anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja z tytułu rękojmi

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Sprzedałem buty piłkarskie które które po 4 miesiącach użytkowania uległy uszkodzeniu a mianowicie, pękła podeszwa w jednym z butów, drugi jest zupełnie niezniszczony. Kupujący zgłosił mi że chce zwrócić buty i zażądał zwrotu pełnej kwoty. Poprosiłem o odesłanie w celu rozpatrzenia jego żądań. Po odebraniu butów okazało się, że noszą ślady zniszczenia nie tylko na podeszwie ale także w innych miejscach, na pewno nie były to uszkodzenia powstałe w tym samym czasie. Dodatkowo kupujący oznajmił, że buty były używane na sztucznej nawierzchni a zgodnie z przeznaczeniem powinny być użytkowane na murawie naturalnej. Buty były zabrudzone, w przesyłce tj. kartonie i w środku butów było pełno gumowych kulek z orlika. Wkładki były aż czarne i dziurawe, co mogło wskazywać na brak odpowiedniej konserwacji. Jak wspomniałem uskzodzeniu uległ tylko jeden but, drugi zupełnie nie, co może wskazywać na uszkodzenie mechaniczne, tym bardziej, że w internecie, na stronach największych sprzedawców obuwia piłkarskiego można znaleźć informacje z których wynika, że używanie butów piłkarskich niezgodnie z przeznaczeniem ma bezpośredni wpływ na ich uszkodzenie, właśnie między innymi podeszwy. Odrzuciłem reklamację ze względu na to, że buty nie były wadliwe a wpływ na uszkodzenia miał sam kupujący. Jednocześnie, w ramach rozwiązania zaproponowałem, że mogę spróbować naprawić te buty na swój koszt, czego kupujący odmówił. Teraz dostałem informację, że buty oglądał na zdjęciach rzeczoznawca, który stwierdził że to wada fabryczna i poprosił o wysłanie ich do niego w celu sporządzenia opinii. Wiadomo, ten człowiek z tego żyje. Przy okazji Allegro zaproponowało kupującemu możliwość skorzystania z AllegroProtect. Co w tej sytuacji powinienem zrobić jako sprzedający? Nie unikam tu żadnej odpowiedzialności ale jestem przekonany, że na uszkodzenie butów miał bezpośredni wpływ kupujący, tym bardziej, że nigdy nie spotkałem się z podobnymi uszkodzeniami a kupujący oznajmił, że buty z oznaczeniem FG, czyli do gry na murawach naturalnych, były użytkowane na murawach sztucznych. Pozdrawiam, Krzysztof.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

az1rael
#21 Demiurg#

W terminie 14dni od zgloszenia odrzucic reklamacje podajac szereg powodow za odrzuceniem ze wzgledu na nieprawidlowe uzytkowanie obuwia. I niech nie rozsmiesza ludzi tekstami rzeczoznawca ze zdjecia uznal ze to wada fabryczna panie papier od rzeczoznawcy z pieczatka i za ekspertyze sie placi 

oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Twierdzi, że po zdjęciach rzeczoznawca uznał że to wada i wysłał buty do ekspertyzy. Miałem z tym do czynienia jako kupujący a nie sprzedający i korzystałem osobiście z takiej ekspertyzy jednak nic mi ona nie dała. Wnioski są takie, że to prywatna opinia i zawsze wskazuje że wina leży po stronie sprzedawcy/producenta. Pytanie czy allegro w tej sytuacji ma podstawy do obciążenia mnie z tytułu allegro protect, jak uznają wniosek?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kosiniak10 Jeśli rzeczowo uargumentujesz swoje stanowisko to allegro nie będzie miało podstaw (ani też prawa) podważać Twojej decyzji - w związku z tym nie będzie podstaw do obciążania Cię ewentualną wypłatą z AP.
Aczkolwiek tu dzieją się różne dziwne rzeczy i może się zdarzyć, że ktoś klepnie aby Cię jendak obciążyć i wtedy trzeba reagować i złożyć odwołanie.

oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Wiesz, ostatnio kupujący nie odebrał paczki a wystawił mi negatyw którego allegro nie chce usunąć....jakoś odnoszę wrażenie, że prawa przysługują tylko kupującym....

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Jak odrzuciłeś reklamację, to już nie naprawiasz tych butów (bo to jest tożsame z uznaniem reklamacji). 

A co do samej reklamacji to przy pierwszej reklamacji, klient może żądać tylko naprawy lub wymiany. 

oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

To co w sytuacji gdy zaproponowałem naprawę a nie zwrot pieniędzy, mimo że wskazałem że wina leży po stronie kupującego, a kupujący odmówił naprawy?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kosiniak10 zastanawia mnie tylko jedno .. dlaczego podeszwa pękła tylko w jednym bucie , nie sądzę żeby klient użytkował je w różnych warunkach .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria bo jak masz rękę dominującą to tak samo jest z nogą np masz dużo mocniejszy kop w prawej niż w lewej nodze

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael trzeba by się teraz zapytać klienta czyje lewo czy prawokopny 😁

oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Mógł w coś kopnąć? Ja rozważam nawet celowe uszkodzenie. Po butach było widać, że nie były eksploatowane standardowo a wiem co mówię, bo obracam się w środowisku piłkarskim

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kosiniak10 Tyle pytań tyle odpowiedzi i nie czytam w którym kierunku ma to zmierzać za czy przeciw uznaniu?

oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Jak pisałem, nie uznałem reklamacji z powodu użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem, co potwierdził kupujący

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kosiniak10 ,,Sprzedałem buty piłkarskie ,, ....,,Mógł w coś kopnąć? ,, buty piłkarskie po mojemu mają to do siebie ,że się oprócz biegania służą do kopania ....nawet nie czuję ,że mi się rymuje 😁

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Owszem tylko zważ że jak masz but na określoną nawierzchnię tutaj murawę a używasz na nawierzchni twardej to też i buty inaczej pracują i też poddajesz większym przeciążeniom buta na nodze dominującej np hamujesz nogą dominującą więc nie dziwne że rozwalił 1 podeszwę prawdopodobnie na nodze dominującej pewnie prawej. @kosiniak10 skoro odrzuciłeś to nie powinni ci naliczyć ap jako osoba prywatna nie obowiązuje ciebie i kupującego ustawa konsumencka wiec to kupujący by musiał w sądzie udowodnić że przedmiot miał wadę fabryczną

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael ależ ja nie próbuję podważyć decyzji autora wątku , Gadane służy do pozyskania informacji , wypowiadają się fachowcy oraz tacy jak ja nie mający zielonego pojęcia w temacie , ALE bywa ,że laik podrzuci cenną myśl .

oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Dokładnie takie argumenty można znaleźć na stronach największych dystrybutorów obuwia piłkarskiego. Przeciążenia, temperatura, przyczepność są zupełnie inne, stąd duże ryzyko uszkodzenia nie tylko buta ale także nóg.

oznacz moderatorów

kosiniak10
#8 Zapaleniec#

Domyślam się, że nie w piłkę......od kopnięcia piłki a do tego służą buty, nie spotkałem się by pękły.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kosiniak10 może kopnął w lekarską .?😁

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

bo zazwyczaj ktoś jest prawo lub lewonożny. ze świecą szukać piłkarzy , którzy swobodnie grają lewa i prawą nogą na takim samym poziomie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów