anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Revolut do wypłat

MAMY ROZWIĄZANIE!
dobrasativa
#2 Obserwator#

Witam, mam taki problem z aktywacja wypłat na konto revolut.

Przy próbie wysłania przelewu w euro z konta LT XXXX revolut automatycznie wysyła z rachunku technicznego w PLN i przewalutowuje.

 

Co zrobić w takiej sytuacji ?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
LEW433
#21 Demiurg#

 Żeby się udało wejdż proszę tutaj i wybierz jako sposób wypłaty "do banku za granicą", Następnie podaj numer rachunku bankowego i dane banku (szczegóły poniżej) oraz wybierz powiadomienia jakie chcesz otrzymywać.

Najważniesze żeby adres banku Revoluta był wprowadzony prawidłowo. Dla rachunku zarejestrowanego w Wielkiej Brytani początek numeru konta będzie zaczynał się od GBxxxxxxxxxxxxx, a w ustawieniach banku musi być wprowadzony poniższy kod i adres Revoluta:

  • Kod BIC/SWIFT: REVOGB2LXXX
  • Nazwa banku: REVOLUT LTD
  • Adres banku: 7 WESTFERRY CIRCUS THE COLUMBUS BUILDING, FLOOR 4
  • Kraj banku: Wielka Brytania

Dla rachunku zarejestrowanego na Litwie początek numeru konta będzie zaczynał się od LTxxxxxxxxxxxxx, a w ustawieniach banku musi być wprowadzony poniższy kod i adres Revoluta:

  • Kod BIC/SWIFT: REVOLT21
  • Nazwa banku: REVOLUT LTD
  • Adres banku: Konstitucijos pr. 21B, LT-08130 Vilnius
  • Kraj banku: Litwa

Koniecznie będzie wykonanie przelewu weryfikacyjnego (minimalna kwota przelewu weryfikacyjnego 2,00 zł) z konta revolut. Dane właściciela konta Allegro i konta Revolut muszą być takie same.
Powinno się udać.

 

 

 A jak będziesz miał problemy to napisz proszę ponownie, chętnie pomogę! 

oznacz moderatorów
dobrasativa
#2 Obserwator#

Dzięki za odpowiedź, problem jest w tym że revolut wysyła mi tak czy siak z ibanu PL...

Nie mam pojęcia jak wysłać z LT bo revolut qwidzi konto allegro w PL i automatycznie wysyla z rachunku PL

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Z polskiego nie przejdzie.

oznacz moderatorów
dobrasativa
#2 Obserwator#

No właśnie a z LT na zlotówkowe konto allegro się nie da bo revolut automatycznie przewalutowuje i śle z rachunku PL

 

oznacz moderatorów
dobrasativa
#2 Obserwator#

Okej, jakby ktoś miał jeszcze taki problem :

Przy dodawaniu odbiorcy revolut trzeba wybrac walute jako euro dla rachunku allegro z polskim ibanem.

revolut wtedy nie przewalutuje na zlotowki tylko wysle Euro.

oznacz moderatorów
agaffairl
#7 Wielbiciel#

Proszę o pomoc. Chce zweryfikować konto Allegro. Mieszkam teraz w Irlandii konto Bankowe mam w Revolut. W danych na allegro mam polski adres 

Więc pytanie 1. Czy weryfikacja zadziała jak na karcie jest irlandzki adres a konto allegro ma polski adres

2. Chcę wpisać numer konta Revolut ale za każdym razem jest błąd? Dlatego 😭

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@agaffairl Tak, taki przelew powinien zostać pozytywnie zweryfikowany. Podczas weryfikacji podaj numer rachunku bankowego i dane banku.

