teraz chcecie jakieś opłaty za 2010? tu coś jest nie tak tym musi zająć się UOKiK

oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

2010. 
Na początek chciałbym zaznaczyć iż byłem wtedy w gimnazjum i szczerze nie wiem czy wtedy miałem internet.
Ale dajmy na to iż może była to inna osoba z rodziny.
Rozumiem ,że państwo po 13 latach chcą mi coś wypomnieć ? Trochę to brzmi śmiesznie.

Proszę mi powiedzieć co to była za aukcja sprzedażowa, gdyż nie mam do historii wglądu.

oznacz moderatorów
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

Śmierdzi to wałem ze strony allegro, wymyślają sobie teraz jakieś opłaty których nie było w regulaminie 15 lat temu, gdzie jest UOKiK?! 

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Teraz to już padłam xD Normalnie można się poczuć jak na poczcie. 2010 rezygnacja z odbiornika, do 2015 grzecznie zgodnie z prawem trzymają potwierdzenie rezygnacji. 2020 nasyłają komornika za 10letnie długi , bo przecież nie mają już potwierdzenia rezygnacji. Tak samo to wygląda.  

oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

Strach pomyśleć, jak ludzie dostaną rachunki jak jeszcze byli w pieluchach.
Co to za polityka powrotów do przeszłości. 
Wszyscy użytkownicy razem z allegro powinniśmy się przenieść do czasów przeszłych.
Dlatego też poproszę również o regulamin który widniał w tamtym okresie. 
Jeżeli mają państwo podgląd na historie i wysuwania płatności za tak daleki czas przeszły, to rozumiem i mają Państwo kopie tamtego regulaminu ?
Bede chciał się z nim zapoznać.

@ko_alka 

oznacz moderatorów
STA-WI
#8 Zapaleniec#

Kłamiesz moderatorko ,nie ma żadnego dostępu do tych odniesień .

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Chodzi o te darmowe monety, które dostajesz przy zakupie i wymieniasz na kupony. Dawniej taka wymiana kosztowała bodajże 20 groszy. Allegro maila o wpłatę wysyła zwykle od co najmniej 10zł. A teraz powysyłali wszystkim co mieli parę złotych od lat głównie za te wymiany.

oznacz moderatorów
dotka765
#8 Zapaleniec#

Też dostałam informację o nieuregulowanym rachunku za sprzedaż, a nic nie wystawiałam, na Allegro jestem wyłącznie kupującym. Korzystam z Monet, ale tam nie ma słowa o Monetach. I kwota jakaś dziwna, 1,20. Też nie rozumiem o co chodzi

oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

Problem polega na tym iż nigdy nic nie wymieniałem. Jeżeli jakieś monety o których nie miałem pojęcia dostałem na konto za jakiś zakup, to tym bardziej nie mając świadomości z nich nie korzystałem .

oznacz moderatorów
MB_HAFT
#2 Obserwator#

Dzień Dobry,

Nie korzystam z konta od około 10 lat i dostałam informację o opłacie za "wymianę monet do listopada 2020". O co w tym chodzi? Co to za opłata?

Dziękuję i pozdrawiam 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@MB_HAFT Allegro do zeszłego roku naliczało zgodnie z regulaminem 0,20 grosza za wymianę monet na kupon a że nie wymaga płatności jak jest poniżej 10 zł to to wisiało Teraz wymagają zapłaty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MB_HAFT
#2 Obserwator#

@kostas11 dzieki za informację. O tym koncie już dawno zapomniałem. Oddam naturalnie te 7.20 🙂 

Tak z ciekawości to jest to opłata za możliwość wymiany czy za faktyczną wymianę?

Jeśli za faktyczną wymianę to są tego jakieś ślady bo nie mam kompletnie nic w żadnej historii. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Taka oplata była pobiera wcześniej do ub roku, za każdą wymianę było to ,20gr ale Allegro nie wymagało opłaty należności jak to było poniżej 10zł a w rozliczeniach piszę że min to 1zł,  ale opłata nie była zwolniona, widać ze teraz ktoś przeliczył i ściągają.

oznacz moderatorów
MB_HAFT
#2 Obserwator#

Jasne, skoro to ich należność ja chętnie ureguluję aczkolwiek zastanawiam się tylko za co płacę. NA tym koncie nigdy nic nie wymieniłem stąd pytanie na jakich to się odbywało zasadach. W aktualnym regulaminie nie mogę zlokalizować.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@MB_HAFT tutaj znajdziesz informacje na temat zmiany, która została wprowadzona 2.11.2020. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
MB_HAFT
#2 Obserwator#

Dziękuję za informację. 

 

Przepraszam że drążę a czy mógłbym prosić o jakiś link?

Chętnie douczę się na temat "opłaty za wymianę monet". Mój cel to:
- Poznać w jakich przypadkach jest to naliczane

- Poznać przypadek dla którego było to naliczone dla mnie

To wszystko 🙂 a może i aż tyle 🙂

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MB_HAFT Opłata za wymianę monet nie jest już naliczana. Była naliczana do 2 listopada 2020 roku. 

Opłata była naliczana w momencie, kiedy z zebranych monet dokonywano wymiany na kupon zniżkowy na zakupy w Allegro. 🙂

Obecnie, żeby dokonać zakupów ze zniżką za monety, również trzeba wymienić monety na kupon (z tym że nie kosztuje to już 20 groszy, tylko jest darmowe). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
MB_HAFT
#2 Obserwator#

Rozumiem, w którym miejscu mogę sprawdzić historię takich wymian? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MB_HAFT Nie przechowujemy takich danych. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

To na jakiej podstawie naliczane są opłaty, skoro nawet nie przechowujecie tych danych. Zgodnie z prawem podatkowym powinniście od daty rozliczenia przychodu przechowywać w okresie 5 lat te dane. Czyli PIT/CIT rozliczany za 2017 rok w roku 2018 + 5 lat, to macie obowiązek do końca 2023 przechowywać takie dane.

oznacz moderatorów