anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Saldo nieudanej transakcji

ziuteq17
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie. Wystawiłam na allegro telefon. W tym czasie nałożyło mi się kilka spraw osobistych. Syn się rozchorował, musiałam łączyć opiekę z pracą drugim synem który nie ma nawet roku. Telefon sprzedałam stacjonarne. I wypadło mi z głowy żeby zajrzeć na allegro. Odezwał się do mnie kupujący [edycja] i dogadaliśmy się że anulujemy transakcje. Poprosiłam go żeby otworzył dyskusje. Dostał zwrot środków. Teraz zablokowali mi konto i mam do zapłaty ponad 1000zl. Za co?? Nie jestem w stanie tego opłacić. Telefonu nie sprzedałam przecież a kupujący dostał zwrot własnych środków!! Proszę o odblokowanie konta o anulację salda

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

_Likos_
#21 Demiurg#

@ziuteq17  prawdopodobnie kupujący otrzymal zwrot środków a POK natomiast w tej sytuacji to Ty powinnas mu zwrócić środki które Ci wpłacił.

Jeśłi ich nie wypłacałaś to pewnie ta kwota jest w Twoich środkach allegro finanse. Jeśłi je wypłacałaś ( lub masz ustawione automatyczne wypłaty i wypłacił to system) to środki te zostały przelana na Twój rachunek.

Skoro sie dogadaliście to nie rozumiem po co akcja z dyskusją i aby to allegro cokolwiek wypłacało kupującemu. Po prostu trzeba mu było oddac kwote którą Ci wpłacił i tyle

Teraz prawdopodobnie i tak allegro bedzie od Ciebie żądac zwrotu tych środków.

Najlepiej wyjaśnisz wszystko w korespondencji z allegro.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@_Likos_  Ja to czytam zupełnie inaczej.  Kupujący dostał zwrot środków od sprzedającej (dogadali się)  a potem z POK.  Jeszcze nie wiadomo gdzie jest telefon, pewnie ma go ma nadal kupujący.

Ot  typowy przykład bogatego rozdawnictwa Allegro.

Taki post powinien być zamieszczony na stronie tytułowej Allegro.  Nie  wierz reklamom, jeśli chcesz coś sprzedać na Allegro najpierw  zatrudnij prawnika !

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@br.  to po co sprzedajaca prosiła kupującego żeby otwierał dyskusje ?????? " Poprosiłam go żeby otworzył dyskusje."

Jeśli sprzedajaca zwróciłaby wpłate to nie byłoby potrzeby otwierania dyskusji. To bez sensu

Raczej obstawiam że pieniądze od kupującego nadala leżą na koncie AF sprzedającej lub zostały wypłacone automatycznie

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@_Likos_  Nie umieli "Anulować transakcji"  Ale zwrot środków dostał.

  A Allegro zachęca do składania wniosków do POK.

oznacz moderatorów

ziuteq17
#7 Wielbiciel#

Musiałam go poprosić o otwarcie dyskusji bo na allegro lokalnie nie mam możliwość anulacji zamówienia.

oznacz moderatorów

ziuteq17
#7 Wielbiciel#

No tak. Tylko że ja nie mam żadnej wpłaty od kupującego ani na koncie ani we wpłatach na allegro

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ziuteq17 Wpłata za to zamówienie została wypłacona z Allegro Finanse 12 kwietnia. Sprawdź ponownie wpływy na swoje konto od tej daty.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ziuteq17  Niestety, my też jesteśmy zwykłymi uzytkownikami  i nie jesteśmy  w stanie pomóc.

Ten problem musisz opisać tutaj:

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=8b463d9b-b539-4537-a631-a4b68c62582e&subjectId=43b3e84c-8...

Tylko że jest długi weekend i nie wiadomo kiedy odpowiedzą, możliwe że w przyszłym tygodniu🤔

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ziuteq17 Dyskusja trwała od 15 kwietnia. Kupujący dostał zwrot środków w ramach Programu Ochrony Kupujących 26 kwietnia. W dyskusji nie zamieściłaś potwierdzenia zwrotu wpłaty, o które prosiliśmy.  Prześlij teraz potwierdzenie przelewu wraz z informacją o całej sytuacji przez ten formularz. Postaramy się pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ziuteq17 🤔A gdzie jest zapląta za telefon?

oznacz moderatorów