anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Soft Allegro szwankuje, znowu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Witam serdecznie,
nowy dzień nowy problem z softem Allegro 😃

Mam ustawioną wysyłkę większości kurierów na godzinę 13:00, natomiast DPD do godziny 15:30.
3.png



Codziennie sprawdzam zakładkę 'jakość sprzedaży' i moim 'zadaniem na dziś' jest zmiana godziny wysyłki na późniejszą:



1.png

Na dodatek grzebiąc głębiej zauważyłam, że dostałam po punktach w sekcji 'godzina wysyłki':


2.png



I teraz pytanie, czy soft Allegro jest tak zbugowany, że sam szuka i generuje problemy, których realnie nie ma?
@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Sprzedający zamiast skupić się na zapewnieniu jak najlepszej jakości transakcji tracą czas (jak ja teraz) na domysłach i interpretacjach oderwanych od rzeczywistości komunikatów.
Mam zmienić godzinę DPD na 13:00 i ponownie na 15:30, żeby automat się ode mnie odczepił i przywrócił realną liczbę punktów?

Pozdrawiam serdecznie i prosiłabym, żeby wypowiedział się ktoś z moderatorów, bo sytuacja jest co najmniej irytująca.

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia Możesz doprecyzować, co jest dokładnie nie tak? Masz na myśli, że wyświetla Ci się sekcja "zadanie na dziś"?

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Zadanie na dziś nie stanowi większego problemu, bo po prostu to zignorowałam. Chodzi tu głównie o to, że dostaje ujemne punkty za wariant, który w 100% spełniam. Mam w każdej ofercie dostawę kurierem DPD z wysyłką tego samego dnia do godziny 15:30 - Allegro natomiast sugeruje, że mam do godziny 13:00.


"
1.png"

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia Samo ustawienie później godziny wysyłki nie wpływa na punktację. Muszą byś spełnione warunki i w ofertach faktycznie musi być wyświetlane oznaczenie o wysyłce tego samego dnia dla zamówień złożonych do godziny 15:30. W tym artykule znajdziesz więcej informacji na temat tej miary. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Wszystkie zamówienia DPD wychodzą tego samego dnia, ponieważ kurier odbiera je w godzinach 17:00-17:30. Ani razu nie zdarzyło się, żeby zamówienie zostało przetrzymane do dnia kolejnego.
Dwa dni temu przy każdej mojej aukcji widniała informacja o godzinie 15:30. Teraz tego niestety nie sprawdzę, bo zaraz mamy piątek. Problem z godziną pojawił się dopiero dzisiaj. Przy czym w całym procesie wysyłania nie zmieniłam NIC.
Jak to jest możliwe, że utrzymując ten sam poziom sprzedaży system NAGLE obcina godziny wysyłki i sugeruje nie najkorzystniejszą formę przesyłki dla Klienta, tylko swoje widzimisię.
W podanym artykule nie znajdę odpowiedzi na moje pytanie, niestety.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia W momencie, gdy edytujesz godzinę wysyłki tego samego dnia, dane są liczone od nowa. Musisz mieć minimum 10 zamówień w danej ofercie złożonych przed godziną graniczną i wysłanych tego samego dnia, aby taka oferta była brana pod uwagę. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Szkopuł w tym, że godziny wysyłki nie były edytowane w ostatnim czasie.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Sprawa prosta.

Ustaw sobie czas wysyłki na 2 dni.

I sprawa załatwiona.

Wysyłka w ten sam dzień - ja tego nie mam, chociaż czasem tak wysyłam.

Inni to mają - a bardzo często się to nie sprawdza.

Po prostu - zależy jak kto się wyrabia z wysyłkami. To nie ma żadnego znaczenia.

Ostatnio zamówiłem towar od 2 sprzedawców, dostawa w sobotę, drugi w poniedziałek, obydwie przesyłki były w sobotę.

Inne zamówienie - dostawa na drugi dzień, otrzymałem za 3 dni.

Jak komuś się śpieszy - to sugeruję ruszenie "4-ech liter" z fotela i wyjazd do sklepu stacjonarnego, gdzie można kupić towar "od ręki". Nie chce się - dlaczego?

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

No tak, rozwiązuje to problem punktacji, ale bardziej zależy mi na konkurencyjności oferty, żeby ta była jak najlepiej wypozycjonowana.

W dalszym ciągu nie mam zielonego pojęcia, dlaczego system pokazuje, godzinę wysyłki 13:00 skoro mam w ofercie jednego kuriera (DPD) z ustawioną godziną 15:30. Nie ma żadnych przesłanek ku temu, żeby mi ten parametr zaniżać, bo każda paczka tym kurierem wyszła tego samego dnia. Jak już wspominałam kurier podjeżdża czasem nawet do godziny 17:30, a jak po tym czasie wleci kolejne zamówienie, to zawożę je bezpośrednio do bazy DPD i mam pewność, że tego samego dnia jest przyjęta w sortowni i wysłana do miejsca docelowego.

