anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży do ZERA! Jak to możliwe?

virtus24-pl
#7 Wielbiciel#

Cześć, 

czy macie podobny problem? Od końca lutego (25.02) z dnia na dzień spadła mi sprzedaż całkowicie! 

Jakość sprzedaży bardzo dobra, same pozytywy, super sprzedawca, smart - wszystko jest jak powinno być a sprzedaż zerowa. Jakie mogą być tego przyczyny? Co prawda, mamy wydłużony czas dostawy, z racji tego, że sprowadzamy towar z zewnętrznego magazynu, ale wcześniej to nie wpływało w żaden sposób na sprzedaż, klienci kupowali i zazwyczaj wysyłaliśmy towar po 2/3 dniach, a nie jak zaznaczone w ofercie 5 dni.

 

Czy może mamy jakiegoś shadowbana, o którym nie wiemy? Byłabym wdzięczna za każdą sugestię. 
  Załączam wykres z analizy: @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Bez tytułu.jpg

 

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

brakestop
#13 Ambasador#

Mam wiele pozycji oznaczonych jako "Najpopularniejsza cena transakcji (Allegro)"

Całkiem sporo SUPERCENA. Niezły procent jako najtańszy w mojej branży. 

W wielu produktach mam towary jako jedyny w Polsce. 

 

Faktycznie, faktury dla Allegro ostatnio płacimy o kilka tysięcy mniejsze ... niż kilka miesięcy temu. Hm.

 

edit: sprawdziłem te faktury. Jednak są 4x większe niż w 2021 roku i 10x większe niż w 2019. 

 

Czyli u mnie i Allegro ok. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Z moich obserwacji: po 20tym zawsze są spadki, ok. 25go niemal do zera.

Obecnie spadek zaczyna się już ok. 15go i potwierdzają to kuerierzy którzy wożą powietrze, zawsze po odbiory byli koło 14-15, teraz meldują się koło 12.

 

inflacja, oczekiwanie na wypłaty

oznacz moderatorów

sklepavena
#7 Wielbiciel#

U mnie to samo od ok połowy marca spadek sprzedaży totalny, na samym początku więcej sprzedawałam. Zastanawiam się czy wpływ ma zmiana katalogowania allegro. 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Patrzę jak inni sprzedają w mojej branży - sprzedaż spora, ale towar schodzi praktycznie po cenach zakupu.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Napiszę tylko tyle... Branża samochodowa... Części używane.. 

W zeszłym roku na Allegro nie było problemów ze sprzedażą, Allegro traktowałem jako główny portal sprzedaży, a inne portale traktowałem jako dodatki.

W styczniu 2023 nagły spadek sprzedaży, w lutym totalne dno gdzie musiałem dopłacić do interesu, w połowie lutego skopiowałem wszystkie ogłoszenia 1:1 na inne portale, nagły wzrost sprzedaży oczywiście na konkurencyjnych portalach, ta tendencja utrzymuje się do dziś. Więcej sprzedaje u konkurencji niż na Allegro. 

Osobiście czekam na jakieś zmiany na Allegro do końca kwietnia, jak się nic nie zmieni to zamykam sprzedaż na tym portalu. 

 

Allegro umarło oo wprowadzeniu katalogowania, teraz wręcz utrudnione i irytujące wyszukiwanie danego przedmiotu, utrudniony kontakt ze sprzedającym, dodatkowo wysokie prowizje, dopłaty, itp

 

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

AR_Auto_Czesci  "utrudniony kontakt ze sprzedającym" ??? Przecież my nawet w nocy z łóżka odpisujemy na pytania, czy będzie pasowało 😉

 

Tak. Pandemia się skończyła. Ludzie wyszli z domu na stacjonarne zakupy. Trzeba zwijać interes z internetu.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@brakestop wiele osób woli kontakt telefoniczny, w ten sposób uzyskują w momencie odpowiedzi na swoje pytania, w branży moto jest to wręcz zaleta takiego kontaktu. 

 

Zaobserwowałem też że dużo osób nie potrafi znaleźć numeru kontaktowego na Allegro, potrafią wygooglować z internetów nasz stary numer prywatny,który początkowo służył również jako firmowy.

W branży moto jest tak że dany przedmiot jest potrzebny na już lub wczoraj bo auto uziemione, myślisz że ktoś ma czas na zabawy w wiadomości ?

