anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skąd te opłaty w Rozliczeniach z Allegro?

UA-Store
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry panowie.
Pomóż zająć się zbieraniem nagród (%) Allegro ((

Jestem sprzedawcą na Allegro, tak naprawdę jestem przedsiębiorcą z Ukrainy, mam FOP i 6 miesięcy temu zarejestrowałem sklep na Allegro, mój towar kosztował 599 zł, do wczoraj naliczano mi 9% od każdej sztuki towaru sprzedano, czyli 599-9% = 53,91 zł i wszystko było w porządku.

A teraz zaczęli mi zabierać 155 zł czyli już 26% ????
Pomóż zrozumieć te liczby, jaki jest ten %?

Ja też mam zarejestrowaną firmę w Polsce, ale nie dla mnie, tylko dla mojego kolegi mieszkającego w Polsce, oficjalnie płacimy VAT i przywozimy towar do Polski, mamy też osobną stronę internetową do sprzedaży towarów, a dodatkowo zarejestrowałem sklep na allegro i tutaj zaczęto dodawać takie kosmiczne % 😞

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@UA-Store zobacz czy nie zmieniła się kategoria towaru na Pozostałe

oznacz moderatorów

UA-Store
#8 Zapaleniec#

 

Widzę, że została doliczona prowizja VAT e-commerce, ale dlaczego teraz?

UAStore_0-1687937227944.png

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:44052296 nie , wszystko jest jak należy , powinno być 9-11%

oznacz moderatorów

UA-Store
#8 Zapaleniec#

Oznacza to, że powinno być 9 + 11 = 20%
599 - 20% = 119,8 zł, a ode mnie pobiera 155 zł?
Wcześniej było to tylko 9%, co się zmieniło, dlaczego kolejne +11% ??

oznacz moderatorów

UA-Store
#8 Zapaleniec#

Screenshot_2.jpg

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

UA-Store
#8 Zapaleniec#

W regulaminie jest napisane, że jeśli wysyłam towary poza Unię Europejską, to nie jestem płatnikiem VAT, ale faktycznie wysyłam z Ukrainy, a Ukraina nie została jeszcze przyjęta do Unii Europejskiej. A cena produktu to poniżej 150 euro.

 

UAStore_0-1687940741925.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@UA-Store naliczona opłata - 155,85 zł to nie prowizja od sprzedaży tylko potrącenie opłaty za usługi Allegro z wpływów, możesz o tym przeczytać więcej tutaj, a tutaj wątek w którym znajdziesz pytania i odpowiedzi na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

UA-Store
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, dzięki za odpowiedź, ale nadal nie rozumiem, dlaczego wcześniej było 43,84, a teraz 155,84 zł ??? skąd +112 zł?

UAStore_0-1687941883219.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@UA-Store różnica wynika z tego, że w zależności od miesiąca są różne opłaty, ponieważ zależą np. od ilości sprzedanych produktów i naliczonych w związku z tym, prowizji. np. dzisiaj to 96,01 zł, 26.06.2023 to 155,85 zł, 3.06.2023 - 43,84 zł, a 02.03.2023 - 360,39 zł. 

Co godzinę sprawdzamy, czy sprzedający ma zobowiązanie wobec Allegro i czy jego bieżące saldo w zakładce Rozliczenia z Allegro jest ujemne. W ciągu doby możemy 24 razy pobrać z salda pieniądze, co jest widoczne w zakładce:

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

UA-Store
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź,
i jak mam rozumieć, jaka będzie prowizja od sprzedaży następnym razem? ta prowizja może być stała, muszę zrozumieć, że jeśli sprzedam produkt w cenie 599 zł, to jaka będzie prowizja, 9% czy 20%? i że dostanę 545 zł czy 479 zł?

Poniższe zdjęcie pokazuje %, 9 i 8,31% = 17,31%

Sam sobie liczę czy 599 - 17,31% = 103 zł i znowu pytanie dlaczego było 43 a teraz 155? 😉

 

UAStore_0-1687942844494.png

 

oznacz moderatorów

UA-Store
#8 Zapaleniec#

Najbardziej niejasne jest dla mnie to, skąd wziąłem VAT w wysokości 112 zł?
np. rozumiem skąd 52,92 zł - tu jest 599 - 8,83% Ok.
A 112 zł? od jakiej kwoty?
Dlaczego od marca nie mam VAT-u w wysokości 112 zł, a teraz mam?

poniżej zdjęcie

UAStore_0-1687943521276.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@UA-Store prowizja od sprzedaży to jedna rzecz. Tutaj dla przykładu: 
zamówienie nr 82bcbf10-1424-11ee-9cbd-87aa46e09e4b, cena przedmiotu to 599 zł, prowizja w tej kategorii zależy od ceny końcowej oferty: do 100 zł: 13%, powyżej 100 zł: 13 zł + 8% od nadwyżki ponad 100 zł, czyli w Twoim przypadku prowizja wynosi 52,92 zł. 

Opłaty o których piszemy to potrącenia z Twoich rozliczeń, które są przekazywane na uregulowanie rachunku za korzystanie z Allegro (czyli właśnie np. na opłacenie prowizji).  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

UA-Store
#8 Zapaleniec#

Dzięki, tu wszystko jasne, 
co z 112 zł VAT?
Wcześniej nie miałem tego %, bo wysyłam towar poza Unię Europejską?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@UA-Store w tym artykule oraz tutaj znajdziesz informacje na temat tych naliczeń. 
Jeśli będziesz miał dodatkowe pytania na ten temat, napisz proszę do nas za pomocą tego formularza. Zespół zajmujący się opłatami będzie mógł wyjaśnić to bardziej szczegółowo.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów