anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

usunięcie negatywnego komentarza - fałszywe dane klienta

KidsManiaMJA
#9 Pomysłodawca#

Witam , proszę o poradę w sprawie  usunięcia negatywnego komentarza " nie polecam !!! "  klient wystawił ocenę nie polecam , nie rozumiem na jakiej podstawie, uważam że to nieuczciwa konkurencja ponieważ , za każdą kategorię przyznał jedną gwiazdkę co ciekawe obsługa kupującego na 1 gwiazdkę pomimo braku jakiegokolwiek kontaktu z zgłoszeniem roszczeń czy zadość uczynienia . po drugie 1 gwiazdką w kategorii koszty przesyłki pomimo faktu że sam wybrał najtańszą opcję przesyłki za 8,99 , po trzecie zgodność z opisem na jedną pomimo faktu że na aukcji są opisane wymiary zabawki. zabawkę mógł ocenić i odesłać skoro nie spełniania oczekiwań .

Klient w żaden sposób nie podjął próby kontaktu.... nie odbierał telefonów, na prośbę usunięcia komentarza również nie odpowiedział . Ostatecznym rozwiązaniem było wysłanie przedsądowego wezwania do usunięcia negatywnego komentarza , pismo zostało wysłane jakież było moje zdziwienie jak okazało się że dane w profilu klienta są nieprawdziwe i nikt taki nie mieszka pod tym adresem. Wysłałam pismo drugi raz myśląc iż poprzednim razem to była pomyłka. Jednak nie . Okazało się że adresat nie jest znany ( w załączniku przesyłam skany przesyłki wraz z adnotacja Poczty Polskiej że adresat nie jest znany).

Podobno Allegro weryfikowało  tego  Kupującego pod względem celowego działania i  Nie znaleźli śladów celowego działania , to akurat bardzo dziwne ponieważ ten sam kupujący tego samego dnia wystawił identyczny komentarz sprzedającemu i-okidoki ( u tego sprzedawcy to w ogóle jakaś kpina bo paczki nawet nie odebrano z paczkomatu !)   oceniając go w ten sam sposób. Przypadek nie sądzę . Niedokładnie  zweryfikowali kupującego to jest faktem . Mam już pewność że to są praktyki nieuczciwej konkurencji. Przez takie działanie i jeden komentarz straciłam super sprzedawcę i moja sprzedaż znacznie spadła a jestem na allegro około 6 miesięcy i wkładam całe serce w to co robię . Skoro kupujący celowo podał fałszywe dane do tego poświadcza nieprawdę w komentarzu i ocenie co bardziej kuriozalne jest ocenianie wybranie najtańszej przesyłki samemu i ocenianie jej na 1 gwiazdkę albo kontaktu ze sprzedającym skoro się nie kontaktował z nami a  z nim się nie idzie w żaden sposób skontaktować , konsekwencje przechodzą na Allegro gdyż propaguje w ten sposób nieuczciwą konkurencję . Nie   wiem jak tą sprawę załatwić ale zostawić tego też ale  zostawić tego tez tak nie mogę ! Prosze o pomoc i poradę @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KidsManiaMJA, rozumiem Twoje wzburzenie. Natomiast kupujący ma prawo do wystawienia subiektywnej oceny. Widzę, że skontaktowałaś się z nami w korespondencji mejlowej prosząc o ponowne rozpatrzenie tej sprawy. Proszę Cię o cierpliwość, wkrótce powinnaś otrzymać odpowiedź. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

KidsManiaMJA
#9 Pomysłodawca#

Subiektywnej Opinii? w którym miejscu jest ona subiektywna? Subiektywna opinia by była gdyby np produkt mu sie nie spodobał i dał za produkt 1 gwiazdkę  a reszta na 5 skoro wybrał najtańsza przesyłkę sam ( 8,99 tanszej nie ma ) i nie kontaktował sie z nami w ogóle więc za co 1 gwiadka ? 

 

w tej ocenie nie ma nic subiektywnego niestety,

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

A jak w takim razie wystąpić na drogę sądową przeciw takiemu delikwentowi, zakładając, że był to czyn nieuczciwej konkurencji? Dane na Allegro są fałszywe, więc co w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów

sara1700
#8 Zapaleniec#

@MrMarco  napisał(a):

A jak w takim razie wystąpić na drogę sądową przeciw takiemu delikwentowi, zakładając, że był to czyn nieuczciwej konkurencji? Dane na Allegro są fałszywe, więc co w takiej sytuacji?


napisz list do premiera, to sprawa wagi państwowej 🤣

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@sara1700  nie ma w tym nic śmiesznego. Sprawa nie jest wagi państwowej, ale jak masz mały sklep to czasem takie coś kosztuję cię 70% miesięcznego dochodu

oznacz moderatorów

KidsManiaMJA
#9 Pomysłodawca#

Najwyraźniej ludzie tego nie rozumieją . Niestety allegro jak zwykle w niczym nie pomogło . Dostali kawę na ławę , konto fikcyjne, fałszywe dane , celowe działanie kupującego u 2 sprzedawców ale oni nie widzą podstaw.

 

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

W tej sytuacji Allegro działa jak wspólnik przestępstwa (czyn nieuczciwej konkurencji)

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@mr_oma co w sytuacji, o którą pytałem powyżej. Allegro jakoś pomaga ustalić prawdziwe dane, czy na wniosek prokuratora dopiero?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dane są chronione a żeby je uzyskać to pewnie tylko na wniosek .

oznacz moderatorów