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

"dużo osób nie potrafi znaleźć numeru kontaktowego na Allegro"

ha haaa haaaaa przecież to celowe działanie serwisu Allegro, żeby klient nie kupował bez prowizji 10% i kolejnych ukrytych opłat, dopłat, o których dowiesz się po wygenerowaniu zestawienia.

 

Ja sam swojego numeru na moich aukcjach nie mogę znaleźć zbyt szybko. Sporo się trzeba namęczyć.

 

Dużo macie klikniętych aukcji na pałę ? Bo se klikną ... bo może potem odesłać ?

U mnie klikają belki za 2190 zł, wiskozy za 1250 zł. Kliknie i po może odesłać a Tobie dyskusję założyć. My przed każdą wysyłką dzwonimy do kupującego. Sprawdzam po numerze VIN nadwozia. Nie pasuje  - nie sprzedaję. Na jednej takiej akcji telefon do kupującego można zaoszczędzić kilkaset złotych na kurierach, nerwów i tektury do pakowania. 

 

TAK !!!

 

DZWOŃMY i odbierajmy telefony ! Allegro blokując to robi to źle !

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

przykład prowizja za sprzedanie obuwie za 165 zł to prawie 22 zł idzie do allegro plus moja .tanie allegro  było 10 lat temu sam staram się już nie kupować bo wychodzi to o wiele taniej w lokalnym małym sklepiku .

Nie mówię już o dopłatach 5 zł do paczki po wyżej 80zł 

oznacz moderatorów

room152
#9 Pomysłodawca#

U mnie też słabo branża tapet, fototapet.

Też zauważyłem, że po każdej zmianie "nowości" Allegro zawsze sprzedaż spada coraz niżej. Zawsze jak obwieszczają zmiany to sprzedaż spada, nie wiem- dowodów nie mam ale też uważam, że za całość sytuacji słabej sprzedaży są skomplikowane ich algorytmy jakieś katalogi itp. i też mocno myślę na zmianą miejsca sprzedaży bo ile można czekać aż w końcu wyjdą na przeciw sprzedawcą a nie kupującym a bynajmniej wyrównają podejście bo obecnie allegro jest mocno pro kupującym a sprzedających mają za mróweczki do nabijania prowizji a nie za partnerów.

Dodam że mam wykupione allegro ads i tyle o ile kiedyś to pomagało tak dziś to raczej słaba pomoc w sprzedaży, kasa wyrzucona w błoto.

Czekam na start nowej platformy mieli wystartować w czerwcu... zobaczymy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I jak zacytuje " forumowicza" spuszczajcie kupujących na drzewo.  A tak na poważnie to "bieda" dopiero przyjdzie, niestety i to jest smutne.

oznacz moderatorów

spacemen2
#8 Zapaleniec#

Portal Allegro zdobył popularność jako portal okazji ! Dziś bardziej popiera się sklepy a nie drobną okazjonalną sprzedaż lub kupno.Może lepiej wrócić do korzeni aby znów przywrócić świetność.Dobra firma nie musi się reklamować.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Nie spusczzac na drzewo ale nie wychowywać narodu roszczeniowego, cwaniakujacego i wyłudzaczy. Z takimi trzeba interweniować bo zjedzą cię z butami, No tak. Ciebie nie bo jesteś kupującym 

oznacz moderatorów

room152
#9 Pomysłodawca#

no pełna klasą rozpuszczania kupujących jest SMART! wraz z ich darmowymi zwrotami. Zamówię 20sztuk coś sobie wybiorę... albo odeślę wszystko... BO MOGĘ i to bez podania jakiejkolwiek przyczyny od taki mam kaprys bo chciałem tylko podotykać.

I chodź allegro dało taką możliwość to już same problemy i użeranie się z klientami spadło na sprzedających...

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

Problem na Allegro do sprzedawcy którzy zaniżają ceny nie wiem czemu nikt o tym nie pisze a później prowizje i zwroty. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

A ja mam wrażenie, że oni blokują aukcje od jakiejś kwoty przekroczonej w miesiącu. Na prywatnym około 3000 (liczone  wszystkie konta użytkownika). Potem to już tylko sporadycznie z obserwowanych coś zejdzie. A od 1go znowu działa normalnie. Kogoś doświadczenia popierają lub negują taką teorię???

oznacz moderatorów