anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Użycie logo Allegro na własnej stronie/sklepie

MAMY ROZWIĄZANIE!
KSledx
#7 Wielbiciel#

Cześć, krótkie pytanie - czy na swojej stronie www, mogę zamieścić logo allegro z przekierowaniem, że np. obecnie sprzedaż prowadzimy na Allegro? Czy w jakiś sposób naruszam wtedy prawo do znaku towarowego? Trochę to w inną stronę niż zazwyczaj pewnie są pytania w tej kwestii 🙂

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Knowhere
#21 Demiurg#

@KSledx Na chłopski rozum nie powinno być z tym problemu, bo w ten sposób robisz reklamę allegro i przekierowujesz na ich portal, dzięki czemu zarobią na prowizji od sprzedaży Twoich przedmiotów. Nie wiem jednak jak zapatruje się na to dział prawny allegro.
W każdym razie odwrotna sytuacja (umieszczenie swojego logo na allegro i przekierowywanie do swojego sklepu poza allegro) byłaby niezgodna z regulaminem i najprawdopodobniej doprowadziłaby do zawieszenia konta.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@KSledx Najlepiej napisz do Allegro, niech Ci dadzą zgodę na piśmie i wtedy śmiało korzystaj z logo Allegro na swojej stronie. https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a0f7ce34-c6f6-43e6-af7d-ad39bacce619&subjectId=517305f2-5...

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@KSledx  raczej nie powinno być problemów lecz odnośnie wykorzystywania znaków własnych marki najlepiej mieć zgode na piśmie.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@KSledx Skonsultowałam tę sprawę z odpowiednimi osobami i otrzymałam informację, że nie wyrażamy zgody na wykorzystanie logo Allegro na zewnętrznych stronach.  

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
KSledx
#7 Wielbiciel#

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. @nat_not , polecam przejrzeć zatem strony sklepów kontrahentów botem, będzie miał sporo do roboty ;).

K.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

- proszę o wskazanie zdjęcia (zdjęć) logo Allegro, które nie może być wykorzystywane na zewnętrznych stronach.

To nie jest pytanie z typu "upierdliwe" lecz dotyczy bardzo ważnej kwestii. Wiele sklepów internetowych korzysta z logo Allegro do przekierowania na swoje aukcje w serwisie Allegro. Być może wyjdzie na to, że te ikonki (loga) są niezgodne z prawem (co pisze w tym poście) i Allegro może występować do tych sklepów o stosowne odszkodowania/kary, co bezpośrednio wpłynie na zysk serwisu. Już się piszę, jako jeden z pierwszych, jako osobę sprawdzającą witryny internetowe sklepów pod względem potencjalnego nielegalnego wykorzystania logo Allegro. Moje cena jest bardzo niska i konkurencyjna - ew. kwota to sprawa indywidualnych negocjacji.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 Tak, jak napisałam wyżej, nie wyrażamy zgody na zamieszczanie logo Allegro na zewnętrzynych stronach. Jeśli napotkałeś takie przypadki, możesz nam je zgłosić.

Logo jest widoczne na naszych stronach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Prac_Scenografa
#9 Pomysłodawca#

Zamiast oryginalnego logo Allegro wystarczy dać pomarańczowy napis allegro. Sam kolor nie jest zastrzeżony, jedynie w całości jako logo słowno-graficzne.

oznacz moderatorów