Raz jeszcze proszę moderatorów o odniesienie się do tej sytuacji, bo konkurencja ma widoczną dostawę 'kup do 14:00 - dostawa w poniedziałek', a ja 'dostawa we wtorek' mimo tego, że mam w tej materii lepszą ofertę!
Godzinę 15:30 mam ustawioną od ponad tygodnia i dopiero dwa dni temu informacja o 15:30 wyparowała. Jak to jest możliwe?
  @w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Załączam zrzut:
1.png


oraz ustawienia dostawy:

2.png


Nie po to staję na rzęsach starając się jak najlepiej wypozycjonować swoje oferty, żeby jakiś błąd ucinał mi ich jakość i konkurencyjność. Prosiłabym o interwencję albo wyjaśnienie jaki jest tego powód.

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Tylko proszę najmocniej o odpowiedź, która coś wniesie, odsyłanie mnie do regulaminów nic tu nie wnosi, bo każdy aspekt, który jest wymagany jest spełniony. Bo jak inaczej wytłumaczyć sytuację w której jeszcze dwa dni temu była widoczna informacja dotycząca wysyłki do 15:30, a teraz już nie. NIC, słownie nic się nie zmieniło w kwestii realizacji tych zamówień, dlatego zakładam, że problem leży po stronie systemu Allegro.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia Żebyśmy mogli zweryfikować czy doszło tutaj do nieprawidłowości, musiałbyś wskazać transakcje, w których w momencie zamówienia w ofercie była ustawiona 15:30 jako godzina graniczna. Jak wspominała Wiktoria, zamówień musi być minimum 10, żeby te dane się przeliczyły. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Wybrałam pierwsze lepsze zamówienie kurierem DPD z przed trzech dni, kiedy jeszcze informacja o 15:30 widniała w każdej ofercie:

1a5b6be0-723b-11ee-881a-4fa74daad64d

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia dziękuję! Wyjaśniam to i gdy tylko otrzymam informację, to dam znać! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Z dnia na dzień coraz 'lepiej'. Na obecną chwilę punktacja spadła do zera ...
... w weekend. Proszę mi wytłumaczyć co tu się dzieje?
Zrzut ekranu 2023-10-28 210800.png

Jest to wprowadzanie Klientów w błąd ze strony Allegro. Mam nadzieję, że do poniedziałku się wszystko wyjaśni i będę miała na powrót informację o wysyłce zgodną z prawdą, czyli 15:30.

Spokojnego weekendu
@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Dla kontrastu:
Zrzut ekranu 2023-10-28 211325.png

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@Alora-Hurtownia jeśli nie nadajesz paczek przez weekend to zawsze przez weekend (sobota i niedziela) punkt Późna godzina wysyłki tego samego dnia:Brak wychodzi na zero - nie jest to żaden błąd... gdyż Allegro wymyśliło sobie jakiś czas temu że my Sprzedawcy będziemy wysyłać paczki przez weekend 😂 może i są tacy wariaci 

 

Co do wysyłek DPD i ustawioną Twoją godziną graniczną 15:30 mam pytanie czy nie zdarzyło Ci się kilka etykiet wygenerować dopiero po tej godzinie ? Jeśli tak to masz już odwiedź czemu wyparowało

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Dziękuję najmocniej za odpowiedź 🙂

Co do samego DPD, jeśli zamówienie pojawi się po godzinie granicznej, czyli tej 15:30 drukuje etykiety, ponieważ mam możliwość wysyłki ich tego samego dnia mając pewność, że trafią na sortownię (kurier pojawia się po 17:00, a jak jeszcze coś wleci to jadę bezpośrednio do centrali).

Analogicznie jeśli zamówienia wejdą powiedzmy o godzinie 19:00-24:00 robię to samo, przygotowuję list przewozowy i fakturę w Baselinker, żeby mieć całość gotową na kolejny dzień do wysłania.

System Allegro powinien brać pod uwagę fakt, że NAWET jeśli wygeneruję list przewozowy po 15:30, a paczka i tak trafi na sortownię tego samego dnia to paczka została wysłana prawda?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Alora-Hurtownia nie wysyłaj w tym samym dniu zamówień, które weszły po 15.30 lub innej godzinie granicznej. Bo zamówienia, które weszły po tejże godzinie i nadanie po godzinie granicznej algorytm to wyłapuje i zmienia widoczność przewidywanej dostawy jutro

oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Zamówienia złożone do godziny 15.30 wysyłaj tego samego dnia po tej godzinie wysyłaj dnia następnego. Powinno pomóc na punktację.

oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Dzięki majster, tak zacznę robić.

Moi drodzy @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  zobaczcie do jakiej sytuacji doprowadza beznadziejne zaprojektowany system Allegro. Klient dostanie paczkę PÓŹNIEJ, bo za szybką realizację karzecie punktacją i brakiem wyświetlania realnej godziny dostawy tego samego dnia. OBŁĘD!!!

oznacz moderatorów