Bardzo ważne jest to, żeby adres banku Revolut był wprowadzony prawidłowo. Dla rachunku zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii początek numeru konta będzie zaczynał się od GBxxxxxxxxxxxxx, a w ustawieniach banku musi być wprowadzony poniższy kod i adres Revolut:

  • Kod BIC/SWIFT: REVOGB2LXXX
  • Nazwa banku: REVOLUT LTD
  • Adres banku: 7 WESTFERRY CIRCUS THE COLUMBUS BUILDING, FLOOR 4
  • Kraj banku: Wielka Brytania

Dla rachunku zarejestrowanego na Litwie początek numeru konta będzie zaczynał się od LTxxxxxxxxxxxxx, a w ustawieniach banku musi być wprowadzony poniższy kod i adres Revoluta:

  • Kod BIC/SWIFT: REVOLT21
  • Nazwa banku: REVOLUT LTD
  • Adres banku: Konstitucijos pr. 21B, LT-08130 Vilnius
  • Kraj banku: Litwa

Koniecznie będzie wykonanie przelewu weryfikacyjnego w euro. Często pojawiają się zgłoszenia, kiedy użytkownicy robią przelewy z konta technicznego banku — taka weryfikacja się nie uda.  W tym wątku jeden z naszych forumowych kolegów podzielił się wskazówkami, jak zlecić przelew: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/jak-aktywowa%C4%87-wyp%C5%82at%C... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
agaffairl
#7 Wielbiciel#

Jako że mieszkam w Irlandii wpisuje : IExxxxxxxxxxxxx. Racja ?

Niestety nie działa i ciągle mam czerwony komunikat że numer konta jest nieprawidłowy 🥺

oznacz moderatorów
agaffairl
#7 Wielbiciel#

IMG_20240429_204701.jpg

 oto pierwszy krok który robię 

oznacz moderatorów
agaffairl
#7 Wielbiciel#

IMG_20240429_204718.jpg

 a to drugi krok , gdzie za każdym razem jak wpisuje nr konta bankowego wyświetla się błąd. 

oznacz moderatorów
agaffairl
#7 Wielbiciel#

Czy mogę liczyć na pomoc?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@agaffairl Czy po wybraniu kraju z listy problem również występuje?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
agaffairl
#7 Wielbiciel#

Tak po wpisaniu wszystkich danych problem wciąż wyskakuje .

  • Czy może Pani potwierdzić , że numer rachunku powinien rozpoczynać się od IE jako że mieszkam w Irlandii, nastepnie bez odstępu wpisuje numer z fizycznej karty Revolut? Numer znajdujący się na karcie ?
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@agaffairl Nie chodzi o kraj, w którym Pani mieszka, ale o kraj, w którym jest zarejestrowany rachunek - tak jak widzi Pani w instrukcji, którą wyżej podała Ola.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
agaffairl
#7 Wielbiciel#

Bardzo proszę o pomoc. Może Pani poprosić kogoś ze współpracowników o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Ciągle jest wyświetlany błąd gdy podane numer rachunku

 Co mam zrobić ? 

Screenshot_2024-04-30-16-37-48-693-edit_com.revolut.revolut.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@agaffairl sprawdź dane konta "swift", kliknij proszę obok nazwy "Lokalne" na "Swift" tam będzie podany adres banku oraz IBAN i to te dane należy podać w zakładce ustawienia wypłat. 
Numer IBAm będzie się zaczynać od LT GB lub FR wówczas błąd nie powinien się powtórzyć. 
Daj proszę znać, czy się udało 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
agaffairl
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2024-04-30-17-13-29-017-edit_com.revolut.revolut.jpg

 dziekuje za odpowiedź , niestety w moim przypadku wygląda to inaczej , co mam robić ? 🥺

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@agaffairl oki, poproszę o cierpliwość, dowiem się, czy możemy coś na to poradzić. Dam znać, gdy otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@agaffairl gdy wpisujesz numer rachunku w Ustawienia wypłat, po wybraniu banku za granicą, w części "kraj" zaznacz IE a w kolejnym oknie podaj sam numer. 
Następnie wykonaj przelew weryfikacyjny na najmniejszą możliwą kwotę z konta podanego w formularzu konta, i podeślij proszę na adres spolecznosc@allegro.pl potwierdzenie tego przelewu. W treści wiadomości podaj proszę link do tego wątku.
Skonsultujemy to z operatorem płatności.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów