anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki" czy to próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
troyo
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem czemu moj temat zostal oznaczony jako spam... wrzucam jeszcze raz, moze jakis automat wychwycil screenshot jako zagrozenie czy cos.

 

dostałem dziś na portalu Allegro wiadomość od użytkownika  o treści:

"Dzień dobry, złożyłem zamówienie na produkt "Przedni Shimano XTR BR-M9120 4 Tłoki / Radiatory" za pomocą opcji "Kup teraz", należy zapisać i zeskanować kod qr, aby potwierdzić zamówienie i otrzymać środki."

 

w kolejnej wiadomości załącza rzekomy screenshot z QR kodem do autoryzacji. Nigdzie w moim profilu nie mam informacji, ze ten przedmiot sie sprzedał. Proszę o interwencję i zainteresowanie się tematem pod kątem wysyłania takich QR kodów. Obstawiam, że QR kod odnosi sie do jakiejs strony wyłudzającej dane, lub majacej na celu pobranie szkodliwego oprogramowania.

Zdjęcie wysłane przez tego użytkownika moge przeslac do wgladu

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
2 056 ODPOWIEDZI 2 056
Client:118939088
#7 Wielbiciel#

no w tym momencie mam to samo mam nadzieje ze pieniądze z konta nie znikną. jak ci sie cos stanie to pisz bo te zdjęcia sie nie ładują

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zdjęcia będą widoczne dopiero po zatwierdzeniu ale bez tego czuć ewidentną próbę oszustwa . 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie skanuj bo stracisz kasę, to oszustwo.

oznacz moderatorów
PRIMA_FACIE
#7 Wielbiciel#

Twoje pytanie

witam serdecznie

Dostałam taką wiadomość

"Dzień dobry, przepraszam za brak szybkiej informacji o zakupie tego przedmiotu Szydełkowa sukienka, ubranko dla lalki Barbie. , następnie wysłano mi instrukcje, sms powyżej, proszę o przeczytanie, dziękuję za zrozumienie."

W załączonym jpeg ktoś każe mi zeskanować kod QR, ale ja węszę podstęp, najgorsze jest to ,ze otworzyłam ten plik, i ten kod QR, który mi nadesłano, zapisał mi się w pobranych."

Czy już mam zacząć się bać o swoje pieniądze, czy o inne sprawy związane z komputerem, czy internetem?

 

 

 

 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Nie skanuj - to próba oszustwa.
Samo pobranie tego pliku nie powinno stanowić żadnego zagrożenia.

oznacz moderatorów
PRIMA_FACIE
#7 Wielbiciel#

serdecznie dziękuję

oznacz moderatorów
serwis-texas
#20 Guru#

@PRIMA_FACIE 

Masz rację, to próba oszustwa. Sam kod QR nie jest wstanie narobić szkód. Plik, jpg usuń, a wiadomośc e-mail prześlij dalej na adres phising@allegro.pl

oznacz moderatorów
PRIMA_FACIE
#7 Wielbiciel#

serdecznie dziękuję, tak czułam, nawet coś podobnego zamieściłam do tego gościa w odpowiedzi

oznacz moderatorów
ewagch
#3 Debiutant#

Otrzymałam na mail info o opłaconym zakupie i dziwny link do jakoby mojego wystawionego przedmiotu, który avast zablokował jako phishing oraz kod QR.

ewagch_0-1719038537696.png

ewagch_1-1719038663968.png

ewagch_2-1719038933096.jpeg

 

Na moim koncie w rozliczeniach 0, oferta nadal aktywna... Jaką powinnam otrzymać informację, aby być pewną, że dokonano opłaty? Jeszcze nowicjuszem w  sprzedaży na Allegro Lokalnei?

 

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To próba oszustwa, nie klikaj. Kupujący kupuje i opłaci to śrdoki masz tu: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji dopiero wysyłasz, ale jak jeszcze nie aktywowałaś konta do wypłat to już to zrób:https://help.allegro.com/sell/pl/c/konto-do-wyplat

oznacz moderatorów
sylwesterzuk
#7 Wielbiciel#

Dostałem wiadomość od użytkownika allegro lokalnie że zapłacił już za towar i chce żebym otworzył zącznik potwierdzający zakup. Ja nie mam informacji od Allegro że towar został sprzedany.

Czy ten załącznik może być niebezpieczny?

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

To oszustwo , niczego nie otwieraj 

oznacz moderatorów
Pjetuch
#7 Wielbiciel#

Samo ściągnięcie pliku na tel czy komputer nic nie zrobi złego. Ale nie loguj się do banku. Bo to przekierowuje do Twojego banku. Jeśli to zrobiłeś- zmien hasła w banku, a najlepiej dzwoń do banku. Pozdrowienia.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak załącznik jest niebezpieczny.

oznacz moderatorów
sylwesterzuk
#7 Wielbiciel#

Dzięki za info ta wiadomość wydała się podejrzana 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sylwesterzuk czy możesz podać login osoby, która wysłała do Ciebie wiadomość z załącznikiem? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
don_alberto
#7 Wielbiciel#

Witam

Otrzymałem dziś podobną wiadomość przez główne allegro.

don_alberto_0-1720116995219.png

od użytkownika: Client:92343676

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@don_alberto dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
victormikhailov
#7 Wielbiciel#

Mam opcje "kup teraz" , nijakich innych sposobów opłaty nie przyjmuję 

Dla mnie to wygłąda jako oszustwo :

użutkownik:   https://allegro.pl/uzytkownik/felcia001

"Dzień dobry, dokonałem płatności za towar.
Dokument potwierdzający zamówienie: #0942349235
Prosimy o otwarcie dokumentu załączonego powyżej.

Towar: Kołowrotek muchowy łososiowy Danielsson H5D 11-14 ..."

ROZWIŃ
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak, to próba oszustwa, kupujący jak zapłaci to masz środki tu: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji

oznacz moderatorów